2004 OPEL MERIVA NJOY+SP Vs 2008 HONDA CIVIC ELEGANCE?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan BL@DE
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
sağolun arkadaşlar fikir ve yorumlarınız için:good: srkn kardeş araban öncelikle hayırlı olsun eğer 2003 model ve üstü bir vectrayı veripte yeni civic aldıysanız inanın çok yanlış yaptınız derim çünkü 2003 model ve üstü vectralar muhteşem bir araba kasaları tank gibi ve vectranın 2003 yılından bu yana çıkan son kasasının görünümündeki o asillik hava ve ağırlık son model mercedes bmw lerde bile yok bence:rockama 2003 yılından önceki kasalar gerçekten içi torpidosu falan çok demode idi 2003 öncesi bir kasa vectrayı verip yeni civic almışsanız tabikide civic çok daha modern bir arabadır iyi etmişsiniz derim:good:ama vectranın hangi modeli olursa olsun civicten daha doğrusu bir hondadan bir opel her zaman daha sağlam bir kasaya mekaniğe dayanıklılığa kaliteye çok daha iyi yol tutuşuna ve motor performansına sahiptir benim gözümde zaten vectra ile civic kıyaslamak çok yanlış son kasa vectra yeni civic gibi 10 taneye bedel kıyas bile yapmam ben başka arkadaşlarında fikir ve yorumlarını sabırsızlıkla bekliyorum...
konu günceldir

saygılar...

Son düzenleme:
honda motoruna laf yok.motor ömrü ve dayanıklılığı konusunda honda ve toyota derim.ama diğer hiçbir konuda istemem japon:)

ya merivayla civic :D şaka gibi civic tabiki meriva kullandım civic e de bindim ama kullanmadım şakamı bu konu? heheh

bir önceki aracımdı kaza sonucu perte vermek zorunda kaldım .. elime tekrar bir imkan geçse tereddüt etmeden civic alırım :(

ya merivayla civic :D şaka gibi civic tabiki meriva kullandım civic e de bindim ama kullanmadım şakamı bu konu? heheh
doğru şaka gibi her iki aracada binmiş sürmüş ve en ince ayrıntısına kadar incelemiş biri olarak meriva kıyaslanamayacak kadar her konuda çok daha üstün bir araç evet:hıh: ne oldu arkadaşım beğenemedinmi merivayı? bu küçümseme niye? yeni civici bir sürde öyle yorum yap derim:good: bilip bilmeden merivayı küçümsemek yeni civici merivadan çok daha üstünmüş gibi insanlara tanıtmak kolay olsa gerek:( iki araç ortada buyurun ikisinide sürün test edin her konuda inceleyin inanın merivanın her konuda çok daha üstün olduğuna sizlerde karar vereceksiniz denemesi bedavadır hodri meydan diyorum:good: :hıh: bu topicte amaç civic ve merivayı kötülemek veya yüceltmek değildir sadece herkez iki araç karşısında kendi düşüncelirini izlenimlerini görüşlerini tecrübelerini iki aracın birbirlerine olan üstün yanlarını belirtsin yeterli benim kendi izlenimlerime ve iki araç karşısında yapmış olduğum test ve incelemelere dayanarak merivanın her konuda kesinlikle çok daha üstün olduğunu belirtiyorum herkez fikrini belirtmekte özürdür tabii bellirli saygı sınırları içinde:good: bütün arkadaşların katılımlarını bekliyorum...

saygılar...

doğru şaka gibi her iki aracada binmiş sürmüş ve en ince ayrıntısına kadar incelemiş biri olarak meriva kıyaslanamayacak kadar her konuda çok daha üstün bir araç evet:hıh: ne oldu arkadaşım beğenemedinmi merivayı? bu küçümseme niye? yeni civici bir sürde öyle yorum yap derim:good: bilip bilmeden merivayı küçümsemek yeni civici merivadan çok daha üstünmüş gibi insanlara tanıtmak kolay olsa gerek:( iki araç ortada buyurun ikisinide sürün test edin her konuda inceleyin inanın merivanın her konuda çok daha üstün olduğuna sizlerde karar vereceksiniz denemesi bedavadır hodri meydan diyorum:good: :hıh: bu topicte amaç civic ve merivayı kötülemek veya yüceltmek değildir sadece herkez iki araç karşısında kendi düşüncelirini izlenimlerini görüşlerini tecrübelerini iki aracın birbirlerine olan üstün yanlarını belirtsin yeterli benim kendi izlenimlerime ve iki araç karşısında yapmış olduğum test ve incelemelere dayanarak merivanın her konuda kesinlikle çok daha üstün olduğunu belirtiyorum herkez fikrini belirtmekte özürdür tabii bellirli saygı sınırları içinde:good: bütün arkadaşların katılımlarını bekliyorum...

