2.5 v6 cdx harika

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan btlufk
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
aracın hayırlı olsun güle güle kullan ama lpg hesabını yanlış yapmışsın gibi geldi bana :)

aracın hayırlı olsun güle güle kullan ama lpg hesabını yanlış yapmışsın gibi geldi bana :)

hayır dostum 30 krs a kadar düşüyor defalarca ölçtüm

hayır dostum 30 krs a kadar düşüyor defalarca ölçtüm

benim 1.4 kalos 30 kr.şa yakın tüketiyor. 4 yıldır 1 tanesi turbo olmasına rağmen 2 farklı cdx 2.5 kullanıyorum ki bir tanesi türkiyede bulabileceğin ender temizlikte bir cdx ş.içi şu anda bile 40 kr altı görmedim ki yaşadığım yer antalya lara trafik öyle yoğun değil ve akıcı... fabrika verisi ş.içi 13.5 litre benzin olan bir araca 11 litre lpg tüketimi sağlatabiliyorsan ne mutlu sana

benim 1.4 kalos 30 kr.şa yakın tüketiyor. 4 yıldır 1 tanesi turbo olmasına rağmen 2 farklı cdx 2.5 kullanıyorum ki bir tanesi türkiyede bulabileceğin ender temizlikte bir cdx ş.içi şu anda bile 40 kr altı görmedim ki yaşadığım yer antalya lara trafik öyle yoğun değil ve akıcı... fabrika verisi ş.içi 13.5 litre benzin olan bir araca 11 litre lpg tüketimi sağlatabiliyorsan ne mutlu sana

Birebir sorarak ve yol bilgisayarına bakarak ortalama tüketiminin 9.9 litre olduğunu gördüğüm bir cdx var. Ayak ayarı ve arabanın dilinden anlamayla da alakalı bu durum. Kimisi iddaalaşır opel benzini içiyor diye, kimisi de yakıtından memnunum der, tamamen iletişim sorunu bu.

Birebir sorarak ve yol bilgisayarına bakarak ortalama tüketiminin 9.9 litre olduğunu gördüğüm bir cdx var. Ayak ayarı ve arabanın dilinden anlamayla da alakalı bu durum. Kimisi iddaalaşır opel benzini içiyor diye, kimisi de yakıtından memnunum der, tamamen iletişim sorunu bu.

14 yıldır v motor ve büyük hacimli motorlar kullanıyorum 1.5 tonluk 2500 cc lik bir araçla şehir içi 10 litre yakmak biraz zor ki şehir dışı bile minimum 9 litre tüketimi olan bir araç örnek olarak şu anda 10 tane cdx de denetebirim.. Yol bilgisayarı yanıltabilir.. 1996 dan beri b kasa vectralara binen biriyim kusura bakmayında kimse kimseyi kandırmasın yakıt konusunda... Aracın fabrika verileri ortayken o değerleri yakalamak bile zor motor ömrü kondisyonu yürürleri revizyona erozyona uğramış araçlarda...

14 yıldır v motor ve büyük hacimli motorlar kullanıyorum 1.5 tonluk 2500 cc lik bir araçla şehir içi 10 litre yakmak biraz zor ki şehir dışı bile minimum 9 litre tüketimi olan bir araç örnek olarak şu anda 10 tane cdx de denetebirim.. Yol bilgisayarı yanıltabilir.. 1996 dan beri b kasa vectralara binen biriyim kusura bakmayında kimse kimseyi kandırmasın yakıt konusunda... Aracın fabrika verileri ortayken o değerleri yakalamak bile zor motor ömrü kondisyonu yürürleri revizyona erozyona uğramış araçlarda...

30 yıldır araba süren tanıdıklarım var, sürüşlerini hiç beğenmediklerim de vardır aralarında. 20 yıllık ustanın komple motor istiyor dediği motor titremesini oksijen sensörünü değiştirerek çözebiliyosam bu işin nasıl öğrenildiğiyle alakalı olduğunu bilirim. V motorların sesinin cezbetmesiyle yüksek devirde kullanarak yüksek tüketim yakalamak çok normal. Uzun yolda 110km ile seyreden 2.0 vectradan farksız yaktığına şahit oldum ben gerisini bilmem.(cdx 120-130 ile 2.0 vectranın yakıt tüketimine sahip başka bir ayrıntı)

Vallaha muhabbete doyum yok maşallah ama benim size bir sorum olacak Hasan Abi; yani profil detayında yazdığınız üzere 5.2 V8 Cheroke üstelik resime göre en fazla 96-97 modeldir..Bu kadar eski teknoloji ve 8 silinidirli 5200 cc lik motora sahip bir aracınız var..Dikkat ettim de; kalos un dahi ne kadar yaktığının inciğine boncuğuna inmişsiniz..Pek bu araç ne kadar yakıyor km de ort?Bunu sadece meraktan soruyorum, yanlış anlaşılmasın..Üstelik LPG de yoksa bu canavarda siz nasıl benzin yetiştiriyorsunuz bu araca?Yani vectra b nin cdx ini geçtim 2.5 sportu bile bu aracın yanında dizel kalır..

Ben geçtiğimiz haftalarda bursa-ankara-bursa top 800 km yol yaptım ve 130 liralık LPG ile... Yol bilgisayarında ort 6.3 e indi ve bu yolu yaparken zaman zaman 150 ile seyir ettim ama 95-100 ün altına pek inmedim..geldiğimden beri 686 km yol yaptım bursada ve bu şehir içi-kısmen 90 ile 10 dk gidebileceğim otoyol..Ortalaması karmada 7.1.. Motor-şasi kombinasyonu yanında, lastik ve jant ebatları-çeşidi, motorun bakımlı oluşu, mümkün mertebe üst devirlere ulaşmadan değiştirilen vites vs gibi konularda bu araçların 250-350 arası yakması normal bence ki aynı ağırlıkla,aynı motor ve verileriyle passat ya da honda jazz atıyorum yakıyorsa opel neden yakamasın?Saygılar..

Geri