yorum ve yardıma açık bi sistem!

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan HSG
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
benim anlamadığım nokta hertz ve infinitynin vermiş olduğu rms değeri 125w ve 90w vibe bile 110 w rms değere sahip ama focalin 400 kusur tllik componentleri bile 75 rms değerli 4 ohm speakerlar.bu yüzden gidip alt seri focal almak yerine üst seri hertz veya infinity almak daha mantıklı geliyor bana bu anfi içinde 400 tlden fazla veremem zaten sıfırına ikinci elde daha makul olmalı tercih edebilmem için.

sadece rms olarak bakma.bazı markalar bazı müziklerde daha başarılı tonlama yakalayabiliyor.çok rms çok desibel o ayrı:)

peki benim istediğim akustik ve temiz sesi bana verebilecek markalar hangileri ben infinity kappa serisi iyi diye duydum fakat bulamadım uygun fiyatını onun yerine hertz hsk serisini tercih ettim bide bu speakerları doğubanktan almayı düşünüyorum tavsiye edermisiniz ordan alış-verişi?

rms degeri olarak bakarsan bircok dandik marka ust verilerde guc saglıyor ama işin sırrı senin istedigin net sesleri yani en alt sesleri bile duyabilmek bu yuzden focal alt serileri bile cok pahalı.bence buna yatırım yapmadan once araçlarda dinleme imkanın varsa dinle.sonucta bunu bir kere alıcaksın.ben cok araştırmıştım kafayı yedim gidip ne olursa olsun taktır valla yoksa 3 sene taktıramazsın :)

benim son kararım hertz olucak sanırım boşa atılıcak bi marka değildir heralde anfiyi biraz daha kaliteli alırım subta ise karar kılamadım tok bi bası hangisi vurur acaba diye.bi arkadaşımın sistemini dinledim bana yeterli geldi onda önlerde 16 cm alpine arkalarda 13 cm hertz bagajda da 30 cm vibe slick vardı kenwood amfiyle bana yeter gibi gelmişti ses.

bass ta bence jl audio dan vazgeçme basta en iyisidir istedigin kadar araştırabilirsin.25 cm bile yeter tok ses istiyorsan bass ta hertz de iyi ama modellerine gore tabiki fark var benim tavsiyemi sorarsan kardeşim hepsini tek marka al

ozaman baştan aşağı kaliteli bi sistem yapayım birazda paraya kıyayım ya lj toplayım yada hertzin üst serilerinden seçeyim bakalım ne çıkıcak sonuç olarak.

yani tercih senin ama bence bekledikce kafan karısıcak,benim tawsiyem jl audio bass focal compenant bassta cap kucuk olsun ama ust seri olsun,biz denedik cunku arkadasın jl 30cm var benimki 25 cm ama ust seri cok daha iyi caliyor,cap abartıya kacmadıkca yani arabayı hoplatmak istemiyorsan en kucugunu alsanda cok sorun deil zaten full dinleyimiceksin :) deneyim olarak bunu soyliyebilirim

burak yanlıs hatırlamıyorsam izmirliydin sende iftar falan varmış gel istersen orda dinleme şansın da olur fikir alişverişi de yaparız

evet izmirliyim ama şuanda izmir dışındayım katılamıycam bu yüzden iftar buluşmasına.

Geri