2012 Astra H OPC Line

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Jettaco
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Recai abi cok teşekkür ederim saolasınn :)

simdi aklıma opc ekleri kurcalıyor ancak tamponu komple opc mi yapsam yoksa ek mi karar veremiyorum..fiberlerede pek güvenemiyorum.artık Bursaya dönünce araştıracagım..

suanda sadece marspiyelleri yapsam göze batarmı yoksa yakışırmı acaba_?

Bence ikisi arasında kesinlikle ek yaptır. Komple fiber tampon en küçük bir dokunmada canını sıkar. Sağdan soldan çatlama yapar, vb.

Ağır ve emin adımlarla gidiyorsun ve bu durum aracın kalitesini düşürmüyor. Ancak tutup da şimdi fiber tamponu bu araca oturtman yanlış bir hamle olur bence. Aracın duruşuna yakışmaz eğri büğrü bir uygulama.

Sadece marşbiyel de yandan bakınca rahatsız edebilir, arka ile birlikte olsa daha iyi olur kanımca (:

OOoo.. :sulanma: çok iyi kardeşim..İyi günlerde kullan..Aman dikkat et su almasın..Şase falan olmasın..

OPC eklerine gelince özellikle de arka tampon için eksiz OPC tavsiye ederim..Böylece egzozla da oynayabilirsin..Diğer bölgelere ek mümkün..

Aslında odak garage da komple opc kiti var ama cok pahalı tabi..gerci hayran kalıyorum yaptıkları araclara.özelliklede arka tampon ve orta üçgen egzoz cıkısı harika duruyor.

Maşallah çok beğendim. Kazasız belasız. Jantlar ve lastiklerin yanaklarının inceliği konforu etkilemiyormu?

Teşekkür ederimm..yakın zamanda yay takacagım şuan orjinal yaylarımla kullanıyorum.acıkcası konforda pekte olumsuz birşey hissetmiyorum

ancak denizlide yollar pek güzel degil.jantları ve lastikleri korumak amacıyla çukurlardan ve tümseklerden sürekli kacıyorum.

Bence ikisi arasında kesinlikle ek yaptır. Komple fiber tampon en küçük bir dokunmada canını sıkar. Sağdan soldan çatlama yapar, vb.

Ağır ve emin adımlarla gidiyorsun ve bu durum aracın kalitesini düşürmüyor. Ancak tutup da şimdi fiber tamponu bu araca oturtman yanlış bir hamle olur bence. Aracın duruşuna yakışmaz eğri büğrü bir uygulama.

Sadece marşbiyel de yandan bakınca rahatsız edebilir, arka ile birlikte olsa daha iyi olur kanımca (:

Evet abi biraz sabredip maddiyatı ayarlayıp komple halletmem en mantıklısı olucak sanırım :)

Fiber konusunda cok haklısınız o yüzden hiç güvenemiyorum hatta eklere bile.

kısmet :)

rüzgarlık ve angel ledli far güzel olur

Spoilerim var ancak rüzgarlık derken neyi kastettiniz anlayamadım..angel farlarıda begeniyorum ancak aydınlatmaları kötü oluyor.o yüzden ileride cosmo bixenon farı uygulayacağım

Mugen cam rüzgarlığını demek istedim.Ayrıca siyah arabalarda kapı kollarına krom güzel yakışıyor, angel farların aydınlatması hakkında her hangi bir deneyimim yok, ama bu söyleminizden sonra bende angel dan soğudum :) trafikte ne kendi rahatımı ne de başkasının rahatını bozmak, kendime hakaret ettirmek istemem :) bi xenonları araştıracağım eğer aydınlatması başarılı ve karşı taraftaki sürücüleri rahatsız etmediği sürece kaliteli bir ürünü bende alabilirim.Araştırmalarınızı veya uygulamalarınızı paylaşırsanız sevinirim.Bu arada aracınız harika Allah kaza bela ceza vermesin :) Keyifli şürüşler.

Mugen cam rüzgarlığını demek istedim.Ayrıca siyah arabalarda kapı kollarına krom güzel yakışıyor, angel farların aydınlatması hakkında her hangi bir deneyimim yok, ama bu söyleminizden sonra bende angel dan soğudum :) trafikte ne kendi rahatımı ne de başkasının rahatını bozmak, kendime hakaret ettirmek istemem :) bi xenonları araştıracağım eğer aydınlatması başarılı ve karşı taraftaki sürücüleri rahatsız etmediği sürece kaliteli bir ürünü bende alabilirim.Araştırmalarınızı veya uygulamalarınızı paylaşırsanız sevinirim.Bu arada aracınız harika Allah kaza bela ceza vermesin :) Keyifli şürüşler.

