4. Ankara Buluşması

• Konuyu başlatan madmax50
  • Başlangıç tarihi

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 4. Ankara Buluşması

Arkadaşlar aklıma gelmişken şunu söyliyim:

2 hafta önce piano black kaplama sipariş etmiştim kapı direklerini kaplamak için ancak fırsatım olmadı ve hala arabada duruyor: http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=10029.msg227042#msg227042
Baya fazla sipariş ettim tahminim 3-4 arabaya yetecek kadar, isterseniz bunu da yapabiliriz beraber  :)

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
֖mür bey yolunuz Ulus Anafartalar caddesine düşerse elektronikçiler çarşısı var. Ordan

2 adet kırmızı mantar led
2 adet 500 ohm direnç
yarım metrede makaronla tel kablo alın.

Malzemelerin hepsi 1-2 TL tutar. Malzemelerin fiyatından ziyade Ulusa gidip alması sıkıntılı. Dediğim gibi 2-3 araç için fazladan malzemem var. 2 araç için de montaj zamanımız olur. Buluşmada malzemesi olmayanlara yardımcı olacağım.

Malzeme almaya fırsatınız olmazsa ilk sözüm size olsun. İç aydınlatma, plaka aydınlatma için malzeme konusunda sürprizlerim olacak  ;)
Bu nasıl bir pazarsa gelmedi gitti :) mustafa bey herkeze mi bir sürpriz olacak yoksa yettiği kadar mı boynu bükük kalmayalım :) 3-5 kişi :)

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

adRe J link' Alıntı:
Bu nasıl bir pazarsa gelmedi gitti :) mustafa bey herkeze mi bir sürpriz olacak yoksa yettiği kadar mı boynu bükük kalmayalım :) 3-5 kişi :)

Valla boynu bükük kalacağız gibi :( Ben dün evin oralarda 2 elektrikçiye uğradım ama malesef malzemeleri bulamadım yoktu ellerinde :(

NOT: Bu mesajda duygu sömürüsü yapılmamaktadır  ;D ;D ;D

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
֖mür bey yolunuz Ulus Anafartalar caddesine düşerse elektronikçiler çarşısı var. Ordan

2 adet kırmızı mantar led
2 adet 500 ohm direnç
yarım metrede makaronla tel kablo alın.

Malzemelerin hepsi 1-2 TL tutar. Malzemelerin fiyatından ziyade Ulusa gidip alması sıkıntılı. Dediğim gibi 2-3 araç için fazladan malzemem var. 2 araç için de montaj zamanımız olur. Buluşmada malzemesi olmayanlara yardımcı olacağım.

Malzeme almaya fırsatınız olmazsa ilk sözüm size olsun. İç aydınlatma, plaka aydınlatma için malzeme konusunda sürprizlerim olacak  ;)

ևok teşekkür ederim, yeni gördüm mesajınızı :) Dün uğradım 2 yere ancak malesef henüz bulamadım.

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

chiv link' Alıntı:
Arkadaşlar aklıma gelmişken şunu söyliyim:

2 hafta önce piano black kaplama sipariş etmiştim kapı direklerini kaplamak için ancak fırsatım olmadı ve hala arabada duruyor: http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=10029.msg227042#msg227042
Baya fazla sipariş ettim tahminim 3-4 arabaya yetecek kadar, isterseniz bunu da yapabiliriz beraber  :)
Ben katılırım goşuma giden bir uygulama sizde izin verirseniz :)

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

adRe J link' Alıntı:
Ben katılırım goşuma giden bir uygulama sizde izin verirseniz :)

Tamam  bravoo, adre J sizi yazdım :)
Arkadaşlar dediğim gibi kaç arabaya yeter bilmiyorum ama tahminim en az 3 arabaya yetecektir. Bahsettiğim uygulamayı isteyen arkadaşlar yazsın buraya.

Ancak el becerim çok kötüdür benim, sizden destek alabilirim beraber yaparız artık bi şekilde :D

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Beyler ben sincanda oturuyorum...  kapı içi ledi ve gerekli malzemeleri ben az önce elektronikçim ile görüştüm.

Led olarak ellerinde Yeşil ve Sarı var Kırmızı olanınıda çarşıda tedarik etmeye çalışacağım.

yalnız mustafa bey 560  Ω direnç olur 500  Ω olmaz dediler bu ledin kısık yanmasını etkilemez mi ?

makaron ve telde tamam.

eğer 560  Ω problem çıkarmaz der iseniz malzeme bulmakta sıkıntı yaşayan arkadaşlarımız bana pm atsın ben tedarik etmeye çalışayım 560  Ω direnç uygun olur derseniz

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben kendimde 6 yıl elektrik bölümü okumama rağmen kendi mesleğimi yapmıyorum :) Elektronikçiye bakmalısınız elektrikçiler inşaat elektriği malzemesi satarlar 560  Ω direnç ledin kısık yanmasını etkilemez derse mustafa bey malzemeleri ben tedarik ederim bulamayan arkadaşlarımız için 

zeybek35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gogoank link' Alıntı:
arkadaşlar taksi durağı metronun tam önü. biz yolun sağında toplanacağız. zaten orada genelde durur araçlar ve sıkıntı olmaz. hemen yolun sağında. 06 fb 8761 görür görmez yanaşın sağına soluna.

Herkes tam saatinde gelirse, sorun olacağını sanmam.Lakin bekleme süremiz uzarsa, hafiften bir kıpırdanmalar olabilir  :D Gene de oradaki alan yeterli diye düşünüyorum.
ևankaya tarafından gelecek olan varsa, daha da senkron şekilde gidebiliriz Aşti'ye  011zaa

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

adRe J link' Alıntı:
Ben kendimde 6 yıl elektrik bölümü okumama rağmen kendi mesleğimi yapmıyorum :) Elektronikçiye bakmalısınız elektrikçiler inşaat elektriği malzemesi satarlar 560  Ω direnç ledin kısık yanmasını etkilemez derse mustafa bey malzemeleri ben tedarik ederim bulamayan arkadaşlarımız için   

500 Ohm direnç teorik hesaplama sonucudur. 500'lük direnç satılıyor piyasada. Bulamazsanız bile 400-600 aralağı da iş görür. Alacağınız ledin şeffaf 5mm kırmızı led olmasına dikkat edin.