2004 Astra

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan btlanl
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
bence çok para o arabaya.hem renk de opak metalik değil.1.4 motor birde hemde sedan.yazık bence o paraya fındık gibi edition alınır.

Eger dediğiniz gibi cok temızse 17 hadı bınıcıyım dersenız 3-4sene satmam 18verılebılır.Ama satarken bıraz sorun yasayabılırsınız 2.elı fazla tutulmuyor

Yanlış yorumları oturduğumuz yerden değil de ayakta yapsak caiz olur mu hocam? :rolleyes:

Şaka bir yana siz sahibinden.com'u ya da opelim.net'i piyasa oluştururken bayağı bir ciddiye alıyorsunuz galiba. Gerçek satış rakamları ile verilen ilanlar arasında nasıl uçurumlar var, farkında mısınız?

2 yıl kullandığım şu anda babamda bulunan "2004 Astra G Sedan 1.6 ELEGANCE" aracı size versem 20.000 liraya satabilecek misiniz acaba? Mümkün değil...

Piyasa şu aralar biraz yüksek o nedenle bence araba alınacak zaman değil. Benim yazdığım 15.000 TL bana göre arabanın gerçek ederidir. Piyasa yüksekliğinden dolayı hadi üstüne 1.000 TL daha koyalım. Ama 18.500 de nedir yahu?

Şu anda bindiğim arabam 1999 VECTRA 2.0 CD... Güzel araba, hoş araba. Marka genel olarak güzel, lafım yok. Ama biniyoruz diye de göklere çıkarmayalım markayı!

Hocam ilk yorumda sedan daha pahalı demişsin. bu durumda benim njoy 2004 hb, sedan olsaydı daha çok ederdi diyorsun.

aynı araba elegance olunca daha daha cok olması lazım yani?

benim arabaya 20bin dediler vermedim. daha yuksek km de araclara 21 22 hatta 23 diyenler var. benim arabanın değeride gözümde 20bin ama tok satıcıyım 20 e vermem. senin sedan elegance olması dolayısı ile 20 den çok etmesi lazım. 20 e rahat satarsın. kaza vs yoksa.

Hocam ilk yorumda sedan daha pahalı demişsin. bu durumda benim njoy 2004 hb, sedan olsaydı daha çok ederdi diyorsun.

aynı araba elegance olunca daha daha cok olması lazım yani?

benim arabaya 20bin dediler vermedim. daha yuksek km de araclara 21 22 hatta 23 diyenler var. benim arabanın değeride gözümde 20bin ama tok satıcıyım 20 e vermem. senin sedan elegance olması dolayısı ile 20 den çok etmesi lazım. 20 e rahat satarsın. kaza vs yoksa.

Evet, sedan ve elegance olması daha çok artırır değeri. En azından Astra G'lerde öyle...

Vallaha ne yalan söyleyeyim ben bizim milleti anlayamıyorum. Sıfır araç satan bayiler araba satabilmek için kırk takla atıyor, fiyatlar geri çekiliyor. Buna rağmen ikinci el piyasası nasıl böyle uçabiliyor hayret...

Bir arkadaşın aracı 2006 Astra H 1.6 Njoy 45.000 km'de. Gerçekten temiz araç ama 26.500'ü yalvararak verdiler kabul etmedim diyor. 27.500 istiyor. Piyasanın halini varın siz düşünün.

Bir arabanın ederi üç aşağı beş yukarı bellidir. Bugünkü piyasaya bakarsak çok yanlış rakamlar ortaya çıkabilir. Piyasa yerine oturduktan sonraki değer esastır bana göre... O nedenle bana göre 2004 1.4 Astra G üç aşağı beş yukarı 15.000 eder.

Benim gibi düşünmeyen arkadaşlara da saygım var. Ancak yineliyorum şu günler araba alınacak günler değil...

Evet, sedan ve elegance olması daha çok artırır değeri. En azından Astra G'lerde öyle...

