Yakıt havalandırma valfi Sesi

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Yakıt havalandırma valfi Sesi

hokamola link' Alıntı:
Bütün turbo motorlarda zincir olup olmadığını bilmiyorum ama Astra'da olduğu kesin :)

Astra Turbo Motor Zinciri:

opelastra20101024x768wa.jpg

memberger

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar daha önce de sormuştum, cevap gelmemişti. Seslerden söz açılmışken tekrar sorayım. Gaza bastığımızda 2000 devrin üstünde motor sesinden ayrı olarak hısss şeklinde bir ses geliyor. Gazdan ayağı çektiğimde ses hemen kesiliyor. Bunun turbonun sesi olduğunu düşünüyordum, dün ustada aynı şeyi söyledi. Böyle bi ses algılayan oldu mu aranızda? Yalnız sağınızdan solunuzdan arabalar geçerken duymanız zor. En net boş yolda duyuluyor. Artık servis neye normal derse ondan şüpheleniyorum.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Güzel bir noktaya değinilmiş; zincir tahrikli motorların maliyetleri yüksektir ve değişim gerektirmez ancak daha sesli çalışırlar.

Bunu birkaç sene önce Bmw sahiplerinin ortak şikayetlerine verilen cevaplar sayesinde öğrenmiştim.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hokamola link' Alıntı:
Arkadaşlar daha önce de sormuştum, cevap gelmemişti. Seslerden söz açılmışken tekrar sorayım. Gaza bastığımızda 2000 devrin üstünde motor sesinden ayrı olarak hısss şeklinde bir ses geliyor. Gazdan ayağı çektiğimde ses hemen kesiliyor. Bunun turbonun sesi olduğunu düşünüyordum, dün ustada aynı şeyi söyledi. Böyle bi ses algılayan oldu mu aranızda? Yalnız sağınızdan solunuzdan arabalar geçerken duymanız zor. En net boş yolda duyuluyor. Artık servis neye normal derse ondan şüpheleniyorum.

Şu an aklıma gelen benzer ses hareket halindeyken gaza biraz fazla basılınca gelen çok derin bir "hıss" sesi, benim aracımda bu ses gaza gereğinden fazla basınca duyuluyor.

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bahsedilen ses bende de var bildiğiniz üzere..Zaten epeydir bu "ses" konusunda ısrarcı bir tavır sergiliyordum gündemde tutmak adına..Ancak şurası da bir gerçek ki ben memurum ve neredeyse aldığım ilk günden bu yana hep 30 TL.lık dilimler halinde benzin koyduruyorum.Dolayısı ile "benzinin taşması" tezi benim için geçerli değil.Zaten yine bu yüzdendir ki gelen benzin zamlarından ben hiç ETKİLENMİYORUM..  rasta_occasion

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benzine zam gelmiş Temel demiş "ben hep peş liraluk koyayrum zamlar beni etkilemeyi!" misali  ;)

Ama depoyu dilim dilim doldurmak en güzeli, zaten ben de aynını yapıyorum azar azar..

emrecprz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

beklediğim yakıt havalandırma valfi geldi bugün parçayı değiştirdiler serviste ustanın dediği gibi ses tamamen kesilmedi ama önceki gibi çok sık duymuyorum ve öncekinden çok daha sessiz çalışıyor. kaputu açtıp birde öyle dinledim sesin azaldığı daha bariz belli oluyor. kısacası sorunuma çözüm buldum ses fazlasıyla alçaldı ama tamamen kesilmedi ama bunada şükür:D

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun Emre.

Benzin istasyonlarındaki tanıdıklara durumdan bahsedip yeni Opel lere "3-4 litre daha verelim, tutar düz olsun" mantığını uygulamamaları gerektiğini söylüyorum.

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

emrecprz link' Alıntı:
beklediğim yakıt havalandırma valfi geldi bugün parçayı değiştirdiler serviste ustanın dediği gibi ses tamamen kesilmedi ama önceki gibi çok sık duymuyorum ve öncekinden çok daha sessiz çalışıyor. kaputu açtıp birde öyle dinledim sesin azaldığı daha bariz belli oluyor. kısacası sorunuma çözüm buldum ses fazlasıyla alçaldı ama tamamen kesilmedi ama bunada şükür:D

Sayın Emrecprz,
Hangi servis olduğunu sorabilirmiyim?

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eeee bu devirde alırsanız  benzinli araba,  depoya anca dilim dilim benzin koyarsınız. evill2  ben ay başında depoyu fulluyorum 195 tl ye  sonraki 1000 kmye  kadar kafam rahat  rasta_occasion