11 Ocak Opelim.net Uludağ gezisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bayram dolayısı ile siteden epey uzak kalmıştım ki bu konuyla tekrar mesajlara dönüş yapıyorum :)

bayramda bursadaydım, izmir bursa yolu son durumu hakkında bilgi vermek isterim...

izmir-manisa : uzun zamandır devam eden yol yapım çalışmaları duraklamış durumda, sürekli çift yol, ancak 11 ocak tarihinde yol çalışmaları durumu meçhul,
zemin %90 düzgün.. yol virajlı... iniş çıkış çok fazla.

mainsa - akhisar : çok kısa bir bölüm gidiş-geliş şeklinde... geri kalan kısım çift yol.
zemin %80 düzgün.. yol düz.. iniş çıkış yok.

akhisar - balıkesir : büyük bölümü tırnanma şeridi şeklinde 3 lü yol.
zemin %50 düzgün.. yol virajlı ve iniş çıkış fazla.. sis olma ihtimali yüksek olan bir yol.
hava soğuması artıyor ve kasisler can yakıcı.. spor yay ve ince yanak lastikler için ağır şartlar var. yağmur ve karda tehlikeli .

balıkesir - susurluk : virajlar azalıyor, engebeli arazi de aynı şekilde. zemin bozuk. susurluk mola yerleri dinlenme için uygun.. ancak bursaya 100 km kadar yol kaldığı için orta nokta değil.

susurluk-m.kemalpaşa-karacabey-bursa yolu.. çift şerit ancak zemin ara ara çok bozuk. yağışta özellikle karda buzlanma görünen bir yol.

izmir-bursa molalar dahil 5 saat civarı sürüyor. ara ara polis kontrolü ve radarlar var.

bursa-uludağ : şehir içinden uludağa çıkılıyor, şehir içi trafik yoğun ama akıcı sayılır, yollar bozuk. dağ yolu virajlı ve bozuk, karda polis zincirsiz geçişe izin vermiyor.
yol yaklaşık 30 dk kadar süre.

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konaklama için sorun yok beyler, Cagri ile görüsüyoruz.bize uyacak bir termal otel bulduk, mumkun oldugunca önceden haber verilirse, rezervasyon yaptıracagiz.Sonuçta Bursa ,kaplıcalar sehri ve Uludag da kayak sezonu nedeniyle otellerde sürekli yogunluk olur.Bu yuzden gelecek arkadaşlar durumlarını ne kadar erken netleştirip bilgi verebilirse o kadar saglıklı olur.
Oda+kahvalti fiyatlari söyle ;
1 kişilik oda : 65 ytl
2 kişilik oda : 120 ytl
3 kişilik oda : 140 ytl

Fiyatlar oda fiyatı, kdv dahil, yani 2 ve 3 kişi kalmak isteyen arkadaşlar kalma ücretini paylaşacaklar.Ayrıca çift gelecek arkadaşların evlenme cüzdanı konusunda sıkıntı yasamamalari için önceden Cagri ya bilgi vermesi iyi olur.Gelen hanımlar bir arada kalacakmış gibi otele kayıt yaptırıp o konuyu da halledecegiz. Cagri İzmirden gelecek arkadaşlar için gerekli organizasyonu yapıyor, ilgilenen arkadaşların Cagri ile baglantıya gecmesi gerekecek.Gelecekler belli olunca ben tekrar otel ile görüşüp kesin rezervasyonu yaptıracagim.

35KES52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
@ BayMustanG

Kardeşim konustugumuz taktık haaa sen o zamana kadar eve cıkıosan o ayrı tabı :D

35KES52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Umut bılgıler ıcın cok tesekkurler lıstede senı ve Tugbayıda gormek ıstıyoruz bılıyorsun ;)

Bu arada bu hesap no ve kapora işide şu şekilde.Otel sonucta en full cekıcegı donemde bıze yer ayıracagından adamlar zaten bızden %200 kapora isteyecekler.Bu rakamı otel ile görüşüp gelen arkadaşların adına kaporaları zaten hesaplarına yatırılıcak.Oteldende adınıza tarihi ile beraber odanız ayrılmıs olucak karsılıgında.Kapora yatırmayanlar ıcın hıc bır sekılde otelden oda talep edılmeyecek,bu sebeple kapora yatırmayan arkadaslar konaklama konusunda sorun yasayabılırler.Kapora işi gerekli cunku yaz bulusmalarımızda hıc bır baglayıcı etken olmamasına ragmen(konaklama gibi) ınsanlar 70 km yolu gelemedıler bır tekne gezısı ıcın bastan gelırım dıyıpte.Allahtan verdıgımız sayıdan cok cok az degıldıkte goze batmadık ama bu tarz durumlarda direk arada muattab olan insanlar kalıyor yanı Ben,Berker,Başkan ve dıger organızasyon ıcın emek harcayan arkadaslarım.Sizdende bu konuda anlayıs beklıyorum ;)

