Yönetimi Tebrik Ediyorum!

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan selocan77
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Şimdi sizin ceza almanızın nedeni diğer insanların yazdıkları yazılar değil elbette bunu açıklığa kavuşturalım. "Her koyun kendi bacağından asılır" sözündeki gibi, herkes kendi yazdığı yazıdan sorumlu tutuldu ve kendi yazısı çerçevesinde bir ceza aldı zaten... (Kimseye koyun demedim, yanlış anlaşılmasın, atasözüdür)

Sizin aldığınız cezaya gelince; anketin cevap şıkları size "komik" gelse de, opelim.net gibi büyük bir camiada bu şıkları "komik" bulmayı geçtim, "hakaret" olarak algılayanlar olabilir. Size göre "komik" olan bir konunun bir başkası için "komik" olmayabileceği gerçeğini göze alarak o konuyu açmalıydınız.

Bu forumda ve benim görebildiğim kadarıyla bütün geniş katılımlı forumlarda geçerli olan bir şey var ki; futbol, din ve siyaset tartışmalarının sonu hayırlı olmuyor. Bu nedenle bu tür tartışmalar hep kapatılan konular ve verilen cezalarla sonlanıyor. Bu ne ilk, ne de son olacak...

Diyebilirsiniz ki; ben o konuda siyaseti zerre kadar düşünmedim. Haklısınız ama kullandığınız şıklardaki isimler siyasi isimlerdi. Herkes sizin ne düşündüğünüzü anlamayabilir...

Şunu belirtmek isterim ki, bu ülkenin -beğenin beğenmeyin- başbakanının ve cumhurbaşkanının adını bu tarz komedilerde kullanmanızın sonucu bu forumun başına iş açabilir. Kedi karikatürünü hatırlatırım.

O nedenle lütfen siz de biraz anlayışlı olun ve her silinen konunun ardından yeni bir konu açıp "neden?" diye sormayın. Bizler de bu forumda gönüllü çalışan insanlarız. Canımız sıkıldığı için "hadi şu konuyu sileyim de yazarına da ceza vereyim" diye hiç bir zaman düşünmüyoruz.

Son olarak hatırlatayım; bu konuda da köprü ismiyle ilgili muhabbet devam ederse, tarih tekerrür eder. Sonra dönüp de "neden?" diye sormayın...

Son düzenleme:
Ben çok daha farklı şeylerden bahsetmek istemiştim, sonuçta ceza almak almamak önemli değil en fazla banlanırım olur biter bu bana bişey kaybettirmez ama ben başka birşeyden bahsediyorum, o da şu; toplum olarak eleştiriye, siyasete, karşı görüşe o kadar karşıyız ki o kadar tahammülsüsüz ki en ufak bir şey de bile ortalık karışıveriyor. Ben buna dikkat çekmek istiyorum, oysa birbirimizin söylediklerine saygı duymayı ya da saygı duymasak bile hakaret etmemeyi, sadece güzelce fikrimizi söylemeyi unuttuk ya da hiç olmamıştık bilemiyorum. Neyse söylenecek çok şey varda yazı ile olmuyor, her halde derdimi anlatabilmişimdir.:confused:

Not: Anketteki başlığın komple silinme ihtimali varsa yönetimden rica ediyorum silinsin de kurtulalım, çok sakıncalı!

