2016 edition plus ses kablosu?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Farklı bir müdahale olduğu için sistem dışı yani bu durumlarda ister istemez sigorta atmayabiliyor

psk.selman

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederim, henüz röleleri kontrol edemedim. Ama hala merak ediyorum bilen varsa söylesin lütfen ; bu direksiyon tuşlarının ışıklarının bağlı olduğu sigorta var mı var ise nerede? :)

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Kullanma kılavuzunda yazar yanlız opelde bazen sigorta atmıyor röleler sistem zarar görmesin diye sürekli şaseye düşer ise röle çekip elektriği kapatıyor yarim saat sonra açılıyor

• Beğen
Tepkiler: omeroz

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Kullanma kılavuzunda yazar yanlız opelde bazen sigorta atmıyor röleler sistem zarar görmesin diye sürekli şaseye düşer ise röle çekip elektriği kapatıyor yarim saat sonra açılıyor
Ben bunu iç aydınlatma ampüllerini değiştirirken yaşamıştım fakat çakmaklıkta öyle olmayıp, sigorta atmıştı...

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
evet bazen dediğim gibi oluyor eğerki anlık amper küçük ve sadece anlık olursa sigorta atıyor ama anlık değil de 2 3 saniyelik ve yüksek amper çekerse röle kapatıyor gerekirse yine sigortada atıyor buda opelde var başka model araçlarda sigorta atar

• Beğen
Tepkiler: omeroz

psk.selman

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Biraz önce bütün röleleri söktüm taktım bir değişiklik olmadı, sigortaları yeniden söktüm taktım araç içindeki sigorta panelinde 19 numaralı 15 amperlik sigortanın ışıklara müdahale ettiğini tespit ettim. 19. Sigortanın kitqpçıkta karşılığı gövde kontrolü modülü olarak geçiyor. İlgili sigortayı söktüğümde hiç bir işlev olmuyor yerine başka sağlam bir sigorta taktığımda yine yanıp sönüyor çözümü nedir bilmiyorum ama can sıkıcı bir durum.

Üstüne bugün hanım çocuğu okuldan almaya giderken başka bir aracın tamponuna arka kapıyı ve çamurluk ağzını sürtmüş biraz çizik oluşmuş. Bir musibettir dolaşıyor başımızda hayırlısı olsun artık.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Yanı yeni sigorta takip çıkarınca bir süre yanıp sönüyormu sonra hiç yanmıyormu doğru mu anladım

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Biraz önce bütün röleleri söktüm taktım bir değişiklik olmadı, sigortaları yeniden söktüm taktım araç içindeki sigorta panelinde 19 numaralı 15 amperlik sigortanın ışıklara müdahale ettiğini tespit ettim. 19. Sigortanın kitqpçıkta karşılığı gövde kontrolü modülü olarak geçiyor. İlgili sigortayı söktüğümde hiç bir işlev olmuyor yerine başka sağlam bir sigorta taktığımda yine yanıp sönüyor çözümü nedir bilmiyorum ama can sıkıcı bir durum.

Üstüne bugün hanım çocuğu okuldan almaya giderken başka bir aracın tamponuna arka kapıyı ve çamurluk ağzını sürtmüş biraz çizik oluşmuş. Bir musibettir dolaşıyor başımızda hayırlısı olsun artık.
Üzülmeyin tarif ettiğiniz kapı çamurluk çiziği benim araçta da var, olur böyle şeyler... aydınlatma sorunu için bir yetkili servise mi uğrasanız acaba? çünkü bence bu işe bilen birinin el atması gerekiyor ve dışarıda bu kişiyi bulmak çok zor. beyinse beyin yetkili serviste garantili işlem yaptırır ya da sorunu net tespit edip parçayı kendiniz bile değiştirirsiniz belki....

psk.selman

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Yanı yeni sigorta takip çıkarınca bir süre yanıp sönüyormu sonra hiç yanmıyormu doğru mu anladım
üzerindeki mevcut sigorta üzerinde de aynı tepkiyi veriyor. Video atamadığım için tam tarif edemedim. Baştan anlatayım. İlk farları açmak istediğimde arızalı olan tuş ışıkları hızlı bir şekilde 2 kere yanıp sönüyor ve daha da yanmıyor, dün sigortaları deneyerek bahsettiğim sigortayı çıkardığımda bu yanıp sönme işlemini yapmadığı için doğru yere parmak bastığımı düşünüyorum. Elimdeki mevcut başka sigortaları denedim sonuç değişmedi. Ya hala tespit edemediğim bir yerde şase yapıyor yada daha büyük bir arızaya sebep oldum.

Üzülmeyin tarif ettiğiniz kapı çamurluk çiziği benim araçta da var, olur böyle şeyler... aydınlatma sorunu için bir yetkili servise mi uğrasanız acaba? çünkü bence bu işe bilen birinin el atması gerekiyor ve dışarıda bu kişiyi bulmak çok zor. beyinse beyin yetkili serviste garantili işlem yaptırır ya da sorunu net tespit edip parçayı kendiniz bile değiştirirsiniz belki....

Böyle şeylere eskiden çok üzülürdüm ama uzun zamandır takmıyorum artık kafama. Ufak şeyler bunlar, Allah can sağlığı versin. Aydınlatma için aklımda bir tek şey kaldı onu da yaptıktan sonra dediğiniz gibi bilen birilerinin ellerine teslim edeceğim. Hoparlör için yaptığım bağlantıları söküp deneyeceğim birde. Gerçi soket çıkık olduğu halde ışıklarda bir değişiklik yok ama şimdi aklıma geldi sağ hoparlör için yaptığım bağlantı kabloları sarı ve siyah renkti. Alakası var mıdır bilmiyorum ama deneyeceğim düzelirse ne ala düzelmezse artık yapacak bir şey yok. Yetkili ellere teslim olacak.

psk.selman

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Bu konularda Japonların gözünü seveyim, hata yaptığında direk sigortayı attırıyordu. Almanlar yetkili eller dışında aracına müdahale ettirmiyor ve bu biz gariban kullanıcılar için çok gıcık bir durum :)