Yerli malı ilk yarış otomobili: Volkicar

tolga gümüştekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mükemmel bir proje,
bu sayede iyi pilotlar yetişecek, her sporda olduğu gibi motor sporlarındada her şey amatör sporla başlar , motor yarışlarında ise amatörlük olamaz nedenmi, yarışlara sokacağın bir arabayı 500 binlira gibi ve daha büyük rakamlara hazırlayabilirsiniz. bu aracın ise projelendirilmesi 1milyonlira tutmuş ki çok uygun seri üretimle , amatörlere ulaşılabilir dahada önemlisi genç yaşta bu işe gönül verip iyi pilotlar yetişebilir,
arkadaşlar motor da yerli olsaymış diyorlar, tabiki imkansız.motor üretimi için başbakanımız hedef gösterdide orataya daha bişe çıkmadı, milyar dolarlardan bahsediliyor,
volkan ışığın ın eleştirilecek hiç bir tarafı yok sadece tebrik edilir, volkcarda çok güzel bir araç,

Masmiseim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Siz tebrik edilecek kısımlarını görürsünüz ben eleştrilecek kısımlarını. Var ile yok arasındaki tercihi şahıslar yapar...

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Adam araca değil projeye 1 milyon harcamış arkadaşlar toplam haziran ayına kadar 24 adet üretip yarış düzenliyecekler çeşitli platformlarda.. Her ile göre değişik yarış tipi olucakmış. araç 150km sürat yapıyormuş suanki setupla ama 200km ye cıkabiliyormu..İlk önce tanınmış pilotlarla bir tur düzenlenicekmiş.Araç seri üretim olursa fiyatı 10-13 bin euro olucakmış.. Yani düşük maliyetli takımlar oluşturarak farklı bir kulvar açmak amaç.. Güzel bir sponsor ile bir çok amatör ruh belkide bu yarışlara katılcabilcek..Söylediklerinden benim anladığım be ve benim gayet hoşuma gitti.. Motor konusunda ki düşüncem keşke okadar para harcarken kendileri bir motor tasarlayabilseydi.. Yaptığı konuşmada sadece şanzumanı dışardan alıyoruz diyor ama anlayamadım motor yamaha ... Yinede bişeydir :D Hiç değilse çok güzel yanlıyor makina :D
ATATÜRK oto sanayi sitesinde herhangi bir ustaya bir milyon dolar versen bunun gibi 300 araç yaparlar herşeyde olduğu gibi bunda da abartı var neyi varmış bu makinanın bu para edecek argesinde ne kasası kasa,ne motoru var herşeyi geçtim bu güçde ve görüntüde bir araca seri imalattan sonra kim o parayı verecek yaklaşık 30000 TL , bu aracı almayan turnuvaya giremez gibi bir zorunluluk olmayacaksa tabii ...

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mükemmel bir proje,
bu sayede iyi pilotlar yetişecek, her sporda olduğu gibi motor sporlarındada her şey amatör sporla başlar , motor yarışlarında ise amatörlük olamaz nedenmi, yarışlara sokacağın bir arabayı 500 binlira gibi ve daha büyük rakamlara hazırlayabilirsiniz. bu aracın ise projelendirilmesi 1milyonlira tutmuş ki çok uygun seri üretimle , amatörlere ulaşılabilir dahada önemlisi genç yaşta bu işe gönül verip iyi pilotlar yetişebilir,
arkadaşlar motor da yerli olsaymış diyorlar, tabiki imkansız.motor üretimi için başbakanımız hedef gösterdide orataya daha bişe çıkmadı, milyar dolarlardan bahsediliyor,
volkan ışığın ın eleştirilecek hiç bir tarafı yok sadece tebrik edilir, volkcarda çok güzel bir araç,
http://www.kanca.com.tr/Default.asp?Section=Product&Act=List&ID=1
motor yapmak neden imkansızmış anlamadım daha cocukken 1985 senesinde staj yaptığım kanca el aletleri fabrikası dünyanın birçok ülkesine otomotiv parçaları yapıp veriyordu istese motor da yapacak teknolojisi o zaman da vardı şimdi kimbilir nasıl olmuştur aselsanın yaptığı aletleri incelemenizi tavsiye ederim motor falan cocuk oyuncağı kalır yaptıkları yanında...

ünal

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Bencede biryerlerden başlamak gerek...Güzel proje...

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
biraz bilgi ve imkanla kendin bile yaparsın bundan birtane sonuçta çoğu parçayı toplamışlar tebrik etmek lazım adamı