Akünüz bitiyorsa sebepleri ve çözümleri

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
sıkıntı olmaz.

joe black

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
merhaba, benim 2 sorum olacak;
lpg sistemleri çalışma esnasında kaç amper akım çeker acaba ? yani elektriği kontak üzerinden alırsak uzun vadede kontağı bozmasın. bunun yerine yine kontak üzerinden bir röle ile bağlasak daha iyi olmaz mı?
ikinci olarak belki başına gelmiş olan arkadaş vardır diye sormak istiyorum şarj lambası zaman zaman kafasına göre yanıp sönüyor, ama yanık durumdayken de dinamo şarj etmeye devam ediyor. 13,85 gibi bir değer okudum.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Şarj yanmaya başlarsa diyot tablası veya dinamo kömürleri gitmeye başlamış demektir.

13.85 de aslında biraz düşük.

Kontağa röle koymak tabi ki daha sağlıklı olur ama LPG sistemi çok fazla akım çekmiyor, en fazla 1-1.5 amper civarıdır diye tahmin ediyorum.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
1 amper ancak çeker.

zhtsari09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel astra g atiker sıralı sistem var elektrik beslemesini aküden ayırıp kontağa bağlamak istiyorum. kontağa bağlamam için arabanın neresinde hangi kabloya bağlamam gerekir. teşekkürler

OzanKILIC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostlar 2001 astra elegance aracım var. Akü yeni takıldı susuz inci akü. Arabayı yaklaşık 2 ay yerinden oynatmicaz. Sürekli çalıştıracak biriside yok. Akünün bitmemesi için ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevirim.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
eksi ucunu çıkarın ve tekrar kutuba değmeyecek şekilde öylece bırakın.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostlar 2001 astra elegance aracım var. Akü yeni takıldı susuz inci akü. Arabayı yaklaşık 2 ay yerinden oynatmicaz. Sürekli çalıştıracak biriside yok. Akünün bitmemesi için ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevirim.

kaputu açın,kapıları camları kapatıp kitleyin , kutup başının - kutbunu sökün ve değmemesini sağlayın aküye, kaputu kapatın. 2 ay sonra kapıyı anahtarla açıp kaputu açar bağlarsınız.
lastik havalarını bi kaç psi yükseltmenizde fayda var lastiklerin ezilmemesi için...

OzanKILIC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaputu açın,kapıları camları kapatıp kitleyin , kutup başının - kutbunu sökün ve değmemesini sağlayın aküye, kaputu kapatın. 2 ay sonra kapıyı anahtarla açıp kaputu açar bağlarsınız.

lastik havalarını bi kaç psi yükseltmenizde fayda var lastiklerin ezilmemesi için...

Teşekkürler hocam. Herhangi bi bitme olmaz değil mi