20 TL 50 Km Otomatik Vites Şehir İçi

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ndipi
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Artık yapacağım bir şey kalmadı. Ne yaptım sa değer düşmüyor. Düşeceğini de sanmıyorum. Bundan sonra denecek tek şey kaldı oda şehir içinde 0.40 krş...

İyide, en azından 140 km yi 1 ayda yapıyosun :D Birde hergün 140 km yapsaydın ne olacaktı :D

1.6 asta klasik hb easytronik aracımı alalı 1,5 ay falan oldu. aldığım gün landirenzo marka lpg taktırdım. ilk 1000-2000 km çok yakar sonra yakıt düşer dediler. hep aynı yerden alıp fullüyorum. günde en az 50 km yapıyorum fakat 4 parça halinde :). gittiğim yol şehir içi değil, direk ana yola çıkıyorum. öğretmenim sabah okula gidiyorum, bebek olduğundan eşimi eve getirip bırakıyorum (süt izni var). sonra tekrar okula dönüp akşam da eve geliyorum. ilk başlarda km de 0.350 yakıyordu (lpg: 2,95 tl) , son zmanlarda 0.275 e kadar düştü. tabi harcanan benzini hesaba katmıyorum. araca alıştım mı yoksa yakıttan mı korkmaya başladım bilmiyorum daha sakin kullanmaya başladım artık. araba 2000 km olmak üzere. şehir içinde 0.200-0,250 yakanlar varmış o değerleri yakalabilir miyiz acaba? biraz zor gibi :))

lpg fiyatları benzine nazaran daha fazla oynama gösteriyor şehirler arasında. siz lt fiyatı 2,95 tl'den alıyorsunuz mesela nadir abi 2,45 den alıyormus. arada 0,50 kuruş fark var. daha net tüketim değerleri için litre hesaplarsanız dahan doğru sonuç alırsınız.

İyide, en azından 140 km yi 1 ayda yapıyosun :D Birde hergün 140 km yapsaydın ne olacaktı :D
Üstadım zaten ya değilse bana gaz filan dayanmaz idi :D

Nasip olursa bundan sonra ki aracım benzin yada dizel olacak en azından LPG olmayacak :rakir:

km de 0.275 yaktığını düşünürsek lpg:2,95 tl o zman 100 km de 9,3 litre yakıyorum. 0.300 yaksa 100 k m de 10,1 litre yapar.
lpg: 2,45 ten alıyosa arkadaş; 0,200 yakıyosa eğer 100 km de 8,1 litre yakıyo demektir. benim aldığım yerden lpg yi 2,95 e almış olsa km de 0.238 tl yakmış olacak. gene de iyi yakıyo millet çünkü benimki şehir dışı sayılır. ilerde benim yakıt ta düşer inşallah. ama kullanmak ta çok farkettiriyo, sakin kullanmam lazım biraz daha.

km de 0.275 yaktığını düşünürsek lpg:2,95 tl o zman 100 km de 9,3 litre yakıyorum. 0.300 yaksa 100 k m de 10,1 litre yapar.
lpg: 2,45 ten alıyosa arkadaş; 0,200 yakıyosa eğer 100 km de 8,1 litre yakıyo demektir. benim aldığım yerden lpg yi 2,95 e almış olsa km de 0.238 tl yakmış olacak. gene de iyi yakıyo millet çünkü benimki şehir dışı sayılır. ilerde benim yakıt ta düşer inşallah. ama kullanmak ta çok farkettiriyo, sakin kullanmam lazım biraz daha.

Sizin aldığınız yerden ben gaz alsam sanırım 0.50 kuruşu geçerim :D km de

Sizin aldığınız yerden ben gaz alsam sanırım 0.50 kuruşu geçerim :D km de

aman abi. =) senin araba zaten çok fazla yakıyor, birde yüksek fiyattan alırsanız çıkan sonuçlar kalbe zarar olabilir :) şaka bi yana hala aracının yakıtına çözüm bulunamamış olması üzüyor beni abi.

aman abi. =) senin araba zaten çok fazla yakıyor, birde yüksek fiyattan alırsanız çıkan sonuçlar kalbe zarar olabilir :) şaka bi yana hala aracının yakıtına çözüm bulunamamış olması üzüyor beni abi.

Eyvallah kardeşim benim aracın yakıt sorununa çözüm bulacak daha kimseyi tanımıyorum :D denemediğim yöntem de kalmadı zaten. O yüzden gitti yere kadar devam... sözüm ona LPG kullanıyorum eğer ben bu arabada benzin kullansam acep ne kadar yalar :D

Üstadım zaten ya değilse bana gaz filan dayanmaz idi :D

Nasip olursa bundan sonra ki aracım benzin yada dizel olacak en azından LPG olmayacak :rakir:

1.4 turbo insignia için konu açmıştım inceledin mi?

1.4 turbo insignia benzinde senin arabayla aynı yakıyo :D

Üstadım şimdi Honda Jazz baktım araç şehir içinde 6.5 litre benzin yakıyor. Benzinin litresi 4.5 bugün gördüm 4.5X6.5=29.25TL eder. 29.25/100KM=0.29 krş eder. Bu durumda dahi benim aracımdan çok ama çok az yakıt harcıyor.

Üstadım şimdi Honda Jazz baktım araç şehir içinde 6.5 litre benzin yakıyor. Benzinin litresi 4.5 bugün gördüm 4.5X6.5=29.25TL eder. 29.25/100KM=0.29 krş eder. Bu durumda dahi benim aracımdan çok ama çok az yakıt harcıyor.

Honda jazz mı?Kapıma bile uğratmam :D

Geri