acill infotainment sistem nedir?

derincece

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar infotaiment istemin ne olduğunu çözdüm, şimdi mesele bu sistemle ilgili kaçak sorunu nerde, nasıl çözebilirim? şayet servis yüksek maliyet çıkarırsa , bursada nereye götürebilirim?

Son düzenleme:

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın bilgilerinin vs saklandıgı yer tabıkı kontak kapalıyken de elektrık çeker. cok mu akım çekiyordu? sigortasının takılı olması lazım.

derincece

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın bilgilerinin vs saklandıgı yer tabıkı kontak kapalıyken de elektrık çeker. cok mu akım çekiyordu? sigortasının takılı olması lazım.
avometre ile ölçüm yaptı kapıları kapattıktan sonra ölçtüğümde yaklaşık 0.67 mA akım çekiyordu. sigortasını söktüğümde akım birde 0.25 mA ya düştü. bende kaçağın buradan kaynaklandığını düşündüm.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
0,25 bile çok. Infotainment sistem denen şey müzik eğlence, yol bilgi ekranı gibi tüm sistemler demektir. Tesisatta işlem yapılmadıysa burdan kaçak olmaz yada teyp vs de kaçak vardır. Bence teybin soketini söküp deneyin belki ordadır kaçak.

derincece

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
0,25 bile çok. Infotainment sistem denen şey müzik eğlence, yol bilgi ekranı gibi tüm sistemler demektir. Tesisatta işlem yapılmadıysa burdan kaçak olmaz yada teyp vs de kaçak vardır. Bence teybin soketini söküp deneyin belki ordadır kaçak.

teyipte infotaimentin bir parçasıymış, sigortasını sökünce teyipte çalışmıyor. inegölde bu işten anlayan bir elektirik, elektornikçi bulamadım. servise gitmeyi düşünüyorum.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
teyipte infotaimentin bir parçasıymış, sigortasını sökünce teyipte çalışmıyor. inegölde bu işten anlayan bir elektirik, elektornikçi bulamadım. servise gitmeyi düşünüyorum.

aynen dedimya sigorta takılıyken bu sistem elemanlarını tek tek soketlerinden ayırın ölçümü tekrarlayın hangisin soketi çekilince kaçak gidiyor ona bakın. :cool:

derincece

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen dedimya sigorta takılıyken bu sistem elemanlarını tek tek soketlerinden ayırın ölçümü tekrarlayın hangisin soketi çekilince kaçak gidiyor ona bakın. :cool:[/QUOTE
tamam soketleri çıkarıp ölçüm yapyımda benim anlamadığım sigortayı sökmüş olmam bu teyip ve diğer elamlar varsa bunların devre dışı kalmasını sağlamaz mı? 25ma çok ise demekki infotaiment sistem dışındada akım çeken bir istem daha var.

ygit turan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aynı sorun bendede var teybin soketi nerededir aracım 2008 astra sedan H

ygit turan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bendede var Akımı ölçtüğümde 0.70 amp. kaçak var sigortaları teker teker söküp kontrol ettim Direksiyon sütunu modülü kontrol ünitesinin (Bu ne oluyor ki? ) sigortasını söktüğümde akım 0.56 düştü infortinment sistemin sigortasını söktüğümde akım 0,36 a, cep tlfnu, dijital radyo, twin audio, ekran sigortasını söktüğümde de akım 0,22 düşüyor yani hala kaçak var. servise götürdüm Lpg den dediler salladılar hiç alakası yok. Bunlar hakkında bilgisi olan varsa acil yardım edebilirmi ayrıca teybin soketi nerde onuda söküp denemek istiyorum ACİL YARDIM BEKLİYORUM LÜTFEN