8-15.000 TL 2.el araç tavsiyesi =)

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan cagri1
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Mondeo alırsan son sahibi olursun :D Neredeyse mercedes konforunda ve gayet güzel bir arabadır.Nedense tutulmadı ve piyasasıda yok..Siz anladıgım kadarıyla geçici süre bineceksiniz.Bunun için Astra F diyorum veya toyota honda tarzı bişey bakmalısınız ve 2.0 Motor kesinlikle olmamalı..

işin aslını anlatıyım, yarım yamalak bilgiyle olmayacak:D
bizim araba bir süredir bağlı. bağlanma sebebini şu yüzden anlatmak istiyorum, bu borç işleri insanı utandırıcı ve yüz kızartıcı suç sayılabilir. ama borç bize ait değil.
yakın ve sevdiğimiz bir akrabamız Çorum'da iş kurdu. işletmesiyle babam ilgilenecekti çünkü iş sahibi İstanbul'da oturuyor, babam muhasebeci zaten, hesap kitap işleriyle içli dışlı.
işler iyi güzel gidiyordu, yavaş yavaş para akışı yavaşlamaya başladı. babama "sen öde ben gönderirim" vaatleri başta sağlıklı şekilde yerine gelirken yavaş yavaş onlarda aksamaya başladı ve bir süre sonra tamamen kesildi.
bu geçen sürede babam şirketin borçlarını hem kredi kartından hemde kredi çekerek ödedi. niye böyle birşey yaptı demeyin, bu şerefsiz resmen uyuttu bizi.

borç yüzündende doğal olarak arabaya haciz geldi, yakalama emri çıktıktan sonra da babam geçen sene ağustosta götürdü teslim etti. iyi niyetten dolayı icra memuru kapalı bir alana çektirdi aracı. araba güvende ve sağlıklı durumda.

lanet olsun deyip adamın borcunu biz ödeyemiyoruz, kapasitemizin çok çok üstünde. çünkü 4 yıllık faiz var. üstüne üstlük o.ç (bizim sülaleye damat olarak geldiği için rahatlıkla söyleyebiliyorum) bu borcunu inkar ediyor, çıkan hesaplar sonucunda da utanmadan çok çok komik bir rakamda anlaşıp taksit taksit ödemeyi teklif ediyor. babamda doğal olarak strr çekti.

bu iş sayesinde çevremizdeki tüm insanlarında gerçek yüzünü görmüş olduk.
mart ayında kardeşim beyin tümöründen ameliyat oldu, her ay Ankara'ya kemoterapiye gidiyoruz, araba yok doğal olarak emanet araba alıyoruz.
bu konuda da yine yakın akrabalarımızdan darbe yedik. arabalarını teklif etmeye korkuyorlar.
ama babamın arkadaş çevresi hiç sormadan anahtar ve ruhsatı getirip veriyordu. hatta annemin gün arkadaşı durumumuzdan eşine bahsetmiş, kocası babamı hiç tanımaz, muhabbetleri bile yok, gidip gelebilmemiz için sıfır Insignia'sını teklif etti.

kısaca, her zaman tanıdıklardan araç istemek olmuyor. bu yüzden babam geçici araba almaya karar verdi.
geçici olmasının sebebi de şu;
bizim araba satışa çıktığı zaman başkasının üstüne olacak şekilde geri almayı istiyoruz. ilk sahibiyiz, temiz güvendiğimiz araba, sıfır haricinde böylesini bulmak zor olacak. hemde ailecek çok bağlandık o arabaya.
arabanın ihale tarihi belli olduğu zaman bu geçici olarak aldığımız arabayı satıp parasını Vectra'ya yatırmamız lazım. bu yüzden 2.elde kısa sürede elimizden çıkması önemli bizim için.

kusura bakmayın biraz uzun oldu ama yıllardır doluyum diyebilirim, biraz içimi dökmüş bulundum. aslında belki bu kadar açıklamam gereksiz olmuştur ama tam olarak ne için ve nasıl kullanılacağını detaylı anlatmak istedim.
bunun hesabı diğer tarafta verilecektir, bizim alnımız açık. en azından ilerde kim olursa olsun en yakın ve güvendiğim akrabamla bile iş yapmamam gerektiğini öğrendim. herkese de böyle şeylerden uzak durmasını tavsiye ederim:D

sonuçta araba 8-13.000 TL arası olacak, masraf çıkarmayacak, satarken elimizde fazla beklemeyecek.

sıralamada Vectra A GT, Astra F/G, Corolla, Laguna
diye gidiyim diyorum ne dersiniz?
Vectra A ve Astra F'in 2.0 motorları daha çok tercih edilmiyor mu, neden 2.0 olmamalı dedin Berkay?

arkadaşım senin işin zor vallahi,o fiyata araba buluyoruz sen yine beğenmiyosun:Dben hiçbişey anlamadım vallahi:D

önerdiğiniz araba, araba değilki beğeniyim:D Vectra A'nın, Astra F-G'nin Toyota Corolla'nın yanında Marea'ya araba diye binilmezki. zaten TR'de de tutmadı.
tüm mesajları okuyun niye Marea olmayacağını daha iyi anlarsınız.

