2012 Astra H OPC Line

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Jettaco
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ses konusunda Z ve A kodlu motorlar bildiğin dinazor gibi ses veriyor, bende farketmedi ses desem yeri var söktüm hemen :D Ancak serdarın dediği doğru, 2.5V6 gibi geniş kapsamlı bir motor olmadıkça kaput altına koyulan açık hava filtresi çektiği sıcak havayı tolere edemiyor. Sıcak havanın içindeki oksijen molekülleri genleşerek daha az sayıda motor içine gidiyor bu da yanmayı yetersiz hale getiriyor. Mesela beni bıraksan stad etrafında 10km koşarım, ama spor salonunda koşu bandında 1km koşamıyorum içerisi çok sıcak ciğerleri kösüyor, motor gibi olduğum anlaşılmasın :D

Can bu arada, benim sana çok şık bir bodykit önerim olucak. 2.0T Cosmo astra modellerinde var olan görüntü arabana çok yakışacaktır, örnek olarak bir ilan atıyorum, araç sahibiyle alakam yok ama param olsa garanti olurdu :D (malatyadaki adamın ilanını bulamadım, bu da ona benziyor :D )
Opel Astra 2.0 T Cosmo 2005 Model 33.500 TL Sahibinden satılık ikinci el Gri renk - 132814885

Aynen Can...Bursa artık modlamanın membahı oldu...Ben de geçen senelerde kullanmıştım açık hafa filtresi..Aldığım AEM marka idi..Ses şahane idi..Yalnız özellikle de 4000 devirden sonra araba boğluyor gibi oluyordu...LPG li araç kullandıysan bilirsin, mesela gazda seyir ederken,bayır yukarı çıkıyorsun diyelim, gazın bitmesinden hemen önce,araba ivmesinden düşer ve yavaşlar sonra hemen benzine geçip tekrar çalıştığı devirdeki torku vermeye devam eder ya aynı onun gibi..Ya da bir cismi yukarı atarsın da belli bir noktaya varana kadar hızı yavaşlar yavaşlar,en sonunda 1 noktada durur ve yer çekimiyle geri düşer; işte filtreliyken araba,attığın cismin en yüksek noktaya ulaşırkenki davranışı gibi davranıyordu..Biraz saçmalamış olabilirm :D ama yani tam bunun gibi birşeydi..Sonra arabaya zarar verir falan diye sattım...Yalnız 2000 devirlerde ses vermeye başlıyordu..Sanırsın Turbolu..

Yok yok gayet güzel yazmışın kardesim jettadada böyle bi denemem olmustu aynı şekilde oda bayılıyor sanki gaz yemiyordu belli devirden sonra :) güzel bir ses alıcaksam düşünüyorum bakalım simotayı :)

Ses konusunda Z ve A kodlu motorlar bildiğin dinazor gibi ses veriyor, bende farketmedi ses desem yeri var söktüm hemen :D Ancak serdarın dediği doğru, 2.5V6 gibi geniş kapsamlı bir motor olmadıkça kaput altına koyulan açık hava filtresi çektiği sıcak havayı tolere edemiyor. Sıcak havanın içindeki oksijen molekülleri genleşerek daha az sayıda motor içine gidiyor bu da yanmayı yetersiz hale getiriyor. Mesela beni bıraksan stad etrafında 10km koşarım, ama spor salonunda koşu bandında 1km koşamıyorum içerisi çok sıcak ciğerleri kösüyor, motor gibi olduğum anlaşılmasın :D

Can bu arada, benim sana çok şık bir bodykit önerim olucak. 2.0T Cosmo astra modellerinde var olan görüntü arabana çok yakışacaktır, örnek olarak bir ilan atıyorum, araç sahibiyle alakam yok ama param olsa garanti olurdu :D (malatyadaki adamın ilanını bulamadım, bu da ona benziyor :D )
Opel Astra 2.0 T Cosmo 2005 Model 33.500 TL Sahibinden satılık ikinci el Gri renk - 132814885

Cok güzel anlatmışsın Mert teşekkür ederim zaman ayırıp yazdıgın için :D Filtre olarak fotoda paylastıgım gibi ısı kalkanlı olan filtreden istiyorum bu sebepten.birde acık ucu direk şnorkele baglayınca motorun sıcaklıgını pekte cekmez diye düşünmüştüm..

Body kit konusunda cok haklısın aracı aldıgımdan beri hayallerimi süsleyen kit budur.Hem abartı degil hemde orjinal görünüm.Zaten bu kit opc line kiti.ancak şöyle bi hayal kırıklıgım var bu kitin en cok hoşuma giden yanı olan ön tampon eki malesef makyajsız kasalar için yapılmış ve fibercilerde uyduramıyormuş.:(

nette uydurdukları bi arac buldum ancak kim yaptı bulamadım..

çok şık gerçekten burda uydurmuşlar.

gecende otosportla görüştüm 500 tl yapcaklar.yan ve arka birebir ancak ön ek malesef böyleymiş.o yüzden içime sinmedi.

Son düzenleme:
Aynen, fena durmamış..Gayet güzel ;) fakat ön ve arka tampon eki kullanmadan direk OPC tampon kullansan var ya, ortalığı sallarsın..Öyle diyeyim :) hastasyım ben astra h ın body kitine..

şu şekilde diyorsun degilmi ?

astra-h-opc-odak-001-600x600.JPG

astra-h-opc-odak-005-600x600.JPG

Kız arkadasımdan ZuZu'ya bayram hediyesi :)
OPC sinyal cerceveleri..

Montajını yarın hava acık olursa insallah sinyalleri kırmadan yapacagım.sinyalleri nasıl sökmeliyim acaba ?

arabada on numarada şu bayram hediyesi dikkatimi çekti ulan bizimki arabayı kıskanıyor :)jantlara bayıldım kardeşim:)

arabada on numarada şu bayram hediyesi dikkatimi çekti ulan bizimki arabayı kıskanıyor :)jantlara bayıldım kardeşim:)

Sinyal çerçeveler gercekten cok iyi bir süpriz oldu sağolsun :) Beğenmenize sevindim..tek eksigimiz yay bakalım çıkma falan bulursam çok iyi olucak.Bursada görüşmek üzere insallah :)

Bizimkide arabayı bana vermiyor :D :D

Olsun Berat abi kullanabiliyor olması cok güzel :)

Geri