Yakıt tüketimi arttıysa, düşürmek için yapılması gerekenler. (fotoğraflı)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Sağ ayak bu işlerde çok önemlidir, bakım zamanı gelmiş olabilir :). Şaka bir tarafa da soğuk havalar yakıt tüketimini tahminlerimizden fazla artırır. Havalar biraz daha ısınsın tüketim değerleri daha da düşecektir.

termometre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yanlış bilmiyorsam Türkiyede 3 tane CNG dolumistasyonu var, Kurulum maliyeeti 400.000TL civarında imiş, Kit'in araca takılması ise 1500TL civarlarında yani, LPG kit'i ile ortalama aynı maliyette...

Hem araca hiç bir zararı yok, hem ucuz, hem güvenli, hem de cevre dostu...

İstasyon sayıları artacağına azalıyor...

termometre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sağ ayak bu işlerde çok önemlidir, bakım zamanı gelmiş olabilir :). Şaka bir tarafa da soğuk havalar yakıt tüketimini tahminlerimizden fazla artırır. Havalar biraz daha ısınsın tüketim değerleri daha da düşecektir.

Bir kaç ay önce bulunduğum ilde hava sıcaklığı gündüz 0 ila -4 derece civarındayken yakıt tüketimim normaldi, Sonraki hafta sıcaklıklar 3 ila 7 derecesinde arttı ve birdaha -2'yi bile görmedik, yakıt tüketimim arttı... Benide düşündüren nokta bu aslında...

Aniden bu şekilde oldu ve stabil :)

berkerdogan66

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
bunun tek çözümü zaman makinesi bulup geçmişe gidip depoyu doldurup gelmek :)

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakıt ekonomisi için kesinlikle ultasonic buji öneririm aracım benzinliyken bana %15-20 tasarufu vardı performansıda cabası gerçekten dedikleri gibi bir vites yüksekte aynı çekiyordu aracım çevremdeki herkese önerdim alanlarda memnun kaldı

bir kere sıkıntı yaşadım lpgli için olan bujilerle benzinliler için olanı farklı bende lpg yoktu yanlışlıkla onu göndermişleri o buji benzini patlatamıyordu aracım arada tekliyordu ogünden beri aklımdadır lpgli araçlarda o bujiyle lpgye geçene kadar ne yapıyorlar diye neyse ultrasonic tavsiyemdir ama lpgli olsa bile benzinlisini alın siz =)

Son düzenleme:

okandeniz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi cok haklısın herkes de bir bn araba su kurus yakıyor bu insignişa benzin dusmanı :D kimse benzin kac para demiyor :D

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 ay önce 50 TL lik gazla 170 km yapıyorduk.
Şuan 50 TL lik gazla 200 km yapıyoruz.
Arabamı çok sevmeye başladım :D

termometre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün bilgisayara bağlattım, " çok fakir karışım " hatasıymış...

LPG servisine gittim, aslında ayar normal ama biraz daha yükseltelim dediler, Atiker marka LPG kiti kullanıyorum, %5 oranında artırıldı, 155 den 164'e çıkarıldı, artık ne oluyorsa o değer...

Havaların ısınması nedeniyle LPG geçiş sıcaklığını 40 dereceden 30 dereceye düşürttüm... Servisim minimum 35 dereceye kadar düşürdüklerini söyledi, 30 derece yapmalarını istememle ancak 30 derece yaptılar...

Bir süre bu şekilde kullanacağım, izlenimlerimi paylaşırım...

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konuda benim aracta sapıttı aracım 1,4 astra g club 2004 model 48,000 km de bakımlı bir aractır aracta lpg yok bakımını en son 15 gün önce yağ+buji+hava filtresi+polen filtresi+yağ filtresi+yakıt filtresi hepsi değişti ağr bakımları 2011 kasımda servisinde yapıldı yani 5 ay felan önce kısaca arac bakım ve değişim isteyen bir parca yok şuan için
gelelim yakıtına tamamı şehir içinde olmak üzere tam depo ile 390-400 km yol yaptı tam dolu depo 220 tl para vermiştim 220 /400 = 0,55 gibi bir rakam cıkıyor ve bana göre fazla bir sarfıyatı var yada bana mı öyle geliyor