Yakıt tüketimi arttıysa, düşürmek için yapılması gerekenler. (fotoğraflı)

termometre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim yazdığımda bu konuya sırf bu kısım vardı sonradan ekleme yapmışsın bende ona gülmüştüm ;)
şimdi yukarı hesabına göre nesi fazla hala anlamadım:(

Resimler de işin içine girince uzun sürdü mesajı oluşturmak :D O esnada okumuşsuznuz galiba, Latifeyle karışık bir gerçek olay işte :D

Aracım ş. içinde sürekli 10 litre LPG tüketirdi, 2 haftadır çok daha dikkatli kullanmama rağmen 12-12,2 litre tüketim var, 2 litrelik fark araçtan kaynaklı olduğunu düşünüyorum, ama neresinden bilemiyorum...

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınızın ağır bakımları yapıldımı acaba ? Aklıma ilk gelen baskı - balata dahii zayıfladıgında arabanın daha cok yakması durumu geldi.. Bi kontrol etttirmenizde fayda var :)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

_____20 Liraya_______ Litresi 1,97 Liradan_ 10,15 Litre LPG Alarak__100 KM yol yapıyordum
_____________________(Kasım-Aralık 2010) Aracım 20 Kuruş yakıyordu Ş.içi :D__________

_____20 Liraya_______ Litresi 2,47 Liradan_ 8,09 Litre LPG Alarak__ 80 KM yol yapıyordum
_____________________(Aralık 2011) Aracım 25 Kuruş yakıyordu Ş.içi :D _____________

_____20 Liraya_______ Litresi 2,62 Liradan_ 7,63 Litre LPG Alarak__ 75 KM yol yapıyorum
_____________________(Şubat 2012) Aracım 26,6 Kuruş yakıyor Ş.içi :D _____________

Aracım git gide çok yakmaya başladı, Lütfen Yardımlarınızı bekliyorum :) :) :)

Bir yıldan daha uzun bir sürede elimizden 25 Kilometremiz alınıp gitmiş...

Sürekli araçlarımızın Çok yaktığından şikayetçiyiz ama son 2 ayda elimizden ortalama 5 Kilometremiz daha gitti...

_____________________________________________________________________________________

Şaka bir yana :D Tüketim hesabımı litre olarak yaparım ancak yukarıda verdiğim örneğe uyarlarsam 2 haftadır kilometrede 31 kuruş tüketmeye başladı...

Bu durum gibi zam v.s. faktörler çıkarıldığında araçtan kaynaklı fazla yakıt tüketimi için Aklımıza gelenleri maddeler halinde yazarsak bana ve bir çok arkadaşımıza muazzam faydası olacaktır...

1-Baskı Balata
2-Hava Filtresi
3-Oksijen sensörü
4-Boğaz kelebeği
5-Egzoz
6-
7-
8-
9-
10-
11-
12-
.
.
.
.

Eklemeniz dileğiyle.....
6- motor sıcaklığı sensoru
7-yanlış hava emmesi
8-debimetre
aklıma geleni ekledim
birde kısa mesafe çoğaldı ise fark atar

onkyo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
mustafakibaroglu.wordpress.com
litresi 2,23tl den (demirören) 20tl lik lpg ile 85km kemiksiz şehir içi :)

litresi 2,40tl den aygaz euro lpg plus aldım 40tl lik 165km yaptım şehir içi

ne anladım ben bundan :)

termometre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2,23 süper fiyat :D

Bujilerim yeni, Baskı balataya baktırdığımda en az 20-30 bin km gider denildi, Filtrelerimin hepsi 3 aylık, hava filtresi yeni tenizlendi, boğaz kelebeği, oksijen sensörü kontrol edilmedi, egzoz kontrol edildi...

Aklıma da başka bir şey gelmiyor, galiba servise gidip diagnostik cihazına bağlatmak gerek....

termometre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün yetkili serviste bilgisayara bağlandı, oksijen sensörü v.s. tüm değerler normal çıktı... Sevineyim mi üzüleyim mi bilemedim.

termometre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aradan Neredeyse 40 gün geçti ve rot balans ayarlarına da baktırdım, yine de hiç bir sonuca varamadım...

LPG'yi shell den alıyorum az miktarda fark oldu...

Bunun haricinde bu güne kadar hiç bir çözüm bulamamıştım. Bu gün hareket halindeylen arıza ışığım yandı, şükür :) Muhtemelen karışım hatası verdi... Yetkili servise gitmenin, bilg. bağlatmanın vakti geldi :D

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aradan Neredeyse 40 gün geçti ve rot balans ayarlarına da baktırdım, yine de hiç bir sonuca varamadım...

LPG'yi shell den alıyorum az miktarda fark oldu...

Bunun haricinde bu güne kadar hiç bir çözüm bulamamıştım. Bu gün hareket halindeylen arıza ışığım yandı, şükür :) Muhtemelen karışım hatası verdi... Yetkili servise gitmenin, bilg. bağlatmanın vakti geldi :D

aaç arıza verdi diye zil takıp oynamadığın kaldı valla:D

termometre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çözüm bulabileceğime inandığım bir ip ucu çıktı sonunda, samanlıkta iğne arıyordum, ışıkta kapalıydı :D Gelde bul :)

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
CNG , yakında LPG nin yerini alacak sanırım, inşallah cng takan istasyonlar ve satan istasyonlar yaygınlaşırda lpg den de kurtarırız paçayı benzinden de.