Son düzenleme:
Valla o zaman Astra F alın direk... Vectra A'ya göre daha kolay satılır..

Allah yardımcınız olsun...

Öncelikle olay gerçekten karışık Ama ne yazıkkı yapacak bişey yok.Aynı olay bizdede var esnaf komsumuzun kredisin bizim üstümüze ödemeleri gecikiyor vs. :D

Neden 2.0 olmasın dedim çünkü artık herkeste şöyle bir düşünce var.''Devir ekonomi devri'' Yani herkes dizel olsun istiyor.2.0 benzınlıye yanaşmıyor kimse.2.0 olup tüp olsa tüpten kıllanan birçok insan var buna bende dahil.Ama orta durumlu insanlar mesela bizim gibi 8 10 12 parası olanlar 1.6 benzınlı hemen satılacak araçlara bakarlar.Buda = Astra F HB :) En kötüsü piyasasında alırsanız 11 e gidiyorsa 10750 yazıp 10500 e bırakırsın çünkü sürekli satılıp alınan arabalar.

amin Burak sağol.

Vec A GT ve 97-98 B'lerin tüm ilanlarını incelemiştim, bugünde Astra F'leri gözden geçiriyim:D

aslında bu durumda Opel yerine Doğan yada Broadway gibi arabalara bakmak daha mantıklı, hem gününde satılır hemde hiç değer kaybı olmaz.
ama eğer bizim arabanın ihale tarihinden haberimiz olmazsa ve alamazsak 2.el aldığımız arabayı satmayız, onu kullanırız, o yüzden de biraz keyfi özelliklere bakıyorum 2.0 yada otomatik vites olması gibi.

Dediğin mantıklı bence.Yüksek model bi şahin doğan alın hidrolik dreksiyon olsun yeter.Anında satılır değer kaybetmeden.Olduki arabayı alamadınız(inşallah alırsınız orası ayrı) Şahini hemen elden çıkartım 2.0 motor vectra alabılırsın.Ama şimdi vectra alıp bide arabayı geri alırsan en az 1 1.5 zararın olur vectradan ;)

ama işte babam Tofaş'a binmez:D güvenlik sıfır, sağlamlık sıfır, durmadan sağı solu bozulur, masrafı az olsa bile sanayiye git gel babamın sinir katsayıları yükselir :D hiçbir zaman sevmedi tofaşı zaten.
Opel'in değer kaybını bindiğine sayar, yinede tofaşa binmez:D

Ohooo o zaman bişey diyemem ben :D Ben yardımcı olamam daha valla sana :D Bizde sizle aynı durumdaydım 10.000 liraya hiçbir zaman keyfine göre araba bulamazsın.10 liraya alıncak opel honda vs. daha çok uraştırıcak.Benım babamda aynıdır tofaşı pek sevmez.Ama ben bayılırım heleki 131 şahine :D:D

Uzun lafın kısası Size gelecek tek araç Astra F daha araştırmayın bence vectra falan uraştırır zaten çabuk satılan bi araç değil astraya nazaran :)

Opel yada başka marka sorun çıkartırsa sebebini arabanın 2.el olmasına bağlar,
ama Tofaş sorun çıkartırsa sebebini markaya bağlar:D
gerçektende çıkartıyor zaten. dedem sürekli tofaş alıyor, süreklide problemleriyle uğraşıyor. gaz ayarı bozulur, merkezi kilit bozulur kapının biri kilitlenmez, sağından solundan sesi eksik olmaz vs. sağlam tofaş görmedim ben buzamana kadar:D bir sefer Toyota aldı, hiçbirşeyiyle uğraşmadı. yani bu problemler sürücü kaynaklı değildi =)

hemde sık sık uzun yola çıkacağız, bir tamamen Allah'a emanet gitmek var, birde güvenli araba alıp Allah'a emanet gitmek var.
ben birde Astra'lara bakıyım. Corolla'da sorun çıkartmaz diye tahmin ediyorum onları da inceleyeceğim. zaten bayramdan sonra alacağız, hatta 2-4 hafta kadar da sarkabilir. şu an piyasa yüksek. o zamana kadar yeterli bilgiyi edinirim. zaten tahmin ediyorumki üyeler de sürekli bu konuyu görmekten sıkılmıştır:D

işin aslını anlatıyım, yarım yamalak bilgiyle olmayacak:D
bizim araba bir süredir bağlı. bağlanma sebebini şu yüzden anlatmak istiyorum, bu borç işleri insanı utandırıcı ve yüz kızartıcı suç sayılabilir. ama borç bize ait değil.
yakın ve sevdiğimiz bir akrabamız Çorum'da iş kurdu. işletmesiyle babam ilgilenecekti çünkü iş sahibi İstanbul'da oturuyor, babam muhasebeci zaten, hesap kitap işleriyle içli dışlı.
işler iyi güzel gidiyordu, yavaş yavaş para akışı yavaşlamaya başladı. babama "sen öde ben gönderirim" vaatleri başta sağlıklı şekilde yerine gelirken yavaş yavaş onlarda aksamaya başladı ve bir süre sonra tamamen kesildi.
bu geçen sürede babam şirketin borçlarını hem kredi kartından hemde kredi çekerek ödedi. niye böyle birşey yaptı demeyin, bu şerefsiz resmen uyuttu bizi.

