Yeni araba ve ilk kanı bozukluk

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan bimmer
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Yok artık ya ne biçim bi hayanlıktır bu fotoğraflarda görünce kendi arabama yapılmış gibi hissettim. Yakalıcan bunları öldürene kadar dövcen bi daha yapmak isteyene örnek olsun...

Geçmiş olsun arkadaşım.
Anne-baba ve yetiştirilmeye bağlı herşey.Öyle ana-babalar varki ..belkide çocuğu bulsan ilk ana-babası savunacaktır evladını.Çocuktan evvel bu zihniyete sahip çok katır var toplumda malesef.

mahalle de 2-3 duvara daha yazılmış bu yazı. lisenin duvarlarında da var. ve bizim mahalle de o liseye giden bi tane merve var. polis sıkıştırdı ama isim vermemiş fakat daha sonra polislerle konuştuğum kadarıyla onlar kızdan şüphelenmişler hal ve hareketlerinden. bişey çıkacağını zannetmiyorum. biz arada karambole gittik. hareket bize yönelik değildi sonuçta. şikayetçi olduk bakalım ne olur

yapanı bulunca aynı boya ile boyamak bide fırınlamak lazım.

Allah korumuş helal malı yagmur yapışmasına izin vermemiş.

Geçmiş olsun:(

Bizim geçen sene sınıftan bi çocuk,hoca ona tokat attığı için gece gidip arabasına yazılar yazmış,resimler çizmişti sprey boya ile. Bu olayı görünce aklıma geldi.

İnsan evladı değiller ki,kimse kusura bakmasın. Eğer çocukları böyleyse,bu çocukların aileleriyle aynı nefesi solumaktan bile kaçarım..

İnsan hakları, demokrasi gerçek insanlar için vardır. Bu tür mallara zarar verenler yakalandıktan sonra;
- önce yol açtıkları madddi zararlar kendilerinden (ailelerden değil) tahsil edilmeli, paraları yoksa kamu hizmeti yaptırılmalı, (mesela sokaklar veya tuvaletler temizletilebilir)
- zararın bir kaç katı adli para cezası kesilmeli ama ceza asla ertelenmemeli,
- bu hareketi yapan çocuğa ve ailesine bir süre psilolojik eğitim verilmeli,
- bu işlerden öncelikle aileler sorumlu tutulmalıdır, çünkü boya paralarının finansörü ailelerdir, ben bir tanecik boyayı nereden daha ucuza alırım diye market market gezerken, henüz para kazanmaya başlamamış bacak kadar tipler renk renk boya alıp sağı solu boyuyorlarsa öncelikle kendilerine verilen harçlık miktarları sorgulanmalıdır.
- bu tür faili meçhul olaylar neticesinde ilk önce bu kişiler karakola davet edilmeli ki (tıpkı gasp veya hırsızlık olaylarında yaptıkları gibi) yaptıklarının ne olduğunu daha iyi anlasınlar. Ellerinde sprey boyalarla sağı solu boyama yetkisini nereden alıyor bu tipler. Ne özel mülk dinliyorlar, ne kamu malı dinliyorlar her taraf boya içinde, aynı şey onların mallarına yapılsa ne yaparlardı?

Çok geçmiş olsun Volkan abi. Çok üzücü bir durum. Buna benzer birşeyi ben de yapmıştım arkadaşlarla. Kızmayın sakın anlatıyorum :)

İlkokul 3'e gidiyorum. Binadaki bütün yaşıtlarımla aynı sınıfla olunca haliyle yaramazdık tabi. Bir yazgünü binanın iç boyası yenilendi. Boyacılar gitti. Daha boyalar kurumadan sazan gibi artık nerden şeytana uyduysak arkadaşlarla bütün duvarlara tekme bastık. Ayakkabı izleri çıkardık. Akıl işte. O akşam farkedilmedi. Asansör olduğundan merdiveni pek kullanan yoktu. Haliyle göremediler yaptıklarımızı. Gece 2 gibi zil çaldı çok iyi hatırlıyorum. Yönetici gelmiş bütün arkadaşları yakalamışlar. En son beni yakaladılar. Ayakkabı izlerinden belirlemişler kimliklerimizi. Sonuç mu?
Bütün binayı boyattık :D:D

İyi ceza vermişler ama. :D O olaydan sonra insan eline sulu boya almaya korkar. :kop: :kop: :D

Geri