2004 OPEL MERIVA NJOY+SP Vs 2008 HONDA CIVIC ELEGANCE?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan BL@DE
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Meriva'ya karşı gözüm kapalı gider alırım Civic'i biraz fazla fanatiklik yapıyorsunuz gibi geliyor Civic oldukça iyi bir araba hiç dikakt ettiniz mi bilmiyorum bu kapı çizgileri felan şase olarak çok iyi bir araç görünümü verdi bana sorunsuz olduğunuda unutmamak lazım.

yeni focus sedan çok güzel bence mondeo ya benzetilenleri
gidip bi test sürüşü yapmanızı öneririm
civicten çok daha iyidir

125 hp biLiyorum ben civicleri komşumuzda var kullandım güzeL arac ama 125 hp gibi gelmedi sanki bana heleki 3. vitesi tam bi vasat yani 125 hp lik bi araba gibi gitmi0

arkadaşlar cevaplarınız için hepinize teşekkür ederim cıvıcı sırf motoru için beğendik 125hp diye ama yaptığımız test sürüşüylen 125hp nin sadece sözde kaldığını gördük herkez merivaya çamur atar çoğu yerde ama kimse merivadaki motor performansını bilmiyor:( şu ana kadar yeni honda cıvıc sedan,megane 2 sedan,yeni scenic sürdük test ettik bu arabaların hepsi 1.6 16V motora sahipti ve sözde hepsi 115hp/125hp gibi uçuk değerlere sahipti ama hepside sözde kaldı 1.6 16V 105hp lik merivanın gazına dokunduğunda arabanın kendini ileriye atması gaz pedalındaki o tepkiyi hiç birinden alamadık opel gerçek değerler verdiğini diğer çoğu japon/fransız markalarının salladığını böylece anlamış olduk millet değerlere kanıp opelin motoru güçsüz hp az sanıp gidip 125hp/124hp gibi sallama değerlere kanıyor hele scenic tam bir fiyasko idi motor performansı konusunda meriva kendi sınıfının en atak performanslı motoruna sahip araba buna inanmayanlar 1.6 16V motora sahip merivayı bir sürsünler 1300kg lık o ağır kasayı nasıl hiç zorlanmadan çoğu sedan binek otomobil olan sözde 125hp lik güce sahip olan arabalara nasıl kafa tuttuğunu görsünler merivayı bilip bilmeden küçümseyip opelden dışlayıp kalitesiz çirkin tipsiz bir araba konumuna sokup karalayanlara anlam veremiyorum bir türlü hiç binmişlermi? sürmüşleri? merivayı 170km hız ile tekeri aşan derecede yağmurda yatırıp kaldırıp arabanın en zorlu virajlarda o yüksek yapısına rağmen nasıl o suyun virajın içinden engel tanımayarak geçip yolu yarıp gittiğini görmüşlermi acaba? hıh:hıh: birde merivanın bu zorlu yolda hava koşulunda içinden zorlanmayarak çıktığı duruma o civiclerlen corollalarlan girsin bir babayiğit bakalım görsün o japon arabalarının nasıl savrulduklarını meriva nede olsa bir opeldir arabanın içine bindiğinde verdiği güven hissi yol tutuşu konforu en ufak bölmesinin bile kalitesi en ufak parçasına verilen önemi tipi çizgileri dıştan benim o doyamadığım agresif saldırgan tipi ve çizgileri bir opel klasiğidir:rock meriva tipsiz değil benim gözümde yeni civic sedan/megane 2 sedan/yeni scenic gibi daha bir çok araçtan çok daha tipli tipine hastayım ben onun beyaz gülüm benim:) meriva performansız değil bence yeni civic sedan/megane 2 sedan/yeni scenic den çok daha performanslı 1.6 motoru beş çeker:rock vede meriva test ettiğimiz bu üç arabadan çok ama çok daha kaliteli gerek iç malzeme kalitesi olsun gerek mekanik olsun gerekse kasasının sağlamlığı dayanıklılığı olsun her açıdan üstün:good: opel meriva ile kaliteyi konuşturmuş gerçekten nede olsa oda bir opel:rock bu araba macerasından sonra merivamızın değerini anladık ve 2004 model olmasına rağmen daha 17.000km de doğru dürüst binilmemiş sıfırdan farksız anca garajda süslük durduğu için:) çok sevip beğendiğimiz için değişmemeye karar verdik:good: sizlere tavsiyem merivaya bir binin sürün arkadaşlar şöyle 1.6 cosmo donanımlısını falan eğer merivanız yok ise ondaki ferahlığı yüksek oturuşu konforu kendi arabanızda bulamayıp meriva almaya karar vereceksiniz:good: görüşmek üzere...

saygılar...

Son düzenleme:
evet civic in 125 hp yi hissettirmemesi doğru:)bunu kullanıcılar söylüyor zaten.ama siz bi laguna 2.0 140 hp ye binin performansı o zaman anlarsınız:)bence meriva güzel araba.dediğinize göre tertemiz garaj arabası verilip civic alınmaz bana göre.yeni focus sedan çok iyi ama 1.6 motorları içiyor benzini kim ne derse desin.ne kadar ekonomik kullansanızda şehiriçi 12-13 lireyi bulabiliyormuş.zevk meselesi ama bence eski sedan daha oturaklı duruyor.yeni tip focusun hb kasası güzel ama sedanının arkası olmamış bana göre.üstelik yüksek donanımlara uçuk para isteniyor

ben Vectra'mı verip yeni civic aldım pişman değilim...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri