yeni astra 1,3 ctdi

oguzbaris

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
önce yeni astra 1,6/115 benzinli aracım vardı şimdi 1,3 cdti 2012 editions aldım dizel nasıl bir arabadır ilk defa dizel sahibi olduğum için merak ediyorum ve kullanımında neler yapacağım bilmek istiyorum
sabahları arabayı 1 dk rölantide beklemelimiyim ve durdurunca da 1 dakika beklemelimiyim ekrandaki shift yazısında mı vitesmi atayım yokuş çıkarken bir üst vitese geç diyor tabi bu sefer devir düşüyor, düşük devir DPF tıkar diyorlar ne yapacağımı bilemedim yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler:))

Oğuz Bey, açık yazacam denir ki uzun yoldan gelince turbo çok çalıştıysa, durana kadar, soğuyana kadar aracı biraz rolantide bekletin. Tamam çok güzel, doğru. Bunu kimse yapmaz/yapamaz. Bakımları zamanında yapılan ve temiz kullanılan bir araçta bu bekleme olayına dikkat etmeseniz bile 200.000km leri rahatça geçer. Çokca 1.7 örneği vardır, bildiğim 1 tane de 1.3cdti örneği var.

Beklemenizde fayda var, ama bu sizin titizliğinize bağlı şart değil. Ben devirli kullanırım, Turbo Timer taktırdım, evime geliyorum o kendi 20 saniye çalışıp stop ediyor.

Shift ışığı size optimum yakıt tüketimi yapma konusunda yardımcı olur, rampa durumunu, trafik durumunu, sizin aciliyetinizi vs. bilemez. Siz kendi doğru bildiğiniz gibi aracı rampalarda vs. hakkını vererek çıkartın. Zaten 1.3 araç aktarmaya zarar verebiliyor. Sonra düz akan bir yola geldiğinizde o ışık size yardımcı olur tasarruf için.

Oğuz Bey, açık yazacam denir ki uzun yoldan gelince turbo çok çalıştıysa, durana kadar, soğuyana kadar aracı biraz rolantide bekletin. Tamam çok güzel, doğru. Bunu kimse yapmaz/yapamaz. Bakımları zamanında yapılan ve temiz kullanılan bir araçta bu bekleme olayına dikkat etmeseniz bile 200.000km leri rahatça geçer. Çokca 1.7 örneği vardır, bildiğim 1 tane de 1.3cdti örneği var.

Beklemenizde fayda var, ama bu sizin titizliğinize bağlı şart değil. Ben devirli kullanırım, Turbo Timer taktırdım, evime geliyorum o kendi 20 saniye çalışıp stop ediyor.

Shift ışığı size optimum yakıt tüketimi yapma konusunda yardımcı olur, rampa durumunu, trafik durumunu, sizin aciliyetinizi vs. bilemez. Siz kendi doğru bildiğiniz gibi aracı rampalarda vs. hakkını vererek çıkartın. Zaten 1.3 araç aktarmaya zarar verebiliyor. Sonra düz akan bir yola geldiğinizde o ışık size yardımcı olur tasarruf için.

Emre çok güzel özetlemişsin. Bende 1.3 easy astra classic 3 sahibiyim. Şu turbo timer olayını biraz açabilirmisin

Son düzenleme:
Emre çok güzel özetlemişsin. Bende 1.3 farz astra classic 3 sahibiyim. Şu turbo timer olayını biraz açabilirmisin

http://www.youtube.com/watch?v=cRR7__rW8xU

Elfreni çekili iken stop edince devreye giriyor. El freni düğmesinden tetik alıyor. 15 saniye içinde siz yada kötü niyetli biri aracı ilerletmek için elfrenini indirdiği an araç saymayı bırakıp direk stop ediyor. HKS timerları öneririm.

Geri