8-15.000 TL 2.el araç tavsiyesi =)

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan cagri1
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Opel'lerin km'si konusunda hiçbirşey diyen olmadı. 2 Opel'imiz oldu, biri 45 diğeri 50.000 gördü ve bu km'lere kadar sorun çıkarmamışlardı.
150-200.000 km'deki Vectra B nasıl problemler çıkarabilir? otomatik ile manuel arasında sorun çıkarma yüzdesi bakımından çok fark varmıdır?
çağrı aracın yaptığı km ye fazla takılma önemli olan aracın nasıl kullanıldığı misal adam cok titiz kullanmıştır motor açmadan 200.000 km rahat devirir çok hor kullanır
100.000 de motoru bitirir ya da kimisi ne kasis gözetir,ne cukur arabasının anasını ağlatır düşük kilometre olsa ne yazar , kimisi gözünden sakınır yormadan,kırmadan güzel güzel kullanır çok kilometresi olsa ne yazar kısaca temiz bulmak biraz sabır ve araştırma gerektirir,bir de aynı model iki araç varsa fakat aralarında fiyat bakımından uçurum varsa yerinde olsam ucuz olanı almam ( ben o hatayı yaptım bana çok pahalıya maloldu,makina acısını çıkarttı benden )adam modeli ya da muadili ile kıyaslanacağını bile bile boş yere fazla para yazmamıştır, aracına güvenir gözündeki ederini ister, diğeri de malını bilir o da ederini ister fiyatta fazla uçmaz dökük olduğunu bildiği makinaya

tavsiyeleri okumadım lakin aradığın araba fiat marea 2.0 hlx..
performans arıyosan git hemen al derim,yol tutuş,güvenlik,donanım olarak vectra b'den eksik olan bir tarafı yok,performans olarak düşündüğün arabaların hemen hemen hepsinden önde.temizleri 17-18 gidiyor ama 13-14 e bulabilirsin.

babama ilk başta hangi marka olsun diye sorduğumda Tofaş ve Fiat olmasın geri kalan hepsi olur dedi:)
ayrıca Stilo'nun koltuk ayarını oynadım diye airbag arızası verdi, serviste onu bilen eleman yokmuş, dışarıdan gelmesini beklediler, bu arada araç sahibi 2 ay boyunca arabayı dıt dıt diye uyarı sesi eşliğinde kullandı. bu anıdan sonra hayatta Tofaş/Fiat grubuna bakmam:D
bir aile dostumuzda sıfır aldığı Marea'da sileceğin biri çalışmadı
Fiat'a günahımızı bile vermeyiz:D

Cengiz abi bilgiler için teşekkürler. dediğim gibi bu konularda acemiyim, ilk tecrübemiz olacak:D bu yüzden çok soru soruyorum. hatta çok abuk sorular bile soruyor olabilirim, farkında değilim ama mazur görün:D

Vectra A'larda "pilot koltuk" nedir? kimileri özellik olarak yazmış.

babama ilk başta hangi marka olsun diye sorduğumda Tofaş ve Fiat olmasın geri kalan hepsi olur dedi:)
ayrıca Stilo'nun koltuk ayarını oynadım diye airbag arızası verdi, serviste onu bilen eleman yokmuş, dışarıdan gelmesini beklediler, bu arada araç sahibi 2 ay boyunca arabayı dıt dıt diye uyarı sesi eşliğinde kullandı. bu anıdan sonra hayatta Tofaş/Fiat grubuna bakmam:D
bir aile dostumuzda sıfır aldığı Marea'da sileceğin biri çalışmadı
Fiat'a günahımızı bile vermeyiz:D

böyle şahsi birkaç nedenden dolayı markadan soğuduysan opel hiç alma o zaman,hatta bırak opeli hiç araba alma arkadaşım:Dçünkü her zaman olağandır böyle arızalar.
performans önem arzediyor ise hlx derim,çokta bir kalitesizlik yaşamazsınız,ayrıca 2.0 opel ile uzunları yakarsan ancak görürsün hlx'i:D
ama yok biz kaliteyi koklayacağız diyorsanız eğer tabi ki hlx yalan olur,vectra derim:D

ben hiç performans istediğimi belirtmedimki, sadece 1.6'dan sıkıldım, 2.0 lpg'li güzel olur diyordum:D
Opel'le Fiat ayrı dünya, markadan soğumamın sebebi şahsi neden değilki, çevremden kimse Fiat'a binipte memnunum demedi:D kendi yaşadıklarımız da tuz biber oldu. zaten babamında kuş serisine alerjisi var, Fiat'ta onun yanında yanıyor işte =)
Fiat isterse ferrariyle kapışsın hiç gözüme gelmez, o ismi sildim ben artık:D

"opel hiç alma o zaman" demişsinde, Fiat'ta bundan az değilki, ucuz olduğu için göze batmıyor sadece. hemde Opel'in kullanıcı kitlesi biraz daha lükse önem verdiği için en ufak problemde bile isyan edebiliyor. Fiat'ta birşey oldumu sanayiye gitsen 5 dk halleder :)

temiz bir vectra gt a kasaya binersen kolay kolay unutamazsın dohc sfi olmak sartıyla fiat marea 2.0 hlx..bela bir arabadır hic gerek yok cok yanlıs bir secim olur yukarıda adı gecen arabalardan yol tutus guvenlik saglamlık performans olarak hepsinin ustundedir vectra a gt ...fazla yuklenmezsen fazla da yakmaz yol tutus ve saglamlık olarak ta astra gsi ın da önünde gelir

Octavia'da olmaz, amcamda var hiç sevmedim. vites değiştirirken körüğün etrafındaki kaplama sanki 2 tane sert plastiği birbirine sürtermiş gibi ses çıkartıyor, böyle birşey mümkün mü ya :D genel olarak beğenmedim Octavia'yı, dökülüyor. ama bu kullanmayla ilgili değil bence. direksiyonun üstündeki skoda logosu bile kendiliğinden düştü. işçilik ve malzemeyle alakalı sorunları var.

Geri