Yeni super b mi insignia mi?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Gökhan_55
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Tamam Gökhan objektif olman çok güzel bu konuda sana katılıyorum.
ama 1998 den beri yılın otomobili ödülünü alabilen ilk orta boy sedan Insignia.
tüm otomobilleri geride bırakmış ve yılın otomobilini kazanmış daha ne olsun.
superb daha geniş olabilir ama herkez için büyüklük senin ki kadar önemli olmayabilir.

evet biliyorsunuz ki büyüklüğü önemli değil önemli olanı işlevi,bana göre superb çakma passat, evet çakma passat ne olursa olsun passat alamayan ww hayranlarını daha ucuza tatmin etmeye çalışan bir araç ve yeni çıkmış , çıktığı günden itibarende seğmentindeki araç özelliklerini alt üst eden bir araç insignia ama superb sizin hoşunuza gitmiş bir araç olabilir.ama opelle kıyaslanmaz bile..

Arkdaşlar sizce hangisi daha iyi? Ben ikisinede binmiş biri olarak hem baz donanim fiyatlari açisindan hem iç mekan genişliği açisindan hemde donanim açisindan suber b diyorum peki sizce?

Tama kardeşim genişlik olarak diyorsun,onu bir kenara bırakalım.AMAAAAAAAAA; donanım olarak insignianın kalıbı suberb e 1 gömlek üstün.Objektiflikse al sana objektiflik.

suberb full donanım

ELEGANCE
OTOMATİK KLİMA, ELEKTRİKLİ ÖN VE ARKA CAMLAR, ABS+EDS , ABS+EDS+ASR+MSR(1.9 TDI PD/131HP İÇİN), ABS+EDS+ASR+MSR+ESP(1.8T/150HP ve 1.9 TDI PD/131HP İÇİN), CRUISE CONTROL, YÜKSEKLİK VE DERİNLİK AYARLI DİREKSİYON, XENON FAR &FAR YIKAMA ÜNİTESİ, SUNROOF, 16" ALUMİNYUM JANTLAR, ÖN SİS LAMBALARI, 3 HAFIZALI ELEKTRİK KONTROLLÜ SÜRÜCÜ KOLTUĞU ELEKTRİK KUMANDALI YOLCU KOLTUĞU, ISITMALI ÖN VE ARKA KOLTUKLAR, PARK SENSÖRÜ, ÇOK FONKSİYONLU GENİŞ EKRANLI YOL BİLGİSAYARI, ALARM, YAĞMUR SENSÖRÜ, DİREKSİYONDAN KUMANDALI RADYO VE CD CHANGER, ARKA CAM PERDESİ, SÜRÜCÜ VE YOLCU ÖN, YAN HAVA YASTIKLARI, TAVAN HAVAYASTIKLARI, AHŞAP DEKOR, DERİ DİREKSİYON PAKETİ, KATLANABİLİR KONTAK ANAHTARI, 8 HOPARLÖR, ARKA OKUMA LAMBALARI, ÖN VE ARKA KOL DAYAMA YERLERİ VE BARDAKLIKLAR, SU ISITICILI NOZIL, TORPİDO SOĞUTMASI, GÖZLÜK KABI, YÜN HALILAR, KAPI LAMBALARI, SİLECEK SUYU ISITICISI, OTOMATİK KARARAN İÇ DİKİZ AYNASI, 12V SOKET.

insignia ise
abs esp ba hba fren diski temizleme sistemi hba ebd cbs virajda denge kontrolü slsc tc plus çift kademeli sürücü yolcu ve perde hava yastıkları yan hava yastıkları 4 yönlü aktik kafalıklar ÇİFT gergili ön ce ARKA emniyet kemerleri katlanabilir pedal gündüz farı tünel algılamalı otomatik farlar 17 jant ön arka kol dayama arkada 12 volt uzaktan kumandalı bagaj cd 300 mp3 wma cc çift bölgeli klima ve sayamayacağım birçok özellik SPORT fLEX RİDE-FlexRide‚ istediğiniz sürüş stilini yakalamanız için‚ üç farklı sürüş modu sunar.CD Calçaltılmış şasi 18 inç jantdizaltı minder Spor ekzoz afl 9 farklı aydınlatma modu uzun kısa far asistan ıön arka park sensörü bluettoot bıla bıla.... YAZMAKLA BİTMEZön arka cam otomatikmiş,yok lambaymış,yok sis farıymış,gözlük kabıymış,soğutmalı torğidoymuş.Bunu bile opsiyon listesine yazmıs suberb...Bunlar zaten benim astramda bile var:)

Son düzenleme:
tamam içi ve ön tarafı çok güzel ama bana göre rezalet bi arka tasarımı var.bence de insignia ancak ekonomi yetmezse superb...

giray unutma yukardaki cosmo değil.Cosmo zaten suberb e fazla :)

Biraz evvel insignia tanıtımından geldim arabayı her detayına kadar inceledim ve arkası yeterli bir alana sahip ama beklenenden daha ufak.Gökhan'a bu konuda katılıyorum.
Ancak ilk defa bir Opel modelini bukadar çok beğendim gerçekten mercedes gibi kalitenin ve zerafetin adı Insignia olmuş.
en çok beğendiğim özelliklerinden bir kaçı ise sport moda geçince kızaran kadran ve saniyede 30fps görüntü kayıt eden ön cam kamerası oldu tabi kendi disklerini temizlemesi de buna dahil.

Bu tanıtımda Opel yetkililerinden öğrendiğimiz bir detay da ;
Insignia'nın asla bir makam otomobili olmadığı sürücüye yönelik bir araç olduğu,
araba kullanmayı seven, kendi arabasını kendi kulanan insanlara yönelik bir araç olduğuydu.
Bu yüzden büyüklük olarak hiç bir araçla kıyaslanmasının gerekli olmadığını söylediler.

Kesinlikle insignia ;)

Superb iç kısım
3B-697D7SkodaSuperb_1.jpg

İnsignia iç kısım

07-a256736m.jpg

Superb Dış görünüm

SkodaSuperb_0.jpg

İnsignia dış görünüm

car_photo_272613_25.jpg

vayy anasını

ben bindim superb kim ne derse desin insigniayla kıyaslanamıyacak kadar güzel.. bence bikere bir üst segment..

bir araç hem sedan hem hatchback daha neler var anlatılmaz gidin görün..

park asistanıda çok mütiş bir olay..

Son düzenleme:
skodanın kapısından içeriye girer girmez ilk gördüğüm şeydi.. Kocaman devasa birşey.. "Merhaba super Beeye bakıcaktık" dedim; alçak herif "super bee yokki bizde dedi".. Sonra sırıtarak "süpörb var ama dedi". .Spörb diye okunuyomuş..

Adama gıcık oldum ama araba hakikaten fevkalade.. Gidip görün arkadaşlar. Muhakkak görün. Passattanda insigniadanda uzun bir araç.. Fiyat olarakda 1,4 TSi 125 hp lik full modeli 54milyar. 650Tl ye navigasyon, 19 TL ye de 17"jant veriyorlar..

Passatın değil BMW 7,50 nin taklidi :D

Bu arada bagajın çift kademeli açılması , arka kısım havalandırma konsolunun lcd ekranlı ve ışıklı olması falan harika yaa...

Geri