1.6 Vectra B2 mi? 1.6 Megane mı?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan aSreG
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Linkini verdiğim arkadaşta gelmiş şanzımanı değiştiren arkadaşta gelmiş sağolsun bilgilendirmeyi yapmış. Teşekkürler...

Şöyle izah edeyim bende. Rolling'de arkadaşımın 2002 1.6 16V Megane'ı ile kapıştım. Aracı beklediğimden de iyi çıktı. Beni(Aracımı görüyorsunuz) baya bir zorladı vallahi. Beygir güçleri aynı olsada sonuçta benimki bir Honda olduğundan dolayı ilerleyen metrelerde az bir farka tokatladım kendilerini. :D (Ama pilotajda çok etkiliydi)

En azından ağırlık farkından dolayı kısa mesafe için megane avantajlı gibi duruyor.

meraba arkadaşlar ben daha çok yeni bi üyeyim ama siz 1.6 megan a 2.0 vectra ile yol verecekseniz boşuna yüksek yakıtlı yüksek vergili arabalar kullanmayın... haa 1.6 vectra diyorsanız ona tamam megan kafa tutar...

meraba arkadaşlar ben daha çok yeni bi üyeyim ama siz 1.6 megan a 2.0 vectra ile yol verecekseniz boşuna yüksek yakıtlı yüksek vergili arabalar kullanmayın... haa 1.6 vectra diyorsanız ona tamam megan kafa tutar...

Ankette karşılaştırılan arabaların ikisi de 1600 cc, kısa mesafede, ilk anlarda Megane'nin ağırlık avantajı var. Mesafe uzar ise 1.6 Vectra'da iddiasını ortaya fazlası ile koyar. 2000 cc'lik Vectra ile mukayese edilecek olursak Megane için Vectra'nın kontak açmasına bile gerek yok :).

Yazı sitilinden dolayı özür öyle alışmışım. Yanlız 1 kişi söyledi 10 kere abartmaya gerek yok daha çok dikkat çemeye çalışılıyo gibi bir hal var. Böyle çocuksu işler yapmayada hiç gerek yok ;) Bunun özentiliklede bir alakası yok. kimseninde beni görünüşümle yargılama gibi bir lüksü yok. haddimizi bilip ona göre konuşursak kimsenin neşesi kaçmaz.. efendiliğimizi bozmayalım diyorum ;)

Yanlız Megane yüksek devirleri çevirmekte zorlanıyor. Abimde eski kasa 2.0 var, 4500 devirden sonra huysuzluk yapıp mızmızlanıyor :).

Yanlız Megane yüksek devirleri çevirmekte zorlanıyor. Abimde eski kasa 2.0 var, 4500 devirden sonra huysuzluk yapıp mızmızlanıyor :).
Abi bende 2002 1.6 Laguna var. Ben pek o kadar zorlamam arabayı, hatta hiç kıyamam; bende öyle bi sorun yok maşallah tık demiyor 7000'lere kadar. Opel Vectra daha nazlıydı bana göre.

Abi bende 2002 1.6 Laguna var. Ben pek o kadar zorlamam arabayı, hatta hiç kıyamam; bende öyle bi sorun yok maşallah tık demiyor 7000'lere kadar. Opel Vectra daha nazlıydı bana göre.
Zaten onun için Laguna'lara Renault demiyorlar :), bence Laguna'lar Renault'un yaptığı arabaların en iyilerinden biridir.

Geri