saygılar...

tabiki belirteyim şirketimde 1.6 automatic meriva kullanıyorum hergün olmasada 2 günde bir ciddi mesafeler katediyorum! yaa hangi aracın ön kapı camı bu kadar saçma sapan? :D

peki hangi aracın yokuş yukarı gazı diplediğinde direksiyonu doğan şahin gibi taş kesilir? yokuş aşşağı bile gaza basınca 2 sn sonra tepki veren bir otomatik şanzımandan bahsediyorum şaka gibi olan yeri burası! Arka koltuğu inanılmaz rahatsız leykek gibi araba yol tutuşunu civicle kıyaslayamam tabi ama benim 98 corsayla kıyaslanır :D

ya sizi kırmak yada merivayı kötülemek değil amacım ama farklı formattaki araçlar patron aracı satıcam dedi sana çok uygun veririm dedi 1sn bile düşünmeden almam dedim inanırmısın? tabi zevk meselesi bunlar ama civicle meriva aynı sınıf araçlar değil! 98 civic bile bence merivadan çok çok üstün bir araç ki 2008 i düşünmemek lazım!

haa honda jazz mı merivamı dense yorum yapmazdım jazz hakkında fikrim olmadığından ama civic'in xenonu na bile değişmem merivayı :D

maden1907 üstad senin fikir ve izlenimlerin bunlar tabikide saygı duyarım yanlız biz 2004 njoy+sp 1.6 düz vites meriva kullanıyoruz araba harika bir araç bir çok araca bindik ondaki konfor yok hiçbirinde ayrıca merivanın yol tutuşuna kesinlikle laf dedirtmem test edildi onaylandı bu yani kaç kere yol tutuşu yüksek yapısına rağmen bu kadar mükemmel bir araba görmedim ben yani:rock yeni civicin yol tutuşu merivaya göre berbat geldi diyebilirim araba çok alçak yerde gidiyor olmasına rağmen virajlarda bir güzel savuruyor zaten japon markalarının özelliğidir savurma yol tutuşta sıfırdırlar merivanın leylek gibi gittiğine nasıl karar verdiniz anlayamadım 1300kg lık bir araç bu sonuçta:) yere resmen yapışıyor civicten daha birçok sedan araçtanda çok daha ağır nasıl leylek bu anlayamadım:kop: bana sorarsanız şu yeni civici bir sürün derim asıl leylek kimmiş görün:) meriva ile bu alakasız yorumlarınızı birazda otomatik vitesinin kötü olmasına bağlıyorum çünkü bizde 3 sene 3 aydır meriva kullanıyoruz 2004 ün sonunda sıfır almıştık hiç dediğiniz gibi bir araç değil ayrıca arka koltuğuna hastayımdır merivanın öne göre yüksek yapılmıştır arkadaki yolcuların konforu için jip havası veriyor uzun yolda harika oluyor ayrıca opel merivadaki o arka koltuğu ile övünüyor tabi anlayana:) ayrıca meriva ile civicin çok farklı sınıflarda iki araç olduğunu biliyorum ama bu kıyaslanamayacak anlamına gelmez tabiki bütün herkezin görüşlerini bekliyorum...
konu günceldir

saygılar...

hah leylek mevzuda ordan :D arka koltukta oturunca çok yüksek geliyor ondan demiştim! aracınızı bu kadar seviyorsanız ne mutlu size.. ama bizde bi ara zafira da vardı ben onuda pek sevmezdim 1.8 idi performans süperdi ama yinede ısınamamıştım neyse civici tecrübe etmedim uzatmanında bi anlamı yok zaten!

biri bana sorsa yine civic derdim birazda görünüşüne içim gidiyor ondan heralde..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri