Yeni Opel Corsa nasıl?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Ar19
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
pejo 207 çok biçimsiz bence orantısız bi arka tamponu war... corsa dersen daha derli toplu ama onu da çok beenmiorum .. corsa alderim tabiiki.. ve dizel derim..

abi adı üzerinde küçğk segment manası ya bayan ya da gençler için demek aile otomotivi demiyor ki...

hocam ben arkdaş yerinde olsam ya biraz bekler corsa d nin kampanyaya girmesini beklerim ya da 2. el bir astra yada 307 dizel falan alrım
yani corsa ya o paralar kesinlikle werilmez:(

abi adı üzerinde küçğk segment manası ya bayan ya da gençler için demek aile otomotivi demiyor ki...

Easytronic konusunda duyduklarım park ederken el freni kullanmak zorunda oldugun! Skandal olur diye düşünüyorum.. Ve yokuşta kayıyormuş araba..O zaman ne gerek var otomatiğe? Düz yolda vites değiştirmemesi mi tek farkı?
Sürüş testi filan yapamadıgım için de sormak durumunda kalıyorum kullananlara.

Dizel mi benzinli mi konusundaki cevaplarınıza da teşekkür ederim. Dizel, 20 bin km-yıl için değmez diye düşünüyorum ancak 1.2 80 hp motorun fabrika verilerine baktım ortalama 5.8 litre diyor bu mümkün degil tabi ama hadi 6.5 yaktı diyelim: 180-185 bin civarında yakacak demektir. İyi bir rakam olduğunu düşünüyorum. Ama arabayı uzun yıllar kullanmak durumundayım. Sizce dizele verilcek parayı amorte edebilmem kaç yıl sürer?

Tasarıma gelince: erkeksi durmaması umrumda degil acıkcası :) Önü da yanı da arkası da kokpiti de hoşuma gidiyor valla :)

1.2 nin full ünü düşündüm ama 4 milyar daha fazla vermem gerekiyor 2 hava yastıgı ve otomatik klime için..cosmodaki diger şeyler (sis farı ve çelik jant) olacak arabada artı aprk sensörü olcak onu da deri direksiyona sayıyorum ;) ben de bu 4-5 milyarlık farkı cosmodansa dizele mi versem diyorum işte..

Bir de "Akıllı Anahtar" nedir? sanırım standartmış tüm modellerde. Hazır opel şofölerini bulmuşken herşeyi sormak lazım. Malum ilk arabam olcak hata yapmak istemiyorum.

Benim ikinci sorumun sebebi de önceki corsada olduğunu okuduğum, duyduğum, gördüğüm sorunlardı. Mesela direksiyon kutusu sorunu gibi. Ya da dizelin çalıştırılırken çıkardıgı sorun gibi kronik bir sorun yok mu yeni corsada?

Ben günlük kullanımlarımda corsa D ile her anlamda çok memnunum.Fiesta,clio...Ama biraz daha para verip almışken sınıfının ilk defa 5 yıldız alan ve dünyanın (sınıfında) en güvenli arabsı seçilen Corsa D'yi aldım.Sınıfının yine en eğlenceli ve en performatif arabası.Daha çok yeni bir araba olmasına rağmen sayısız ödülü bünyesinde toplamış bir araba...

Peugeot 100+80+20+4+1-( 5 ) +7 = 207 (eğer önerme doğru ise tabi)
İstanbul taksim-harbiye mevkinde gözüme çarpıyolar yolda,neden bilmem kız arabası mı erkek arabası mı pek karar verilemiyo 207'de.Sebebi çok enteresan.Transeksüel bazı erkeklerde var,neden alırlar bilmiyorum.Ama bayiilere gidip görmenize gerek yok.Bu mevkilerden geçerseniz kesinlikle size rastlayacaklar.Arabayı almayı düşünenler için söylüyorum sadece tabi.Yoksa peugeot'ların ne kadar çok ama çok güvenli,çok sağlam,hiç ama hiç bir zaman çürümeyen,dünyanın Bugatti'den sonra ki en iyi arabası olduğunu ben de biliyorum.Hele ki 207...Zaten adamlar düşünüp yapmışlar,2007,207.Daha ne demeli?

Son düzenleme:
bende astramı satınca yeni corsaya baktım test sürüşü yaptım konforlu seri bir araba yanlız arka camlarının manuel olması kötü alıcaksan 1.3 enjoy modelini al bana fiyat olarak 32milyar demişlerdi en güzel rengide vardı bayiide metalik mavi reklamlardaki rengi

beyler pejonun o ön tampındaki aptalca çıkıntısı arabanın geri kalanınıda mafediyor. erkeksi bayansı olayına gelince. corsaya unisex diyolar. bana kalırsa erkeksi bir araba değil. ama tamamen ahanda bu kız arabasıda diyemem. zaten bu kişiden kişiye değişir.
güvenlik konusunada gelince, eğer bi 207 ile corsayı kafadan çarpıştıracak olsalar. bütün paramı düşünmeden corsaya yatırırım.
sağlamlığada gelince. yapmayın gözünüzü seveyim. neredeyse hergün peugeot a biniyorum 1.4 benzinlileri rezil. araba ne gidiyor ne duruyor nede sağlam. arabaya yaslanmaya bile gelmiyo. hatta kırmızı ışıkta beklerken silecekler çalışıyosa araba sallanıyo silecekler yüzünden.

Geri