yakıtı totalden almaya karar verdim

total hakkında daha az sikayet olmasının sebebinin totalin yurt genelinde diger firmalara gore daha az istasyonunun bulunması olabilecegine inanıyorum. (arastırma yapmadım, sadece tahmin) kullanan insan sayısı daha az olunca, sikayet sayısı da daha az olacaktır diye dusunuyorum. bunun dısında neresi denk gelirse ordan benzin alırım ama buyuk firmalar dısında da almam sadece buna dikkat ederim. cok bilindik firmalar dısında biryerden aldıgınızda problemli ve kalitesiz bir benzin gelme olasılıgı daha yuksek diye. yoksa buyuk firmalar arasında cok buyuk fark olcagını sanmıyorum. tuketim konusu da kullanım, hava vs sartlarından dolayı cok fark ediyor, direkt olarak yakıt firmasına baglamamak lazım diye dusunuyorum.

Diket tüketimle alakalı değil ama bir kaç gün önce aracımı baya bir dik yokuşta aşağı doğru park ettim, park ettiğimde menzil 183 km yi gösteriyordu.Araç yaklaşık 15 dk park halinde kaldıktan sonra aracı çalıştırdığımda menzil 240 km çıkmış gördüm.Bu durum aracın yokuş aşağı durmasından mı kaynaklanıyor.Ama menzil araç hareket ettikten kısa bir süre sonra hızla düşmeye başladı yaklaşık 5 km sonra menzil yine 180 lere geriledi.

Diket tüketimle alakalı değil ama bir kaç gün önce aracımı baya bir dik yokuşta aşağı doğru park ettim, park ettiğimde menzil 183 km yi gösteriyordu.Araç yaklaşık 15 dk park halinde kaldıktan sonra aracı çalıştırdığımda menzil 240 km çıkmış gördüm.Bu durum aracın yokuş aşağı durmasından mı kaynaklanıyor.Ama menzil araç hareket ettikten kısa bir süre sonra hızla düşmeye başladı yaklaşık 5 km sonra menzil yine 180 lere geriledi.
Tabiki.çünkü araba aşağı doğru durduğu için depodaki benzin kenara yığılmış ve şamandıra içindeki benzini çok zannederek yanlış bir ölçüm yapmıştır.Herhangi bir problem yok yani;)

Geri