2.5 v6 cdx harika

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan btlufk
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
30 yıldır araba süren tanıdıklarım var, sürüşlerini hiç beğenmediklerim de vardır aralarında. 20 yıllık ustanın komple motor istiyor dediği motor titremesini oksijen sensörünü değiştirerek çözebiliyosam bu işin nasıl öğrenildiğiyle alakalı olduğunu bilirim. V motorların sesinin cezbetmesiyle yüksek devirde kullanarak yüksek tüketim yakalamak çok normal. Uzun yolda 110km ile seyreden 2.0 vectradan farksız yaktığına şahit oldum ben gerisini bilmem.(cdx 120-130 ile 2.0 vectranın yakıt tüketimine sahip başka bir ayrıntı)

Uzun yoldan bahsetmiyoruz zaten şehiriçi için konuşuyoruz.. Uzun yolda 2.5 vectranın 2.0 dan dahaaz yaktığını forumda çoğu arkadaş biliyor zaten .. V6 artık beni pek cezbetmiyor öyle gaza gelip dipgaz v.s yapmam 5.2 v8 den sonra oda garaja çekip dinlemekle kalıyor sesini... Siz yıl örneğini yanlış yere çekiyorsunuz ben kullandığım tecrübe ettiğim elimde olan araçlardan bahsediyorum motor tamir konusuna gelirsekte antalyaya yolunuz düşerse misafir etmek isterim sizi garajımda o işler ustayım demekle olmuyor.. Teknik ekipman ve bilgi ile orantılı konular.. Konu fazla uzadı herkez neyin ne olduğunu çok iyi biliyor..

Vallaha muhabbete doyum yok maşallah ama benim size bir sorum olacak Hasan Abi; yani profil detayında yazdığınız üzere 5.2 V8 Cheroke üstelik resime göre en fazla 96-97 modeldir..Bu kadar eski teknoloji ve 8 silinidirli 5200 cc lik motora sahip bir aracınız var..Dikkat ettim de; kalos un dahi ne kadar yaktığının inciğine boncuğuna inmişsiniz..Pek bu araç ne kadar yakıyor km de ort?Bunu sadece meraktan soruyorum, yanlış anlaşılmasın..Üstelik LPG de yoksa bu canavarda siz nasıl benzin yetiştiriyorsunuz bu araca?Yani vectra b nin cdx ini geçtim 2.5 sportu bile bu aracın yanında dizel kalır..

Ben geçtiğimiz haftalarda bursa-ankara-bursa top 800 km yol yaptım ve 130 liralık LPG ile... Yol bilgisayarında ort 6.3 e indi ve bu yolu yaparken zaman zaman 150 ile seyir ettim ama 95-100 ün altına pek inmedim..geldiğimden beri 686 km yol yaptım bursada ve bu şehir içi-kısmen 90 ile 10 dk gidebileceğim otoyol..Ortalaması karmada 7.1.. Motor-şasi kombinasyonu yanında, lastik ve jant ebatları-çeşidi, motorun bakımlı oluşu, mümkün mertebe üst devirlere ulaşmadan değiştirilen vites vs gibi konularda bu araçların 250-350 arası yakması normal bence ki aynı ağırlıkla,aynı motor ve verileriyle passat ya da honda jazz atıyorum yakıyorsa opel neden yakamasın?Saygılar..
Cherokee şehir içi lpg ile 25-26 litre lpg 22 litre benzin şehir dışı 15 litre benzin 17 litre lpg tüketimi var motor teknolojisi biraz göreceli mpi motor ve dökme demir ve güncel motorlara yakın bir teknoloji vardır.

Uzun yoldan bahsetmiyoruz zaten şehiriçi için konuşuyoruz.. Uzun yolda 2.5 vectranın 2.0 dan dahaaz yaktığını forumda çoğu arkadaş biliyor zaten .. V6 artık beni pek cezbetmiyor öyle gaza gelip dipgaz v.s yapmam 5.2 v8 den sonra oda garaja çekip dinlemekle kalıyor sesini... Siz yıl örneğini yanlış yere çekiyorsunuz ben kullandığım tecrübe ettiğim elimde olan araçlardan bahsediyorum motor tamir konusuna gelirsekte antalyaya yolunuz düşerse misafir etmek isterim sizi garajımda o işler ustayım demekle olmuyor.. Teknik ekipman ve bilgi ile orantılı konular.. Konu fazla uzadı herkez neyin ne olduğunu çok iyi biliyor..

1.6 vectra ile 2.0 vectram şehiriçi aynı yakıtı tüketiyor, 2.5 cdx ise benim arabamdan şehir içi 1 litre daha çok yakıyor, olay bu yani. Ustayım demiyorum, sadece az tecrübeyle de yüksek tecrübeden üstün tespit yapılabilir diyorum. 14 yıllık tecrübenizin genel vectra CDX 2.5 lar üzerinde kanaat oluşturmaya yetmeyeceğini savunuyorum. Güçlü motor ,hafif kasa, ve yumuşak sürüş stili birleşimi diyorum sadece. O bahsettiğiniz yüksek tüketim ise teknik farklılıktan dolayı omegaya ait diyerek kapanışı yapıyorum, saygılar.

yaklasık 9 sene cdx kullandım,son 5 yılı prins marka lpg li,ankara-antalya arasında gaz 1.90 ken 0.140 krus yakıyordum.Şu anda gaz 2.60 burda,arkadasımın cdx uzun yolda 0,220krus yakmakta 110 km sabit hızda :) Kimse değerlere inanmıyor fakat değerler böyle inanmayan bırakın öyle kalsın :D Bu arada astra H hergün ankara kırıkkale,hiç trafiğe girmeden 0,185 krs yakıyor :D

Mert merhaba, şehir içi benzin tüketimin kaç litre ?

Merhaba, ben 50lik postalar halinde gaz atıp depo bitip benzine geçene kadar denedim. 50 liralık gaz litresi 2.60TL olmak üzere 50lira=200km ortalama. Arabayı dizel gibi kullandığımdan genelde düşük devirde vites değiştiriyorum.(Tabi ilk zamanlarda tanıtım amaçlı yarış modunda kullandığımda ortalama 35 kuruşu gördüğüm de oldu :D ) Afyon'un tepsi gibi dümdüz olması ve trafiğin genel olarak tintin orta şeritten ilerlemeye müsait olması da yakıt tüketimini olumlu şekilde bir hayli etkiliyor.
Ortalama 10 litre lpg sarfiyatımı 8-8.5 litre benzin sarfiyatına çevirebiliriz kısaca.Şehir dışında da aynı yakıt tüketimiyle başbaşayım çünkü 110a kitleyip gidemiyorum ben, 5 kişi + bagaj derken 2 tona yaklaşan arabayla yabıştır gitsin modu açılıyo :)

karma da 7 lt tüketimim var benim de

senin tüketimin gayet iyiymiş kazasız belasız sürüşler diliyorum. ayrıca afyon buz gibi memleket dikkat edin hasta olmayın :D

Uzun yol (gaz ortalama 2.60 tl) 2.20 krş yakıyorum.Şehir içi kullanım ve trafiğe bağlı 280-300 krş.Yakıt genelde kullanıma bağlı birazda aracın bakımına.

Uzun yol (gaz ortalama 2.60 tl) 2.20 krş yakıyorum.Şehir içi kullanım ve trafiğe bağlı 280-300 krş.Yakıt genelde kullanıma bağlı birazda aracın bakımına.

Dostum kesinlikle ben su anda 2.70 lpg 0.29 kurus sehir ici yakiyorum .ama motor yipranmamis olmasida bakimli olmasida artisidir 2.5 aa cok yakar diyenler bilmeyenler

Merhaba, ben 50lik postalar halinde gaz atıp depo bitip benzine geçene kadar denedim. 50 liralık gaz litresi 2.60TL olmak üzere 50lira=200km ortalama. Arabayı dizel gibi kullandığımdan genelde düşük devirde vites değiştiriyorum.(Tabi ilk zamanlarda tanıtım amaçlı yarış modunda kullandığımda ortalama 35 kuruşu gördüğüm de oldu :D ) Afyon'un tepsi gibi dümdüz olması ve trafiğin genel olarak tintin orta şeritten ilerlemeye müsait olması da yakıt tüketimini olumlu şekilde bir hayli etkiliyor.
Ortalama 10 litre lpg sarfiyatımı 8-8.5 litre benzin sarfiyatına çevirebiliriz kısaca.Şehir dışında da aynı yakıt tüketimiyle başbaşayım çünkü 110a kitleyip gidemiyorum ben, 5 kişi + bagaj derken 2 tona yaklaşan arabayla yabıştır gitsin modu açılıyo :)

Bende kullaniyorum yakiti cok cok iyi 2.0 le ayni ama harika bir araba be

Geri