0-3000 km rodaj sürecindekilere...

LordScorpion

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
maşalllah kahveyi geçmiş burası :Drodaj modaj yalan olmuş:D
bende oturabilirim boş masa varmı:D
çaylar benden:D

Hoşgeldiniz, aracınız kaç km'de ? Bazı arkadaşlarımız düşük viteslerde hantal olduğunu düşünüyor Astra'ların. Kendi izlenimlerinizi de yazarsanız :) maşallah kısmını geçmiş oluruz :)

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostlar sizin CC un bayır inerken motor freni yapmayıp hızı arttırdığını söylemiştiniz diye hatırlıyorum. Doğru mu hatırlıyorum?

LordScorpion

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostlar sizin CC un bayır inerken motor freni yapmayıp hızı arttırdığını söylemiştiniz diye hatırlıyorum. Doğru mu hatırlıyorum?

Ben de tam tersi... Rampa ya da yokuş aşağı sürat + - 10 km değişkenlik göstermek kaydıyla hep aynı.. Düz vitesleri bilemem ama..

hlmdsl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
otur tabi kardes, otur... abinize cay yapin bana da bi dalli:) biz de yeni tanisan insanlar olarak muhabbetin rodajini burda yapiyoruz be kardesim:)
@ abilerim ve varsa ablalarim... bakiyorum da ilk kalkis,birinci vitesten şikayetcisiniz. ancak yaklasik 5 yildir üretilen araclarda gaz pedali daha önce telli iken artik elektronik(beyinli) olarak kullaniliyor. o yüzden de siz gaza basar basmaz birden hareketlenmemesinin temel sebebi bu. telli gazlarda direk olarak gaza bastiginizda komutu alan lastikler iken, bildigim kadariyla yeni araclarda artik önce bu komut otomobilin beynine gidiyor, ondan sonra da motoru hareketlendiriyor. sizin randumansiz gördügünüz 1. vitesin agirliginin nedeni sanirim bu. bu aciklamayi 2005 te bana reanult bayiindeki satis sorumlusu yapmisti. daha sonra bircok farkli yerden de ayni seyleri duydum. bilginize. yanlis biliyorsam affola
avukatım benm 1. vitesle hiçbir sorunum yok hatta kalkışlarından da gayet memnunum.sadece düşük hızlarda 2. viteste zorlanıyor ama çok düşük hzılarda(dururken değil).onun da motor açıldıktan sonra kalkacağını düşünüyorum...

hlmdsl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cenk Bey çok dik olmamak koşuluyla yokuşlarda CC hız kesmiyor gayet güzel gidiyor araç... dün denedim de :)

ayrıca 30 km/h e bile sabitleyebiliyorum :good:

franzferdinand

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
avukatım benm 1. vitesle hiçbir sorunum yok hatta kalkışlarından da gayet memnunum.sadece düşük hızlarda 2. viteste zorlanıyor ama çok düşük hzılarda(dururken değil).onun da motor açıldıktan sonra kalkacağını düşünüyorum...
dediğinize tamamen katılıyorum 1 2 sayfa oncesinde acıklamam var kalkarken sorun yok ama düsük hızlarda 2.viteste araba gaz yemiyor dediğiniz gibi motor acıldıktan sonra düzelicekse şahane olur..

major_a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende 1 hafta kadar önce 1.6 enjoy elegance araç aldım çok memnunum gerçekten rahat bir araba aksesuarları da bayağı güzel.
600 km kadar yol yaptım genel olararak 3000-4000 devir arasında kullanıyorum.uzun yolda bir kere denedim dayanamadım 180 yaptım.3000-4000 devir arası biraz yüksek mi 2500-3000 devir gibi mi vites değiştireyim?
Bir de araçla gelen paspaslar ufak siz paspas aldınız mı ayrıca?

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cenk Bey çok dik olmamak koşuluyla yokuşlarda CC hız kesmiyor gayet güzel gidiyor araç... dün denedim de :)

ayrıca 30 km/h e bile sabitleyebiliyorum :good:
Aslında öğrenmek istediğim yokuş aşağı inişlerde motoru kompresyona sokuyor mu? Mesela dilovasından inerken siz 90 a sabitlemişsiniz. Araçta CC olmasa 140 a kadar yolu var o inişte. Ancak CC sizin hızınızı 90 da tutmak için motor frenini kullanıyor mu?