8-15.000 TL 2.el araç tavsiyesi =)

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan cagri1
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Temiz bir 98 Astra F harika araçtır sedan ve beyaz bir gls çok güzel olur :good:

Konfor olarak harikadır,performansta üzmez ama yakıtı nasıldı hatırlamıyorum :D
:good: :good: :good:

6 senedir F kasa kullanan biri olarak o fiyatlarda sorunsuz sıkıntısız binilebilecek araçlardan birisidir ;) 5 sene önce 100K ağır bakıma girdikten sonra sadece aracın yağını suyunu değiştirmekten başka birşey yapmadım ;) performans olarak araç 1070 kilo olduğu için gayet seri ve ataktır :) Hatta ara hızlanmalarda kullanıcısına ufak bir tebessüm yaratır :) Ayrıca 1.6 araçlara göre yakıtı gayet normal ;) Ş.dışında ekonomik kullanımla 100 kmde 5,0/5,5 arası yaktım :) Uzun lafın kısası eğer araçtan fazla beklentiniz yok ise sorunsuz sıkıntısız bir şekilde binmek istiyorsanız 98 F kasa tek geçerim ;)

ben omega al derim linkteki aracın fiyatı da o donanıma beleş gibi değil mi millet şahine 8-9 diyor bu opelin amirali :D
Aynen fiyat çok iyi ama çok iyi baktırın bu kadar uyguna vermez kimse... :D

:good: :good: :good:

6 senedir F kasa kullanan biri olarak o fiyatlarda sorunsuz sıkıntısız binilebilecek araçlardan birisidir ;) 5 sene önce 100K ağır bakıma girdikten sonra sadece aracın yağını suyunu değiştirmekten başka birşey yapmadım ;) performans olarak araç 1070 kilo olduğu için gayet seri ve ataktır :) Hatta ara hızlanmalarda kullanıcısına ufak bir tebessüm yaratır :) Ayrıca 1.6 araçlara göre yakıtı gayet normal ;) Ş.dışında ekonomik kullanımla 100 kmde 5,0/5,5 arası yaktım :) Uzun lafın kısası eğer araçtan fazla beklentiniz yok ise sorunsuz sıkıntısız bir şekilde binmek istiyorsanız 98 F kasa tek geçerim ;)

tamamen katılıyorum :D Ama alırken biraz ince eleyip sık dokuyun temiz bir araba bulun bakımsız hor kullanılmışları başınızı ağrıtabilir

galerisi olan bir arkadaş, yuvarlak farlı corollaların aslında iyi araba olduğu fakat nedense piyasada çok tutulmadığı ve bu sebepten ucuz olduğunu sölemişti

omegayi almadan önce cok düsün bence Cagri..su ana kadar 3 ayri omega kullandik.
2.0 i: 16 v cok sorunlu.
2.5 i:v6 araba cicek gibi ful bakimliydi aldiktan 6 ay sonra tamirciye gitmeye basladi 4 yil dayanabildik ilk yil garantisi vardi yani 3 yil dayanabildik:D sonra sirf kurtulmak icin öldü fiyatina sattikta oh cektik.
3.0 sport v6 iste bu omegalarin icinde en memnun oldugumuzdu oda zaman zaman ufak tefek birseyler cikartiyordu ama genel anlamda memnunduk
birde 2.5 lerin yakitlari cok yüksek biz gazda taktirdik ama yinede coktu
linki verilen araba gercekten uygun görülüyor ama eminimki sahibi kurtulmak icin uygun fiyata satiyor.:D

03062008087001.jpg
2000 model 120.000km civari ful+ful yok yok :D boyasi cizigi kazasida yok birbucuk yil önce 4000 euroya sattik.irmscher tampaon alti ,bagaj üstü.ön gril yay ve egzos vardi cantlarla birlikte onlara 4000 den cok harcanmisti:D

Son düzenleme:
tamamen katılıyorum :D Ama alırken biraz ince eleyip sık dokuyun temiz bir araba bulun bakımsız hor kullanılmışları başınızı ağrıtabilir

Aynen Alican sadece önemli bir nokta dediğin gibi hor kullanılmamış ve bakımlarını büyük titizlikle yapılmış bir F kasa sonra tadından yenmez :) 12 yaşında olmasına rağmen 5 senedir yağını suyunu değiştirip kullanmaya devam ediyorum :)

Omega'yla 520'nin fiyatlarını öğrenince gözüm Corolla, Polo felan pek görmez oldu ya :D
babam zorunlu olmadıkça 2.el araba düşünmez, sıfır arabada da E segmentine binmek neredeyse imkansız, fırsat bulmuşken bu ikisine mi zorlasam diyorum :D

sorunsuzluk açısından Corolla/Civic olabilir diyorum, çünkü arabaya ayıracak çok fazla zaman ve imkan olmayacak.
Focus, fiyatı uygun diye ekledim ama benim hiç sevmediğim ilk serileri bu fiyata.
Golf IV nedense ayrı bir güzel geliyor gözüme, Polo'da yeni sayılır. ama bagaj ve iç genişlik açısından listeden çıkartırız sanırım.
Astra G'den açıkçası bir korkum yok, konforlu ve bildiğim kadarıyla sorunsuz denebilecek bir araç değilmi?
Astra F hb hoşuma gidiyor, sedan konusunda sizler ikna edeceksiniz gibi:D ama o model olduktan sonra Vectra A en azından üst segment olmasından dolayı cazip geliyor.
Vectra B'de zaten sevdiğim bir araçtı, ama sorun yüzdesi biraz fazla, o düşündürüyor.

seçenek çok, kararsızım, ne yapacağız bilemiyorum:D şehirdışındaki araca babam ne kadar sıcak bakar onuda bilmiyorum. yani açık konuşuyum, ben ilanlara bakıp bu olsun diyemeyeceğim, arabaların piyasa fiyatları hakkında bilgi ediniyorum. eğer araç Ankara/İstanbul olursa şehirdışına da bakar ama diğer illere ne der bilmiyorum.

@meftunn, yuvarlak far birkaç ay öncesine kadar dedemde vardı, 1.6 ama vvti değil, ona rağmen nasıl gidiyordu tarif edemem. Toyota sevmem ama bu araç kendini sevdirmişti.
ondan bir önceki nesil de zaten meşhur, neredeyse sevmeyeni yok:D

@Emrah abi içime kurt düşürdün ya:) o kadar çok sorunlu çıkarsa babama birşey diyemem, alırsa benim ısrarımdan dolayı E segmenti alır çünkü:D lpg'de şehir içi 25 kuruş yaktığını söylüyorlar, iyi değilmi?

@onunadıhektor, benim yaş 20 ama dediğim gibi aile arabası olacak. ayrıca kardeşimi her ay Ankara'ya tedaviye götürüyoruz, arka koltuğun genişliği de önemli.

birde kesinliği yok ama, bir tarih geldiğinde belki aracı kısa zamanda elden çıkartmamız gerekebilir (şuanki araçla ilgili bir durum) Omega ve 520 elimizde kalır mı?

bu ilk 2.el tecrübemiz olacak, sizleri de yoruyorum ama yardımcı olursanız gerçekten sevinirim

Yaa abicim gel beni dinle sen :D Verim 13 14 gerekirse şartları zorlayıp 94 95 bmw 5.20 tadından yenmezzz...

BMW falan elde kalır yani satılması zaman alır.

En mantıklısı Astra G.. ;)

Geri