20 TL 50 Km Otomatik Vites Şehir İçi

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ndipi
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
nadir abi aracın yakıt durumu canını sıktığında haber ver bana bir 100 km benim jeep i sana vereyim :) 100 km de 26 lt. lpg ş.içi :) sonra emektarla birbirinizi çok seversiniz :) .. şaka bir tarafa düşük motor hacmi ve benzin inanılmaz zevkli :) ne kadar hız yapamasamda yakıt bittiğinde benzin pompasına yaklaşmak gibisi yok lpg den uzak...

:) Eyvallah zaten ben baştan yanlış yaptım bu LPG işini ama oldu bir kere artık zaman süre dolana kadar bu şekilde kullanmaya devam edeceğiz el mahkum... benim aracımın üzerinde yapacağım bir değişikliği ilgili gümrük müdürlüğüne bildirmem gerek. Ya değilse LPG nin çoktan canına okumuş olacaktım...

Evet arkadaşlar bugün aracımın LPg tüketimini ölçüm aracıma 20 TL gaz aldım KM sıfırladım. Aracım tek nokta 50 KM yol aldım. Ve otomatik vites yapılan km şehir içinde yapılmıştır sizce değer nasıl?
nadir abi tam doldurup 100 km gidip ondan sonra full yapıp ölçsen iyi olmamı ?
bu aygazda basınç farkı felan diye duydum,net ölçülmüyormuş yani...

Yok Caner ya LPG de tam ölçüm yapmak bana göre samanlıkta iğne bulmaya benziyor... koyacaksın gazı kökleyeceksin pedalı ya değilse düşün düşün... sonu yok yani ;)

abi ben senin bu yakıt hesabıyla sonunu iyi görmüyorum...
şimdi benimde yeni patron rahatsız...mazot yakma diyor başka birşey demiyor....
1 haftadır bezdim beni yolda geçmeyen araba kalmadı,birtek duran arabaları geçiyorum...%de 2-3 litre fazla yakmayalım diye 2 katı fazla yorulur oldum...hız sabitleyici açamıyorum,rampa tırmanamıyorum...ben giderken millet dönüşe geçiyor...

o yüzden yakıt hesabına şu bi haftadır tilt vaziyetteyim,doldur abi sür dolan bittiği yerde birdaha...

Yok zaten Caner o gaz pedalına az bas az yaksın işte çok basarsan çok yakar benim aracın üzerinde olan LPG sistemi için değil. İster çok bas ister az yine aynını yakıyor. O yüzden kafama göre takılıyorum. Belki çok noktalı araçlar için az bas çok bas mevzusu doğrudur ama tek nokta için bu tez sadece çürümüş kokmuş bir tez... başkada bir şey değil.

değil :) yinede nekadar ekmek okadar küfte :D

Caner şimdi sıralı sistemlerin mantığını az çok çözdüm diye bilirim gaz pedalına basında gaz enjektörlerine istediği kadar gazı yolluyor da ulan bu tek nokta da bu işi nasıl yapıyor? işte bunu bir türlü anlamadım gitti. Hani motor tepkimesine göre beyinden gaz yollayacak bir sistem de değil... langur lungur bir şey. Netten o kadar aradım ama mantıklı bir açıklaması yok yaw. diyagram denen bir parça var o kadar...

çok kafa yorma be nadir abi akarında sürmene bak,ben tahmin ediyorum sen belmayı boynuzlayacan yakında :D:D

çok kafa yorma be nadir abi akarında sürmene bak,ben tahmin ediyorum sen belmayı boynuzlayacan yakında :D:D

Orası Allah'ın emri zaten Caner'im yeter ki sürem dolsun. Anında hemde ren geyiği gibi edeceğim :D ama harbiden bu bizim araçlar da sistem çok dandik ya... çalışma mantı diye bir şey yok... aç vanayı ver gazı evir çevir tamam ayarlandı :D

sen dua et mutfak ocağının arkasındaki gibi doğalgaz vanası yok kaput açma kolunun orada :D

Geri