Anahtar çıkmıyor

Meteefe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bende de var kontağı birkaç kez açıp kapatıyorum vitesi N ye sonra da P ye alıyorum öyle veriyor anahtarı sıkıntılı bir durum.
Bu sorunu çözen varsa ve paylaşırsa sevinirim.

Mtn123

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Servis deneme yanılma yöntemiyle çalışıyor gibi geldi
Öncelikle vites kolunda P modunu algılayan parça varmış fakat bu parça vites Topuz'u ile birlikte değişiyor dendi
Önce topuz değişeceğini düzelmezse hiç fikrim yok
Şanziman problemi yok dendi
Kullanıcı hatası denmedi belki Opel garantiden değiştirecek

---- Seri mesaj engellendi. Mesajlar birleştirildi. (Opel Forum) ----

Hocam bu durumda hırsızlık uyarısı da veriyor muydu

Son düzenleme:

Meteefe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı P ye alıp biraz bekleyin sonra stop edin. Bende aynı sorun var işe yarıyor sanki.

Mtn123

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende şimdi anahtarı vermiyor ve çalışmıyor

false

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu sorunu çözebildinizmi hocam

smhcn

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ayni sorun bende yaklasik 4 aydir mevcut ve ilgilenemedim.. p konumunda tik sesi geldiginde anahtari alabiliyorum onun disinda p konumuna gecmeden 5-6 sn kadar bekleyip aldigimda anahtari veriyor.. bu sorunu yasarken park sensorunude kendi kendine kapatip acma problemi yasiyorum sanayide sorunu bilen yok.. servise goturmekte fayda var fakat cozumu bulan arkadaslar paylasirsa seviniriz.

false

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşimin başına geldi kontağı çıkaramamış ve direk bulunduğu yere yakın bi oto elektrikçiye götürmüş. Burç atıldığını sölemişti. Sorun çözülmüş ama bu seferde p harici her konumda stop edildiğini ve kpntağın çıktığını belirtmişti.

KASTAMONULU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar Arkadaşlar Bu Siteye Özellikle Üye Oldum Sebebi Benimde Başımdan Geçti Form Sitelerinde Çok Aradım Ama Cevap Bulamadım 4 Kez Farklı Olmak Üzere Yetkili Servis Ve İki Kez Opel Özel Servis, Son Olarak Tekrar Yetkili Servis Vites Topuzu Ve Körük Komple Değişecek Dediler 1850 TL.

Dedim Çok, Gittim 475 TL.'ye Bir Yerden Sıfır Kullanılmamış Buldum, Taktırdım Ama Yine Olmadı Maalesef Servisin ve İşten Anlayanların Tek Dedikleri Vitesin Altında Vites Kutusu Var Orada Siwich Var, O Tetik Vermiyor Kutu Değişmesi Lazım, Ama Değildi İçimden Bir Ses Kilit Arızalı Diyordu, Direksiyon Kilit Kontak Gövdesi Komple Geçiyor Sanırım, İki Kezde Oto Kilitçilere Gittim Sonuç Derseniz Sıfır.

Kendi Yöntemlerimle Arızayı Tespit Etmeye Başladım Aracı Top Ediyorum Anahtar Çıkmıyor Arabayı Bırakamıyorum İnemiyorum Çok Sinir Bozucu, Çok Yöntem Denedim Vites Topuzuna Hızlıca Vurma, Tekrar Çalıştırıp Boşa Alıp Hızlı Ve Sert Bir Şekilde Vitesi P Konumuna Alma, Araç Stop Ettikten Sonra Direksiyonu Yavaş Yavaş Sağa Sola Çevirme, Zamanda da Kapatıyordum Genelde Bırakıyordu, Bazende Bırakmıyordu, Yani Oda İşe Yaramadı.

Sonra Diğer Yöntem Devreye Girdi Kontağın Altına Anahtarın Takılı Olduğu Yere Yumruğumla Biraz Sert Biraz da Yumuşak Şekilde Bir Kaç Kez Tıkladığımda Anahtarı Bırakıyordu.

Dedim Tamam Kilit Arızalı Yetkili Servis 2000 TL Ye Yakın Fiyat Söyledi Ve Yurt Dışından Almanya'dan Gelecekmiş Baktım, Çok Para Özel Servise Gittim Anlattım Durumu, Sanayiye Gitti Abi Sağ olsun, Gerekirse Kilit’i Komple Değiştireceğiz.

Kontağın Kilit’inin Üzerindeki Vites Topuzunun Mandalından Tetik Alan, Bir Bobinli Parça Var Onu Değiştirmişler Tek Satmıyorlar Fakat Sağ olsun Tamirci Rica Etmiş Sadece Tetiği Almış 150 TL İşçilikle Beraber 250 TL Çok Şükür Sonuç Mu? Şimdilik 3 Gündür Sorun Yapmıyor Çok Şükür Umarım Erken Konuşmuyorum'dur Ama Dayanamadım Aynı Sorunu Yaşayan Varsa En Azından Oda Çözüme Ulaştırsın Diye Yazdım A.E.O.

