Anahtar çıkmıyor

yaman17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Serviste bir çare bulabirirseniz bizi de bilgilendirin lütfen.
2013 astra j 1.4 turbo otomatik aracım park pozisyonda ilken anahtarı Zaman Zaman vermiyor bir sürü sebepten olabilir dendi araç garanti uzatmam da yoktu öneri ricasıyla
Sorun gövde kontrol modülü(beyni)nde olabilir. Modül kalorifer borularının altında olduğu için içine su girmiş olabilir aynı sorun bende de vardı araç bazen anahtarı vermiyordu silecekler korna vs bazen kendi kendine çalışıyordu. Modülü değiştirdim sorun çözüldü sizde bir baktırın isterseniz.

lazyman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben 2 haftadır yedek anahtarla kullanıyorum vermediği olmadı. Ancak dediğinizi not ettim.

lazyman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün yaptırdım arıza kontak göbeğinde imiş. Dün anahtar girerken de kasmaya başlamıştı 650 tl tuttu özel servis. Şimdilik sorun yok olursa yazarım. Yetkili servis direkt vites kutusu değişecek dedi 2500tl

lazyman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Modüle de baktılar su aldığına dair işaret yoktu.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bugün yaptırdım arıza kontak göbeğinde imiş. Dün anahtar girerken de kasmaya başlamıştı 650 tl tuttu özel servis. Şimdilik sorun yok olursa yazarım. Yetkili servis direkt vites kutusu değişecek dedi 2500tl

Geçmiş olsun hocam, ben bazen yetkili servisleri anlamıyorum. Kilit göbeğindeki arıza ile vites kutusunu birbirine nasıl karıştırıyorlar. Ayıptır ya, cebimize ortak olmaya çalışıyorlar.

lazyman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen birader sorunu sıkıntıyı dinlemiyorlar bile. Ancak 1,4t çok sıkıntılı bir araçmış 3 yılda bakım hariç 12k masraf çıkardı büktü belimi

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
12k çok yüksek bir para hocam. Ben aracımı 2014 yılında aldım. Aldığım günden beri bakım haricinde sadece termostat değiştirdim. ( Maşallah diyelim :) ) Kilometreniz ne durumda satın aldığınızda kilometre kaçtı ?

Emree1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar Arkadaşlar Bu Siteye Özellikle Üye Oldum Sebebi Benimde Başımdan Geçti Form Sitelerinde Çok Aradım Ama Cevap Bulamadım 4 Kez Farklı Olmak Üzere Yetkili Servis Ve İki Kez Opel Özel Servis, Son Olarak Tekrar Yetkili Servis Vites Topuzu Ve Körük Komple Değişecek Dediler 1850 TL.

Dedim Çok, Gittim 475 TL.'ye Bir Yerden Sıfır Kullanılmamış Buldum, Taktırdım Ama Yine Olmadı Maalesef Servisin ve İşten Anlayanların Tek Dedikleri Vitesin Altında Vites Kutusu Var Orada Siwich Var, O Tetik Vermiyor Kutu Değişmesi Lazım, Ama Değildi İçimden Bir Ses Kilit Arızalı Diyordu, Direksiyon Kilit Kontak Gövdesi Komple Geçiyor Sanırım, İki Kezde Oto Kilitçilere Gittim Sonuç Derseniz Sıfır.

Kendi Yöntemlerimle Arızayı Tespit Etmeye Başladım Aracı Top Ediyorum Anahtar Çıkmıyor Arabayı Bırakamıyorum İnemiyorum Çok Sinir Bozucu, Çok Yöntem Denedim Vites Topuzuna Hızlıca Vurma, Tekrar Çalıştırıp Boşa Alıp Hızlı Ve Sert Bir Şekilde Vitesi P Konumuna Alma, Araç Stop Ettikten Sonra Direksiyonu Yavaş Yavaş Sağa Sola Çevirme, Zamanda da Kapatıyordum Genelde Bırakıyordu, Bazende Bırakmıyordu, Yani Oda İşe Yaramadı.

Sonra Diğer Yöntem Devreye Girdi Kontağın Altına Anahtarın Takılı Olduğu Yere Yumruğumla Biraz Sert Biraz da Yumuşak Şekilde Bir Kaç Kez Tıkladığımda Anahtarı Bırakıyordu.

Dedim Tamam Kilit Arızalı Yetkili Servis 2000 TL Ye Yakın Fiyat Söyledi Ve Yurt Dışından Almanya'dan Gelecekmiş Baktım, Çok Para Özel Servise Gittim Anlattım Durumu, Sanayiye Gitti Abi Sağ olsun, Gerekirse Kilit’i Komple Değiştireceğiz.

Kontağın Kilit’inin Üzerindeki Vites Topuzunun Mandalından Tetik Alan, Bir Bobinli Parça Var Onu Değiştirmişler Tek Satmıyorlar Fakat Sağ olsun Tamirci Rica Etmiş Sadece Tetiği Almış 150 TL İşçilikle Beraber 250 TL Çok Şükür Sonuç Mu? Şimdilik 3 Gündür Sorun Yapmıyor Çok Şükür Umarım Erken Konuşmuyorum'dur Ama Dayanamadım Aynı Sorunu Yaşayan Varsa En Azından Oda Çözüme Ulaştırsın Diye Yazdım A.E.O.

Bilgileriniz ve cozum oneriniz icin tesekkur ederim. Ayni sorun bende olustu ve kriz aninda kontaga yumrukla hafif vurunca anahtari arac birakiyordu. Aracimi 1 hafta once yetkili servise goturdum. 2000 tl masraf cikar dediler bu sekilde idare etmemi soylediler. Bugun ozel servise goturdum. Kontagin oldugu bolgede vitesi P durumuna aldigimizda kontagi ileten parcayi iptal ettik. Bu durumda vites D, N , R de iken araba kapanabiliyor. 2000 tl vermektense bu sekilde cozum bulundu. Gerek olursa parcayi tekrar taktirabiliyoruz. Ayni sorunu yasayanlarin dert etmemelerini tavsiye ederim. Masrafsiz olarak cozume kavustu

• Beğen
Tepkiler: Zafer715

lazyman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilgileriniz ve cozum oneriniz icin tesekkur ederim. Ayni sorun bende olustu ve kriz aninda kontaga yumrukla hafif vurunca anahtari arac birakiyordu. Aracimi 1 hafta once yetkili servise goturdum. 2000 tl masraf cikar dediler bu sekilde idare etmemi soylediler. Bugun ozel servise goturdum. Kontagin oldugu bolgede vitesi P durumuna aldigimizda kontagi ileten parcayi iptal ettik. Bu durumda vites D, N , R de iken araba kapanabiliyor. 2000 tl vermektense bu sekilde cozum bulundu. Gerek olursa parcayi tekrar taktirabiliyoruz. Ayni sorunu yasayanlarin dert etmemelerini tavsiye ederim. Masrafsiz olarak cozume kavustu
Hocam şehir neresi

Emree1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et