Yeni Astra J 1.4 Turbo Sport

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan tuna67
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Arkadaşlar yanlış anlamayın ama daha ziyade bu aracı kullananlardan yorum almak isterim. Bazı arkadaşlar 140 hp yi hissettirmiyor falan diyorlar, kullanan kişiler fikirlerini söylerlerse düşüncem ona göre şekillenir. Mesela ş.içi-ş.dışı kaç lt yakıyorlar vs ...

diyen kişiye göre değişir, gidip test etmediğiniz sürece kesin sonuca varamazsınız:)

Arkadaşlar yanlış anlamayın ama daha ziyade bu aracı kullananlardan yorum almak isterim. Bazı arkadaşlar 140 hp yi hissettirmiyor falan diyorlar, kullanan kişiler fikirlerini söylerlerse düşüncem ona göre şekillenir. Mesela ş.içi-ş.dışı kaç lt yakıyorlar vs ...

Tunacım, ben vw golf 1.4 tsi 140 hp için konuşabilirim yeni astra 1.4 140 hpyi test etmişliğim yok. 1.4 lt 140 hp, passat veya jetta gibi araçlarda kendini daha az hissettirebilir -belki- ama c segmenti hatcback bir araba hissettiriyor.özellikle kalkışı ve ani hızlanmaları çok iyi. örnek vereyim, ben ışıklardan kalkınca arkamdaki araçlarla arama uçak iner:) yakıtı 1.6 lt'lik atmosferik motorlu araçlardan daha az. eğer devirli kullanmaz, zorlamazsan uzun yolda 5-5.5 lt civarına düşüyor, ortalaması 6.5 lt civarı... test et, kararını ver. yakında olsan sana bir tur attırırdım, ne de olsa toprağımsın:)

tuna kardeşim yakıt senin için sıkıntı olmayacaksa güzel bir araç arkadaşım bu aracın 1.6 motor 115 bg olanını kullanıyor daha yeni almış olmasına rağmen lpg olayını araştırmaya başladı ama senin kriterlerinde 300 350 gibi yaksın razıyım demişsin zonguldak trafiğinde şehir içi 10 lt den aşağı yakmıyacaktır o da aşağı yukarı 350 400 civarı gibi olur bu durum da sana uyar
Ama almadan önce tümar a gidip bu aracı kulanman test aracı olarak 1.6 cosmo var hatta bu araçta satılık

Yo Hayır Ford yakıt konusunda cimridir, sadece devirli kullandığımda fazla yakar... Ne oldu size birimi söyledi Ford çok yakar diye ???

çoğu kişiden duyuyorum ama kendi gözlerimlede gördüm. Tabi arkadaş gaz pedalına ya tam basıyodu ya hiç basmıyodu bununda etkisi olmuş olabilir. Dizel focus konusunda yakıt çok iyi ama benim bildiğim benzinli için aynı durum tam tersi

tuna kardeşim yakıt senin için sıkıntı olmayacaksa güzel bir araç arkadaşım bu aracın 1.6 motor 115 bg olanını kullanıyor daha yeni almış olmasına rağmen lpg olayını araştırmaya başladı ama senin kriterlerinde 300 350 gibi yaksın razıyım demişsin zonguldak trafiğinde şehir içi 10 lt den aşağı yakmıyacaktır o da aşağı yukarı 350 400 civarı gibi olur bu durum da sana uyar
Ama almadan önce tümar a gidip bu aracı kulanman test aracı olarak 1.6 cosmo var hatta bu araçta satılık

Yakıt aslında her türlü sıkıntı olucak bana ama şimdiki astram şehir içi 50krş yakıyor o yuzden razıyım dedim 30-35 e. Ama 1.6 115bg bana uymaz gibi. Ben birazda araba yatırsın koltuga istiyorum. Bu durumda bakınca 1.4 turbo en mantıklısı. 1.4 turbo , 1.6 dan az yakar tahmin ediyorum şehir içi. Uzun yoldada aman basayım 200 sürekli gitsin diyeni birisi değilim zaten. Yani kısacası :) 1.6 la 1.4 turbo aynı yaksa bile tercihim 1.4 t olacaktır. Biraz tork yaşamak istiyorum :)

Bir yerden para bekliyoruz aslında. Para elime geçtiği anda gidicem hemen tümara. Bide şeyi merak ediyorum ilk kez alıcam 0 araç. Mesela benim istediği 1.4t sport + sunroof olarak 47000 tl falan gözüküyo liste fiyatında. Gidip konuşsam hepsini peşin falan verme durumunda mesela 42000tl'ye kadar inebilirlermi? veya ne kadar inerler? Eski astramı alırlarmı ?

Tunacım, ben vw golf 1.4 tsi 140 hp için konuşabilirim yeni astra 1.4 140 hpyi test etmişliğim yok. 1.4 lt 140 hp, passat veya jetta gibi araçlarda kendini daha az hissettirebilir -belki- ama c segmenti hatcback bir araba hissettiriyor.özellikle kalkışı ve ani hızlanmaları çok iyi. örnek vereyim, ben ışıklardan kalkınca arkamdaki araçlarla arama uçak iner:) yakıtı 1.6 lt'lik atmosferik motorlu araçlardan daha az. eğer devirli kullanmaz, zorlamazsan uzun yolda 5-5.5 lt civarına düşüyor, ortalaması 6.5 lt civarı... test et, kararını ver. yakında olsan sana bir tur attırırdım, ne de olsa toprağımsın:)

saol ya toprağım :) aslında bi keresinde jetta 1.4 tsi 160 lık sürdüm. Abartmıyorum arabada 8 kişiyiz 1 kişi ufaktan bişey ama olsun. İzmit e5 te 200e çıktım. 1-2-3 araba lastik çekiyo böyle bişey olamaz. Ama 200 ü yaparken o yakıtın nasıl indiğinide gördüm. Ama vw herzaman benim için 1 numaradır. Opel içinde şunu söliyim zamanında bir astra F yapmışlar ellerine kollarına sağlık maşallah. Taş gibi araba yemin ediyorum

Tuna senin aracını alırlar ama aracını bayii kendisine almıyor genelde tümar galerileri arıyor fiyat alıyor ona göre fiyat veriyor
sen bu sırada aracını kendin satmaya bak peşin para ile gidersen daha rahat pazarlık edersin ayrıca diğer şehirlerdeki opel bayilerini ara ve fiyat al ama diğer şehirlerdeki bayiler aracını görmeden fiyat veremeyeceklerdir o yüzden daha öncede bahsettiğim gibi aracını sat öyle git sıfır araç fiyatında en aşağı 1-2 milyar oynar gibi geliyorr

Geri