Xenon ve Muayne

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Fætih
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Xenonları devre dışı bıraktı elektrikçi halojenleri taktı. muayneden sonrada tekrar xenonları bağladı. toplasanız 15 dk tutmadı montajı...farları sökmekte çok kolaymış arkda bir tane pim görevi gören bir demir var onu çıkarttı ve far direk elimize geldi. bu sayede çok uğraştırmamış oldu... :)
cevabınız için teşekkürler.Ampullerin yuvası birbirine uyum sağladımı ?

cevabınız için teşekkürler.Ampullerin yuvası birbirine uyum sağladımı ?
xenon'un ampulu garip birşey zaten hap kutusu gibi.onu tutan yay gibi bir ince tel vardı onu söküp xenon ampulunü çıkarttı. sonra halojenleri takıp elekrik bağlantısını yaptı.elekrik bağlantısını nerden aldı görmedim. o ara izmir volcar'dan uygunluk belgesi almak için telefonla görüşüyordum. ıslak ımza gerekli olduğu için faks gönderemediler...elektrikçi birde geçen gün vectra geldi onunda orjinaldi oda geçemedi demişti :D onada aynı taktik yapmışlar...

Üçkağıtçılık ruhumuza işlemiş. Bozuk olan seviye ayar sensörünü değiştirip xenonları gerektiği gibi full kapasite kullanmak varken neden bu tarz uygulamalara yönelip diğer sürücülerin güvenli araç kullanma hakkına tecavüz ederiz anlamakta zorluk çekiyorum.

cevap için çok teşekkürler.Olurya ş.dışında zenon arıza yaptı.Ne yapacağız?hemen sizin taktik :-)

Üçkağıtçılık ruhumuza işlemiş. Bozuk olan seviye ayar sensörünü değiştirip xenonları gerektiği gibi full kapasite kullanmak varken neden bu tarz uygulamalara yönelip diğer sürücülerin güvenli araç kullanma hakkına tecavüz ederiz anlamakta zorluk çekiyorum.

Volvo ların bazı parçalarını bulmak zordur.O anda herşeyden geçip bir tek ondan kalınca, birde parça bulamayınca tek çare bu kalıyr.Bir de buyönden düşünmek gerekli.En basit örnek vereyim, opel parçalarının yaygın olmadığı zamanlarda bazı basit parçaları tofaşınkini takıyorlardı vectra A lara.Birebir de uyuyordu.Hangisi derseniz tam olarak aklımda değil, fakat arkadaşım yaptı bir kaç defa. :)

Volvo ların bazı parçalarını bulmak zordur.O anda herşeyden geçip bir tek ondan kalınca, birde parça bulamayınca tek çare bu kalıyr.Bir de buyönden düşünmek gerekli.En basit örnek vereyim, opel parçalarının yaygın olmadığı zamanlarda bazı basit parçaları tofaşınkini takıyorlardı vectra A lara.Birebir de uyuyordu.Hangisi derseniz tam olarak aklımda değil, fakat arkadaşım yaptı bir kaç defa. :)

Parça sıkıntısı varsa bir parça kabul edebilirim. Ama bugün hangi yetkili servise, yedek parçacıya gitseniz bu sensörü orjinal ve yan sanayi olarak bulursunuz. Mazeret değilki bu.

Parça sıkıntısı varsa bir parça kabul edebilirim. Ama bugün hangi yetkili servise, yedek parçacıya gitseniz bu sensörü orjinal ve yan sanayi olarak bulursunuz. Mazeret değilki bu.

bırak volvonun parçasını ben opel'in debriyaj müşürünü bulamadım safranbolu'da. ayrıca farlar kimsenin gözünü almıyor. otobanda kimse sellektör atmadı.

Volvo için bişey diyemem ama ben bmw için bir haftaya yakın parça beklemiştim.Bir tane 2010 passat ın otomatik vites beyni arıza yapmıştı tam 14 gün bekledik.O passat ta zaten ne hikmetse yürüyerek geldi galerinin önünde arıza yaptı yattığı yerde :)

Geri