Accent Era 1.5 CRDI & Astra g 1.6 Twinport

hyundai'nın 2 modelini surdum getz ve accent bu 2 aracında yol tutuşu cidden çok kötüydü.
accent ile her gun gectigim virajdan donerken alışkanlık icabı her zamanki gibi girdim viraja, aklımda hiç bir şüphe yoktu veya bu virajda araba yanlar diye bir kaygı içerisinde değildim açmışım power fm'i takılıyorum ama araba birden arkasını bıraktı toplamasaydım bariyerlere giricektim. Bi an kendimden şüphelendim acaba çok mu hızlıydım dıye ama trafik normal bir şekilde akıyordu hız yapma olanagımda yoktu yani.

benim 2001 astram var ve abimde 1,5 era var era daha seri hız olarak era derim kullanan biri olarak ama uzun yola era ile gitmiyorum kendi astramla gidiyorum era insana guven vermiyor hele virajlarda
berbat ben guven ve saglamlık astra hız era diyorum her iki aracta mevcut kendim kullanıyorum ve era astrayı tutmaz hız era için bir artı değil guven vermeyn bir aracta
hızda yapamazsın

Bende Era ile ilgili bir anımı anlatayım ; :)

Accent Era İle okula giderken bi anda 130-140 gibi bi süratle otobanda keskin bi dönüşe girdim, girmez olaydım. önü ve arkası ayrı haraket ediyor. Ama simdi bende de suc vardi. S-Line A4 le kapisirsan sapagida kacirirsin kaza da yaparsin. Sonucta noldu bi tarafimin ucuklamasina sebeb verdim Ama olsun ders oldu. Zaten hız yapmayin kotu bi olaydir. Kendi aracimla hayatta yapmam ama baska arac oldu mu gaza geliyorum. Bu arada Behsettiğim sapak Esenuyurt-Beylikduzu sapağı dik bir yokustan inerken sapak aşşağıda kalıyor ve mort :D

Ayrıca ekonomisini konusacaksak era gercekten oldukca az yakıyor. 250-300 km yol yaptım 35 lira mazot yaktım. Ama daha az yakanlarıda var tabi ki. Skoda FabiaII ile 250 km yol yaptım 25 lira mazot yaktım :D

Son düzenleme:
kesinlikle astra g

haksızlık war ama ben yinede astra derdim
erada sırf rampa
kalanı ve biraz eksiği astra

Geri