Evet krom güzel yakışıyor ancak cam cıtası oldugu için kapılara düşünmüyorum.Mugen rüzgarlıklarında hala yakışıp yakışmama konusunda kararsızım ayrıca kime sorsam yaptırma dedi bende emin olamadım.şimdilik düşünmüyorum.orjinal bixenonları kesinlikle düşünün derim temiz cıkma falan arastırın.

begendiginize sevindim..sizede kazasız belasız insallah..

cezasız olmuyor pek gecen ceza gelmiş eve hatta zabıta yazmış.Neymiş bisiklet yoluna parketmişim :) komik bi ceza

aracım için hava filtresi düşünüyorum aklımda şöyle bi uygulama yapmak var..

resimdeki fitre simota karbon..netten alacaktım ancak 60-65-70 mm agız capları var.benim araca hangisi uygun bilemedim.forumda Cagrıda vardı sanırım oda pek aktif degil bu aralar.

hem bu resimde filtrenin diger ucunuda şnorkele baglamışlar.böylece sıcak hava cekmiyor direk dışarıdan alıyor.acaba bunu yapabilirlermi ?

kapalı filtre olarakta yine simota düşünüyorum.150 tl civarı fiyatları var.ancak ne kadar işe yarar ne kadar ses alırım bilemiyorum.

Denizlide Bursadan sonra modifiye konusunda acayip bi boşluktayım.hiç bi yer yok bildigim.sanırım bi yerde yok :D

Ses %80 alırsın ama performans hiç bekleme Can..Belki 1 hp..Yalnız kit düşünürsen eğer, yani gaz kelebeğine kadar olan standart hava filtre kitinin yerine alüminyum borular ile ya da daha hızlı soğuk hava girişi sağlayacak bir kit ile 2 hp alınır..Ama daha fazlasını bekleme...

Ses %80 alırsın ama performans hiç bekleme Can..Belki 1 hp..Yalnız kit düşünürsen eğer, yani gaz kelebeğine kadar olan standart hava filtre kitinin yerine alüminyum borular ile ya da daha hızlı soğuk hava girişi sağlayacak bir kit ile 2 hp alınır..Ama daha fazlasını bekleme...

Dogru söylüyosun teşekkür ederim kardeşim.Benim amacım zaten performans kazanmak degil.olanı kaybetmeden biraz tatlı bir ses alalım.zaten 1-2 hp kurtarmaz beni :)

Arac simdi bu halde olunca dışarıdan dogal olarak yada binenlerde bi beklenti oluşuyor acaba nasıl ötüyor diye.ayrıca bende bu karakterine cok sessiz olmayı yakıştıramıyorum.egzoza karşıyım fitre ile çözecegim insallah.ancak burada hiç bişey yok Serdar valla Bursa hazine gibi :)

Aynen Can...Bursa artık modlamanın membahı oldu...Ben de geçen senelerde kullanmıştım açık hafa filtresi..Aldığım AEM marka idi..Ses şahane idi..Yalnız özellikle de 4000 devirden sonra araba boğluyor gibi oluyordu...LPG li araç kullandıysan bilirsin, mesela gazda seyir ederken,bayır yukarı çıkıyorsun diyelim, gazın bitmesinden hemen önce,araba ivmesinden düşer ve yavaşlar sonra hemen benzine geçip tekrar çalıştığı devirdeki torku vermeye devam eder ya aynı onun gibi..Ya da bir cismi yukarı atarsın da belli bir noktaya varana kadar hızı yavaşlar yavaşlar,en sonunda 1 noktada durur ve yer çekimiyle geri düşer; işte filtreliyken araba,attığın cismin en yüksek noktaya ulaşırkenki davranışı gibi davranıyordu..Biraz saçmalamış olabilirm :D ama yani tam bunun gibi birşeydi..Sonra arabaya zarar verir falan diye sattım...Yalnız 2000 devirlerde ses vermeye başlıyordu..Sanırsın Turbolu..

Son düzenleme:
Geri