Vallaha ne yalan söyleyeyim ben bizim milleti anlayamıyorum. Sıfır araç satan bayiler araba satabilmek için kırk takla atıyor, fiyatlar geri çekiliyor. Buna rağmen ikinci el piyasası nasıl böyle uçabiliyor hayret...

Bir arkadaşın aracı 2006 Astra H 1.6 Njoy 45.000 km'de. Gerçekten temiz araç ama 26.500'ü yalvararak verdiler kabul etmedim diyor. 27.500 istiyor. Piyasanın halini varın siz düşünün.

Bir arabanın ederi üç aşağı beş yukarı bellidir. Bugünkü piyasaya bakarsak çok yanlış rakamlar ortaya çıkabilir. Piyasa yerine oturduktan sonraki değer esastır bana göre... O nedenle bana göre 2004 1.4 Astra G üç aşağı beş yukarı 15.000 eder.

Benim gibi düşünmeyen arkadaşlara da saygım var. Ancak yineliyorum şu günler araba alınacak günler değil...

Hocam fiyatların uçuk olması konusunda haklısınız lakin 2004 opele 15 bin derseniz 98 99 astralar 10-11 e, 94 95 f kasalarda 5-6 a olması lazım. ama malesef böyle değil.

bende dediğim gibi kendi aracımın değeri 20bin ama şu piyasa şartlarında acil durum olmadıkça bu fiyata kesinlikle vermem. ama 15 bin de çok az be :D

Valla bilemiyorum ama 2004 model 100.000'in üstünde donanımsız 1.4 bir Astra'ya 15.000 TL'den fazla vermem ben.

Araba alırken genel anlayışım model yılına bakmamak. Bir araç temizse şayet, 20 yaşında da olsa benim gözümde kıymetlidir. Donanım, sınıf ve temizlik önemli bence.

Sıfır araçlarda bile bir dolu arıza çıktığını duyuyoruz. Varsın eski olsun ama yukarıdaki üç özelliğe sahip olsun...

Neyse konuyu çok dağıttık. Benim görüşüm bu yönde. Sizleri bilemem. Piyasa da şu an için bunu götürüyorsa ona da diyecek lafım yok. Sonuçta alacak arkadaş bunları okuyup ona göre karar verecek. Etkilemeyeyim kimseyi ama ben olsam 15'ten fazla vermem. :) :) :)

Şaka bir yana 18-18.5'a da alsanız hayırlı uğurlu olsun. Allah kaza bela vermesin. Pişman etmesin...

benimki kaç eder Kaderaniz usta (günümüz şartlarına göre)
2003 astra G sedan elagance,sunroof falan var..gri 2 parçada boya var.tek masrafı radyatör üst hortumu ve termostat değişecek,70 tl masrafı var..diğer aklınıza gelebilecek her türlü bakımını yaptırdım,lastıklerı 6 aylık... 18-19?

Haklısın kardeş şurası da var astranın tadını, konforunu, yol tutuşunu 20.000TL ye alabileceğin sıfır araçlarda bulamazsın, ne yerli nede yabancı da...

Astracılar arabasına aşıktır o yüzden fiyatı yüksek tutuyor.;)

şu günler araba alınacak günler değil...

Asıl bu günler hem sıfır hem 2.el araba almanın tam zamanı...

2003 astra G sedan elagance,sunroof falan var..gri 2 parçada boya var.tek masrafı radyatör üst hortumu ve termostat değişecek,70 tl masrafı var..diğer aklınıza gelebilecek her türlü bakımını yaptırdım,lastıklerı 6 aylık... 18-19?

Aşağıdakilerden hangisi "Kaderaniz"in ne iş yaptığını anlatır?

A) Usta

B) Galerici

C) Eksper

D) Hepsi

E) Hiçbiri

:rolleyes:

HB mi NB mi (sedan mı?, hatchbach mi?)
Düz mü, otomatik mi?

Sedan ve düz ise bir de lpg varsa 20-23 arası eder?

Geri