borç yüzündende doğal olarak arabaya haciz geldi, yakalama emri çıktıktan sonra da babam geçen sene ağustosta götürdü teslim etti. iyi niyetten dolayı icra memuru kapalı bir alana çektirdi aracı. araba güvende ve sağlıklı durumda.

lanet olsun deyip adamın borcunu biz ödeyemiyoruz, kapasitemizin çok çok üstünde. çünkü 4 yıllık faiz var. üstüne üstlük o.ç (bizim sülaleye damat olarak geldiği için rahatlıkla söyleyebiliyorum) bu borcunu inkar ediyor, çıkan hesaplar sonucunda da utanmadan çok çok komik bir rakamda anlaşıp taksit taksit ödemeyi teklif ediyor. babamda doğal olarak strr çekti.

bu iş sayesinde çevremizdeki tüm insanlarında gerçek yüzünü görmüş olduk.
mart ayında kardeşim beyin tümöründen ameliyat oldu, her ay Ankara'ya kemoterapiye gidiyoruz, araba yok doğal olarak emanet araba alıyoruz.
bu konuda da yine yakın akrabalarımızdan darbe yedik. arabalarını teklif etmeye korkuyorlar.
ama babamın arkadaş çevresi hiç sormadan anahtar ve ruhsatı getirip veriyordu. hatta annemin gün arkadaşı durumumuzdan eşine bahsetmiş, kocası babamı hiç tanımaz, muhabbetleri bile yok, gidip gelebilmemiz için sıfır Insignia'sını teklif etti.

kısaca, her zaman tanıdıklardan araç istemek olmuyor. bu yüzden babam geçici araba almaya karar verdi.
geçici olmasının sebebi de şu;
bizim araba satışa çıktığı zaman başkasının üstüne olacak şekilde geri almayı istiyoruz. ilk sahibiyiz, temiz güvendiğimiz araba, sıfır haricinde böylesini bulmak zor olacak. hemde ailecek çok bağlandık o arabaya.
arabanın ihale tarihi belli olduğu zaman bu geçici olarak aldığımız arabayı satıp parasını Vectra'ya yatırmamız lazım. bu yüzden 2.elde kısa sürede elimizden çıkması önemli bizim için.

kusura bakmayın biraz uzun oldu ama yıllardır doluyum diyebilirim, biraz içimi dökmüş bulundum. aslında belki bu kadar açıklamam gereksiz olmuştur ama tam olarak ne için ve nasıl kullanılacağını detaylı anlatmak istedim.
bunun hesabı diğer tarafta verilecektir, bizim alnımız açık. en azından ilerde kim olursa olsun en yakın ve güvendiğim akrabamla bile iş yapmamam gerektiğini öğrendim. herkese de böyle şeylerden uzak durmasını tavsiye ederim:D

sonuçta araba 8-13.000 TL arası olacak, masraf çıkarmayacak, satarken elimizde fazla beklemeyecek.

sıralamada Vectra A GT, Astra F/G, Corolla, Laguna
diye gidiyim diyorum ne dersiniz?
Vectra A ve Astra F'in 2.0 motorları daha çok tercih edilmiyor mu, neden 2.0 olmamalı dedin Berkay?

önerdiğiniz araba, araba değilki beğeniyim:D Vectra A'nın, Astra F-G'nin Toyota Corolla'nın yanında Marea'ya araba diye binilmezki. zaten TR'de de tutmadı.
tüm mesajları okuyun niye Marea olmayacağını daha iyi anlarsınız.

sana uygun opeller genelikle bakım onarım isteyen motoru yorulmuş ve arıza çıkarması ihtimali yüksek araçlardır çağrı.parçaları pahalı olduğu içinde sıkıntı yaşayabilirsiniz.o yüzden opelden vazgec derim,parçası daha ucuz olan markalara yönel,yaşadıklarınıza üzüldüm,geçmiş olsun..

sana uygun opeller genelikle bakım onarım isteyen motoru yorulmuş ve arıza çıkarması ihtimali yüksek araçlardır çağrı.parçaları pahalı olduğu içinde sıkıntı yaşayabilirsiniz.o yüzden opelden vazgec derim,parçası daha ucuz olan markalara yönel,yaşadıklarınıza üzüldüm,geçmiş olsun..

teşekkürler, sağol. Vectra A'dan böyle şeyler beklerimde Astra F ve Corolla bakıcam birazda.

Geri