Yeni opel corsa enjoy alıcak arkadaşlar dikkat !!!

Arkadaşlar opel corsa enjoy alıcaksanız lütfen dikkat edin , ben 1 ay önce corsa 90 hp dizel enjoy spor paket araç aldım , ama aklımda sport modeli kalmıştı .

Yeni Corsa 5 Kapı 1.3 CDTi Dizel- 90 HP Enjoy 33.594,00 YTL

Yeni Corsa 5 Kapı 1.3 CDTi Dizel- 90 HP Sport 34.971,00 YTL

34.971 - 33.594 = 1.377 Evet görüldüğü gibi bu iki model arasında 1.377 ytl fiyat farkı var , ama işin ilginç olan kısmı enjoy modelinde sis farı ve çalik cant spor paket halinde sunulmakta yani 1.122 ytl , bu durumda enjoy modele çelik cant + sis farı eklenince aracın fiyatı 34.716 ytl oluyor.. Ama sport modelinde sis farı ve çelik cant standart yani 34.971 - 34.716 = 255 ytl fiyat farkı kalıyor arada.

Ama en çok moralimi bozan kısım ise bu iki model arasındaki opsiyon farkı . sport modelin enjoy modelinden farkları ,

1. Alçaltılmış spor saşi
2. Perde hava yastıkları
3. Deri kaplı direksiyon
4. Spor koltuklar
5. Koyu zeminli ön farlar

evet enjoy modelinde bu opsiyonlar yok yani 250 ytl daha fazla vererk bu opsiyonların hepsini alıcaktım ama bunu anlatan kimse olmadı .

Ufuk ÇAKIR
Maden Mühendisi

Burası TÜRKİYE Bunu unutmayın :( :( :(

istanbulda corsa spor modeli 3 kapı diye biliyorum
yanlışmıyım istanbullular ?

opel satış elemanlarına çok kızıyorum ben :mad:

Acaba onlar yeterince bu konuda bilgilendiriliyor mu? Yani her model çıktığında mutlaka eğitim semineri oluyordur. Bu seminer oldu mu? Yeteri kadar bilgilendirme yapıldı mı? Bu satış elemanı o seminere katıldı mı? Belki satış elemanı da bu durumdan bihaberdir.

Hayırlısı olsun kazasız belasız kullanmak nasip olsun.

benimde canımı sıkmışlardı ,bi görevli satacağı araçla ilgili çok detaylı bir bilgi birikimi olması gerekir, bişey soruyosun ben bilmiyorum bi danışayım gibilerinden yanıt alınca insanın canı sıkılıyor...

Opelde isteğe göre değil stoğa göre satış yapılıyor..

5 kapı sport artık yok

Ben de 5 kapı sport almak istiyordum ancak bu model 2008 itibari ile üretimden kalkıyor. Zaten 2007 modeli de hiç bir bayide yok. Bu kadar net konuşuyorum çünkü kaynağım bir Opel Türkiye çalışanı. Her nedense 5 kapı sport pek ilgi görmemiş, dolayısıyla sportu artık sadece 3 kapıda üreteceklermiş.

Geri