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çağrı eve az kaldı adımları büyük atıyorum çarşamba günü bursada olucam :)

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
çağrı gelmeyi çok istiyoruz ancak maddi durumlar son derece vahim :( sen arabayla gidecek gibisin anlaşılan, otobüs işi ne durumda? ücretler ortaya çıksa fena olmayacak.. ben bayramda ne kadar yakıt harcadım çok hesap yapamadım ama durum şöyle : izmirde 100 ytl lik benzin almıştım, onunla şehir içinde 150 km kadar kullandıktan sonra kalanı ile yola koyuldum, amacım 80-90 ile seyir etmek ve az yakmaktı ama ara ara 120 lere çıktım, ara ara da kamyon arkalarında kurtulmak için seri sollamalar yapmak zorunda kaldım 5000 devirleri zorladım :/ neticede bursaya 70 km kadar kala benzin ışığı yandı. sonra bi 40 km kadar daha devam ettim ( bi türlü benzin istasyonuna rast gelemediğim için ) akabinde bi istasyon buldum ve tam oraya girerken benzin ışığı artık yanıp sönüyordu. bittim tükendim dercesine.. sürekli bir benzin firmasını kullandığım için ve o istasyonun da başka olmasından dolayı 20 ytl lik aldım sadece.. onunla bursaya vardım ve şehir içinde 50 km kadar da kullandım. sonra dönüşte bursa şehir içinden 50 ytl lik benzin daha aldım.. onunla da balıkesir akhisar aralarına kadar geldim ki.. orada da aynı şekilde ışık yanıp söner vaziyete gelene kadar benzin istasyonu bulmaya çalıştım.. ve yine köhne bir istasyon bulabildim yol üzerinde.. epey de yusuf ettik yolda kalacağız diye... :) neyse ordan da bi 20 ytl lik benzin aldım ve akhisar manisa aralarında bir yerde tekrar 50 ytl lik benzin aldım ... eve vardığımda son aldığım 50 ytl den sanırım halen 30 - 35 ytl lik kısmı depodaydı... toparlarsak .. bursa şehir içi 5-6 kere merkez-beşevler git gel dahil olmak üzere... ilk depoda tahminen 60 ytl + yolda alınan 20 + 50 + 20 + depoda kalanı düşersek son aldığımdan 15 ytl ... yani toplamda 165 YTL gibi bir rakama tekabül etti.. toplam 750 km kadar yol yaptım.. 0,22 kr / km yapıyor..bu durumda 2 kişi otel dahil olmak üzere araba ile gidilirse ; 165 ytl benzin120 ytl otel150 ytl de uludağ harcamaları ( kayak vs yemek - 2 kişi için tahmini )450 ytl ye yakın masraf benim için geçerli olan rakam.. otel yerine arkadaşta kalmayı ayarlarsam 120 ytl kar ile 330 YTL ye işi hallederiz. ayrıca LPG li araçlar ile 2 yerine 4 kişi seyahat halinde rakamı kişi başı 165 YTL yerine 100 YTL lere çekmek mümkün gibi izmirden gidecek arkadaşlar için :)

35KES52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vala Umut bende arabayla gıdıcem asagı yukarı bende malıyet hesaplamasında buılundum.Şimdi otobusle gıtsek bır gece bekletemeyız sehırlerarası otobusle gıtmeyede gerek yok.Ayrıca bu olayın zevkıde arabalarla cıkar dıye dusunuyorum.Benım araba 1.80 ustundeyken lpg km de 240 bın yakıodu sahır ıcınde.Şimdi ne olmustur bılemem ama uzun yolda daha az yakacagından uygun olur dıye dusunuyorum ınsallah :D

İzmirden bır suru gelıcek ınsan var,zaten araclarla 2 ser kısı gıtmeyelım 4 er 4 er gıdelım hepımız ıcın daha uygun olur ama sızde gelın yanı ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...