1.4 T otomatik hızlanırken silkeleme

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Can bey bilgilendirme için çok teşekkürler. Sizden güncelleme sonrasında tecrübelerinizi bekliyoruz. Saygılar.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,
Salgın nedeniyle aracı servise yeni götürebildim (Eyüp Opel Mar). Teklemeyle ilgili önce "bobinden olsa arıza ışığı yakar" dediler ama yapılan kontrolde sorun bobinde çıktı. Bobin + buji değiştirme için işçilik dahil indirimli 2700 TL fiyat verdiler. Kabul etmedim, dışarıda yaptıracağım. Araştırdım, parçaları kendim alıp yarı maliyetle yaptırabiliyorum özel serviste.
Bu arada, 1.4T için motor güncellemesi varmış, onu da yapıyorlar. Bu güncelleme 2019'da çıkmış, piston segman kırma sorunuyla ilgiliymiş.
Aracı teslim alınca tekrar bilgi veririm.
Herkese iyi bayramlar, kazasız belasız sürüşler dilerim.
piston segman için fan olarak yapılıyor fan kısa kısa sürekli termostat açmasa bile devreye giriyor

Utku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar

Bende de benzer bir sorun var anlık hızlanmalarda sorun yaşıyorum isteksiz tavranıyor tekliyor gibi oluyor, p de beklerken araç sürekli titremeye başladı öyle hafif bir titreme değil sarsıntılı bir sekilde sürekli titresim halinde , d de frende beklerken de aynı şekilde n e alınca hiç bir soru yok .
Birde rölantide beklerken arasıra bir kesiklik oluyor araba sanki kendi öne atmak ister gibi vuruntu yapıyor , hafif gaz verip devir 1000 i gecince bu söylediklerimin hiç biri yok bşrde aracı devirli kullandıktan sonra bu tuaflıklar artıyor, klimayı acarsam yada fan kendiliğinden devreye girerse titreme yine azalıyor bir yorumunuz olur mu?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Selamlar

Bende de benzer bir sorun var anlık hızlanmalarda sorun yaşıyorum isteksiz tavranıyor tekliyor gibi oluyor, p de beklerken araç sürekli titremeye başladı öyle hafif bir titreme değil sarsıntılı bir sekilde sürekli titresim halinde , d de frende beklerken de aynı şekilde n e alınca hiç bir soru yok .
Birde rölantide beklerken arasıra bir kesiklik oluyor araba sanki kendi öne atmak ister gibi vuruntu yapıyor , hafif gaz verip devir 1000 i gecince bu söylediklerimin hiç biri yok bşrde aracı devirli kullandıktan sonra bu tuaflıklar artıyor, klimayı acarsam yada fan kendiliğinden devreye girerse titreme yine azalıyor bir yorumunuz olur mu?
yağını değişin düzelmesi lazım

Utku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar Hızlı cevap ve ilginiz için teşekkürler bakımı 3.000 km önce serviste yapıldı buji yağ genleşme kabı termostat devir daim yag sogutucu değişti bunlar yapılmadan önce hiç bir sorun yoktu
Birde aracta sarı motor ısıgı yanmıstı servis hatayı sildi motorun arka tarafında bir sensör gösterdiler zengin karısım hatası önemli birsey değil demislerdi.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Selamlar Hızlı cevap ve ilginiz için teşekkürler bakımı 3.000 km önce serviste yapıldı buji yağ genleşme kabı termostat devir daim yag sogutucu değişti bunlar yapılmadan önce hiç bir sorun yoktu
Birde aracta sarı motor ısıgı yanmıstı servis hatayı sildi motorun arka tarafında bir sensör gösterdiler zengin karısım hatası önemli birsey değil demislerdi.
şanzuman yağı üstadım olurmu üstadım önemli değil ariza sürekli değilse tamam ama neden o arızaya düşmüş bakılır

Utku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar
Sanzuman yagını kontrol ettirdim bir sorun yok dediler suan için acil değişmesi de gerekmez dediler. Bobinden yapabilir dedikleri icin bobin i degistirdim. 2 gün normal calıstı titreme azaldı. Ama dün aksam eve gelirken gaza basınca tak tak tak tak bir ses geldi ve arac biraz cekisten düstü. Bugün otoparkta calıstırıp bir bakım dedim Yine çok şiddetli bir titreme var biraz gaza bastım 1500 devirde aşırı şiddetli bir titreme pedaldanda hissediliyor. Sanki motor parcalanacak arac ısındı bu arada esr ısıgı yandı servis yazdı ekranda sarı motor ısıgı yandı kontagı kapadım 5 dk kadar fan calıstı tekrar calsıtırdm esr sönmüş ama motor sarı yanıyor.

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Selamlar
Sanzuman yagını kontrol ettirdim bir sorun yok dediler suan için acil değişmesi de gerekmez dediler. Bobinden yapabilir dedikleri icin bobin i degistirdim. 2 gün normal calıstı titreme azaldı. Ama dün aksam eve gelirken gaza basınca tak tak tak tak bir ses geldi ve arac biraz cekisten düstü. Bugün otoparkta calıstırıp bir bakım dedim Yine çok şiddetli bir titreme var biraz gaza bastım 1500 devirde aşırı şiddetli bir titreme pedaldanda hissediliyor. Sanki motor parcalanacak arac ısındı bu arada esr ısıgı yandı servis yazdı ekranda sarı motor ısıgı yandı kontagı kapadım 5 dk kadar fan calıstı tekrar calsıtırdm esr sönmüş ama motor sarı yanıyor.
ESP ışığı yanması direkt bobine götürüyor beni. Taktığınız bobin orijinal mi.

Utku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet orjinal isteyerek kendim aldım. Ama ne yazıkki çok fazla anlamıyorum :(

Utku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet orjinal isteyerek kendim aldım. Ama ne yazıkki çok fazla anlamıyorum :(
Bu arada internette yazılanları okurken Aku ile ilgili yorumları gördüm benim Aküm de çok zayıflamış olabilir ama bu sorunu yaratmış olabilir mi?