Son düzenleme:
Ben çok daha farklı şeylerden bahsetmek istemiştim, sonuçta ceza almak almamak önemli değil en fazla banlanırım olur biter bu bana bişey kaybettirmez ama ben başka birşeyden bahsediyorum, o da şu; toplum olarak eleştiriye, siyasete, karşı görüşe o kadar karşıyız ki o kadar tahammülsüsüz ki en ufak bir şey de bile ortalık karışıveriyor. Ben buna dikkat çekmek istiyorum, oysa birbirimizin söylediklerine saygı duymayı ya da saygı duymasak bile hakaret etmemeyi, sadece güzelce fikrimizi söylemeyi unuttuk ya da hiç olmamıştık bilemiyorum. Neyse söylenecek çok şey varda yazı ile olmuyor, her halde derdimi anlatabilmişimdir.:confused:
Ben sizi de çok iyi anlıyorum ama işte herkesi aynı kefeye koymamak lazım. Söylediğiniz şeyden ben bir üstteki mesajımda da bahsettim. Bu tür tartışmaların sonu hep kötüye varıyor. Siz o konuyu tartışma ile hiç alakası olmayan bir niyetle açmış bile olsanız sonunun vardığı yer belli. O nedenle bu forumda bu tür konular açmamayı, açılmış konulara da katılmamayı tercih etmeniz en doğrusu.

Aynı konudan ben de ceza almışım, bu sıtede anlamdığım bir şey var, benim ceza aldığım söylemler daha sonra herkes tarafından kullaılıyor hiç kimse ceza almıyor. örneğin iki yıl önce manuel otomatik anketinde manuelin zevkine varmak için kamyon kullanmak lazım dediğim için ceza aldım. benden sonr bu lafı söyleyen en az 10 kişi saydım hiçbiri uyarılmadı. 6. maddeden ceza almışım ben hayatım boyunca hiçbir siyasi görüşün veya siyasi kişinin propagandasını yapmadım. yazdğım yazı da propagandayla alakalı değildi. biliyorum bir uyarı da moderatörler şunuemeye yetkilidir bunu yapmaya yetkilidir maddesinden alacağım. siz uyarmayın kardeşim, ben gerkeni yaparım. admin ve moderatörlerin padişah üyelerin köle olduğu bir forumda daha fazla takılmanın gereği yok.

Buğra arkadaşımız çok güzel yanıtlamış yönetim adına soruları. Ben üstüne söz söylemek istemiyorum.
Şu anda 30 bin üyemiz var. Siyasi söylemler kesinlikle yasaktır. çünkü yılların verdiği tecrübeyle ne büyük kavgalar ne büyük ayrımlar çıktığını gördük. forum kurallarımız bir gecede yazılmadı. siteden yaşanan her olaydan sonra önlem olarak kararlaştırılıp yazıldı. Huzurlu bir ortam olması içinde elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz ama 24 saat sitede değiliz her kelimeyi takip edemeyebiliyoruz. Takdir sizlerindir.

yönetim haklı...
ama selim karslı da haklı...
huzursuz bir ortam oluşacağı kesin konu neticesinde...
ama arkadaşın içinde kötü niyet yok...
iki ucu kirli değnek...
sonuç olarak siyasi konuların tartışma platformunun opelim.net olmadığı kesin.
ülke olarak bundan çok çok çok sonra, hem birey hem devlet olarak ekonomik refaha kavuştuğumuzda, eğitim ve kültür yapımızla beraber hoşgörümüz de artacak ve o zaman geldiğinde tartışmalar çok daha demokratik bir ortamda yapılabilecek... karşıt görüş sahipleri karşılıklı olarak çok daha anlayışla yaklaşacak birbirlerine...

artık herneyse kapatalım mevzuyu arkadaşlar. herkese iyi forumlar..

Ben şahsım adına böyle ortamlarda bırakın siyaseti,insanların arasında tartışmalara ve zıtlaşmalara neden olacak hiçbir konuya yazmıyorum...Bu tür forumlarda görüş açıklamak için ülkenin refah düzeyinin yükselmesi gibi bir beklentimde yok ve inanmıyorum...çünkü insanların,klavye başında sırf geyik osun diye başkaları için önemli olan değerleri hiçe sayacak söylemlerde bulunmaları daha kolay geliyor herhalde...

Belki art niyet yoktur ama bu tür olaylara neden olacak cümleleri daha dikkatli kurmalı diye düşünüyorum...

Geri