2004 OPEL MERIVA NJOY+SP Vs 2008 HONDA CIVIC ELEGANCE?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan BL@DE
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
civic euroncap testlerine bakmanızı öneririm.arka koltuktaki çocuklar için çok güvenli.yayalarda güvenlik için üstüne yok buda hemen dağılmasındandır herhalde:)araba taş gibi olsa yaya kurtulamaz:)zaten 30 puan almış yolcu güvenliğinden yani 4 yıldız.ayrıca ülkemizdeki civic sedanların çarpışma testleri bile yok.jettada olduğu gibi.yani güvenlik seviyesi ne olduğu bilinmeyen bir araç yeni civic

yok abi öyle değil darbeyi emme açısından daha emniyetlidir. tabi düzgün dizayn ile bunlar ciddi mühendislik hesapları 106 saxo o araçlarla bir tutma!!

bu arada Bl@de skoda octavia lar mükemmel ben bakmanızı tavsiye ederim artı ciddi indirime girmişlerdi 1 ay kadar önce! Bak onu kullandım :) bi denemeni tavsiye ederim görünüm olarakta civic'i aratmaz :D

Son düzenleme:
mesela megane ın ön tampon falanda çabuk dağılıyor plastik olduğu için ama içindeki yolcuyu sonuna kadar koruyor.yolcuya birşey olmasını engelliyor bu var ve doğru.ama benim demek istediğim takla falan anında 206-106 nın halinin ne olacağı:)civic te böyle işte.testi olsa ne olduğunu bilirdik.jettada böyle.

bu arada Bl@de skoda octavia lar mükemmel ben bakmanızı tavsiye ederim artı ciddi indirime girmişlerdi 1 ay kadar önce! Bak onu kullandım :) bi denemeni tavsiye ederim görünüm olarakta civic'i aratmaz :D[/quote]

ya octavia yı civic e 10 kere tercih ederim ama test esnasındaki rüzgar sesi hayallerimi suya düşürdü.yüksek hızda ses alıyor kim ne derse desin

mesela megane ın ön tampon falanda çabuk dağılıyor plastik olduğu için ama içindeki yolcuyu sonuna kadar koruyor.yolcuya birşey olmasını engelliyor bu var ve doğru.ama benim demek istediğim takla falan anında 206-106 nın halinin ne olacağı:)civic te böyle işte.testi olsa ne olduğunu bilirdik.jettada böyle.

hiç sanmam ya honda'nın civic'e böyle kötü bir nam kazandıracağını! ben bir kazada gördüm geçn bir bayan 170 le sulama aracına girmişti o kazadan tabiki sağ çıkamamış ama araçtaki hasar görülmeli 170 le vurmuş gibi değildi!

valla öyle diyorsunda honda civic sedanın neden testi yok euroncap te.bana göre bu testten geçmeyen arabalar alınmaz.ben aldığım arabanın gğvenlik seviyesini bilmek isterim ve civic i bu yüzdende almam yani.vectra b 3 yıldız almış ama o yıllarda 3 yıldız iyi bir rakam.o modellerde 1 yıldızı alamayan aynı segmentteki araçlarda var.ayrıca opelin sürüş esnasındaki güvenlik hissini hiçbirşekilde hondada bulamam

hiç bakmadım ya civic e euroncap te haklı olabilirsiniz tabi bilmediğim konuda yorum yapmayı sevmem!

ama 08 corollanın ncap testinide izlemenizi tavsiye ederim!

corollayı karıştırma şimdi canım sende:)corollaya bir lafım yok ama onuda almam zevk meselesi:Dama civic e ısınamadım ne yaptıysam.euroncapte sadece civic hb in testi var.zaten sedanla hb in kasaları tamamen farklı.bence civic sedan 4 yıldız alması çok zor.hb kasası belkide daha güvenlidir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri