20 TL 50 Km Otomatik Vites Şehir İçi

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ndipi
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
benim aracım da 1.4 , 8Valf, tek nokta enjeksiyonlu. Aksine ben yakıtından çok memnunum. LPG'de uzun yolda km'de 21/22 kuruş yakıyor. Şehir içinde biraz daha fazla yakıyor. Özellikle de kışın şehir içinde fazla akıyor. Bir de uzun yolda çok basarsanız yakıyor.

bütün 8 valfler tek nokta enjeksiyonlu mu olur yoksa opelde mi böyle. ? 8 valf li seat almayı düşündüğümüzden ve daha önce 8 valfli kullanmadığımızdan konu hakkında bilgim yok. sizce alınırmı?
uzun yolda hantal, şehiriçinde daha iyi filan yazmışlar forumlarda. sizce nasıl. vw gurubunda kullanılan 1.6 8v motor 4-5 sene kullanmak için alıacak bir araçta tercih edilir mi ?

Benim araç anca bu değerleri LPG de yakalaya biliyor. :(

Ben lpg işini sevemedim :( dizel arabalar benzinli araçlar gibî keyiflî değil tabi (kişisel fikrim) hafta sonları uzunyol yapmayı seviyorum :D maceracı gibiyîm mübarek :) yakıttan memnunum kısaca . Belki otomatik olması yakıtın artmasında etkendir

Ben lpg işini sevemedim :( dizel arabalar benzinli araçlar gibî keyiflî değil tabi (kişisel fikrim) hafta sonları uzunyol yapmayı seviyorum :D maceracı gibiyîm mübarek :) yakıttan memnunum kısaca . Belki otomatik olması yakıtın artmasında etkendir

Evet otomatik olması etki ediyor. O kesin bu sefer yine 20 TL kadar gaz aldım. Ve ani hızlanmalar yapmadan kullanmayı deneyeceğim. Bakalım bu kez ne kadar KM yapacak. Gerçi aracın değerlerinde pek bir şey değişmemiş konu başlığımın üzerinden 1.5 yıllık zaman geçmiş o zaman 50 KM yapmışım şimdi 45 KM demek ki devlet büyüklerimizin insafsız zamları ile benim 5 km duman olmuş gitmiş.

bütün 8 valfler tek nokta enjeksiyonlu mu olur yoksa opelde mi böyle. ? 8 valf li seat almayı düşündüğümüzden ve daha önce 8 valfli kullanmadığımızdan konu hakkında bilgim yok. sizce alınırmı?
uzun yolda hantal, şehiriçinde daha iyi filan yazmışlar forumlarda. sizce nasıl. vw gurubunda kullanılan 1.6 8v motor 4-5 sene kullanmak için alıacak bir araçta tercih edilir mi ?
2000 yılında almıştık 1.4 8v astrayı 2012 den beri ben kullanoyorum aracı zorlarsan hem yakıt çok artıyo hemde gitmiyo 80 i geçmezsende çok ekonomik oluyo yokuşlarda falan devirli girince hız kaybı pek olmaz ben memnunum ki siz 1.6 8v alıcaksınız fazla fazla memnun kalırsıınız bence alınır neden alınmasın ?? :rolleyes:

Ben 2.0 araç ile benzinde ortalama 33kr yakıyrum uzun yolda :) şehir içindede 40ı geçmiyor. LPG'de ise 8-10 kuruş farkediyor.

İşin özü arkadaşlar ben bu 8V motorların pek ekonomik olduklarını sanmıyorum. Birde hantal kalıyorlar. Tepkimeleri çok zayıf tek artısı triğer koparsa motorun canına okumuyor o kadar.

hocam, diğerleri hakkında teknik bir bilgim yok. ama kendi aracım için şöyle özetleyebilirim : 1.4 , 60 beygir ve 8 V bir araç ve bunun yanında 1075kg bir araç. haliyle hantal kaldığı yerler var. ben, bu aracı 2 sene köy yolunda kullandım. 20 km, denizden dağa tırmandık. çoğunda da bagaj ve 4/5 kişi yükle. rampalarda ikiye hatta altının vurduğu yerlerde mecbur bire bile düşerdim. yol düzgün olsa da yine 2'ye kadar düşeceğinden eminim çünkü aracın potansiyeli ortada. ama uzun yolda ben sıkıntı yaşamadım. bastığım zaman gitmem demedi. hee, belki geç hızlandı belki hemen öyle uzamadı ama gitmem de demedi. kalkışlarda falan hantal mı evet, biraz hantal.

hocam, diğerleri hakkında teknik bir bilgim yok. ama kendi aracım için şöyle özetleyebilirim : 1.4 , 60 beygir ve 8 V bir araç ve bunun yanında 1075kg bir araç. haliyle hantal kaldığı yerler var. ben, bu aracı 2 sene köy yolunda kullandım. 20 km, denizden dağa tırmandık. çoğunda da bagaj ve 4/5 kişi yükle. rampalarda ikiye hatta altının vurduğu yerlerde mecbur bire bile düşerdim. yol düzgün olsa da yine 2'ye kadar düşeceğinden eminim çünkü aracın potansiyeli ortada. ama uzun yolda ben sıkıntı yaşamadım. bastığım zaman gitmem demedi. hee, belki geç hızlandı belki hemen öyle uzamadı ama gitmem de demedi. kalkışlarda falan hantal mı evet, biraz hantal.

Evet benim aracım da boş ağırlığı 1150kg kadar. Genelde yokuş tırmanırken bende S konumun da tırmanmayı tercih ediyorum. Ya değilse D konumun da tırmanır S konumuna almaz isem birden kesiliyor. Onun haricinde gaza yüklenmek gerek ya değilse istediğin performansı veremiyor.

2000 yılında almıştık 1.4 8v astrayı 2012 den beri ben kullanoyorum aracı zorlarsan hem yakıt çok artıyo hemde gitmiyo 80 i geçmezsende çok ekonomik oluyo yokuşlarda falan devirli girince hız kaybı pek olmaz ben memnunum ki siz 1.6 8v alıcaksınız fazla fazla memnun kalırsıınız bence alınır neden alınmasın ?? :rolleyes:

cevap için teşekkür ederim. alacağımız araç 1.6 102 beygir. yakıt konusu haricinde çok sıkıntı çıkartmaz sanırım. seat altea satış konusunda da çok hızlı el değiştiren bir araç olmadığından şüphe kısmında takılıyorum. acaba gidermi, yakıtı cokmu olur diye. kullananlar passat konforunda aile arabası yazmışlar. bicok yerde okudum bunu. piyasası olmadığından emsallerine göre uygun. hayırlısı bakalım

Geri