Son düzenleme:

Mustafa Feyzi

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
MERHABALAR ARKADAŞLAR BU SİTEYE ÖZELLİKLE ÜYE OLDUM SEBEBİ BENİMDE BAŞIMDAN GEÇTİ FORM SİTELERİNDE ÇOK ARADIM AMA CEVAP BULAMADIM 4 KEZ FARKLI OLMAK ÜZERE YETKİLİ SERVİS VE İKİ KEZ OPEL ÖZEL SERVİS SON OLARAK YETKİLİ SERVİS VİTES OPUZU VE KÖRÜK KOMPLE DEĞİŞECEK DEDİ 1850 TL DEDİM ÇOK GİTTİM 475TL YE BİR YERDEN SIFIR KULLANILMAMIŞ BULDUM TAKTIRDIM AMA YİNE OLMADI MAALESEF SERVİSİN BE İŞTEN ANLAYANLARIN TEK DEDİKLERİ VİTESİN ALTINDA VİTES KUTUSU VAR ORADA SİWİCH VAR O TETİK VERMİYOR KUTU DEĞİŞMESİ LAZIM AMA DEĞİLDİ İÇİMDEN BİR SES KİLİT ARIZALI DİREKSİYON KİLİT KONTAK GÖVDESİ KOMPLE DİYE GEÇİYOR SANIRIM KİLİT DİYE İKİ KEZDE OTO KİLİTÇİLERE GİTTİM SONUÇ DERSENİZ SIFIR SONRA KENDİ YÖNTEMLERİMLE ARIZAYI TESPİT ETMEYE BAŞLADIM ARACI TOP EDİYORUM ANAHTAR ÇIKMIYOR ARABAYI BIRAKAMIYORUM İNEMİYORUM ÇOK SİNİR BOZUCU ÇOK YÖNTEM DENEDİM VİTES TOPUZUNA HIZLICA VURMA TEKRAR ÇALIŞTIRIP BOŞA ALIP HIZLI VE SERT BİR ŞEKİLDE VİTESİ P KONUMUNA ALMA ARAÇ STOP ETTİKTEN SONRA DİREKSİYONU YAVAŞ YAVAŞ SAĞA SOLA ÇEVİRME AYNI ZAMANDA DA ANAHTARI ÇIKARMAK İÇİN SAĞA SOLA OYNATMA GİBİ ÇOK ŞEY AMA ETKİLİ OLAN GAZI KOMPLE KÖKLEMEK ARAÇ 6000 DEVİRE GELDİĞİNDE KONTAK KAPATIYORDUM GENELDE BIRAKIYORDU BAZEN ODA İŞE YARAMADI SONRA DİĞER YÖNTEM DEVREYE GİRDİ KONTAĞIN ALTINA ANAHTARIN TAKILI OLDUĞU YERE YUMRUĞUMLA BİRAZ SERT BİRAZ YUMUŞAK ŞEKİLDE BİR KAÇ KEZ TIKLADIĞIMDA ANAHTARI BIRAKIYORDU DEDİM TAMAM KİLİT ARIZALI YETKİLİ SERVİS 2000 TL YE YAKIN FİYAT SÖYLEDİ VE YURT DIŞINDAN ALMANYA'DAN GELECEKMİŞ BAKTIM ÇOK PARA ÖZEL SERVİSE GİTTİM ANLATTIM DURUMU SANAYİYE GİTTİ ABİ SAĞOLSUN GEREKİRSE KİLİTİ KOMPLE DEĞİŞTİRECEĞİZ DEDİ ÇIKMACILARA YANİ ORADA Kİ KİLİTİN ÜZERİNDEKİ VİTES TOPUZUNUN MANDALINDAN TETİK ALAN BİR BOBİNLİ PARÇA VAR ONU DEĞİŞTİRMİŞLER TEK SATILMIYOR KİLİT GÖVDESİYLE BERABER DEĞİŞİYORMUŞ SAĞOLSUN RİCA ETMİŞ SADECE TETİĞİ ALMIŞ 150 TL İŞÇİLİKLE BERABER 250 TL ÇOK ŞÜKÜR SONUÇ MU? ŞİMDİLİK 3 GÜNDÜR SORUN YAPMIYOR ÇOK ŞÜKÜR UMARIM ERKEN KONUŞMUYORUMDUR AMA DAYANAMADIM AYNI SORUNU YAŞAYAN VARSA EN AZINDAN ODA ÇÖZÜME ULAŞTIRSIN DİYE YAZDIM A.E.O.
Çok teşekkür ederiz faydalı bilgileriniz için. Aralara virgül nokta koyarsanız çok seviniriz 2 kere okudum toparlamak için :)