Ankara mı İstanbul mu..

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan başqan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Angara mı İstanbol mu..

• Kullanılan toplam oy
    31
  • Anket kapatılmış .
memur olacaksan gel karabüke abi :D ne trafik derdi var ne hırsızı uğursuzu öyle aman aman yok :D yol masrafı bile vermezsin 102000 aldığımız araba hala 3.5 sene oldu üstünden inmediğimiz halde 1.5 sene karabüke git gel yaptığı halde safranboludan 126000 km anca oldu araban içinde iyi olur yani :D he tabi deniz meniz yok ama süper lige çıkmış karabüksporumuz var :) ben olsam istanbulu tercih ederdim 2 il arasındada denizi yeter bir kere ;)

konunun başlığını düzenledim
lütfen birazdaha dikkat edelim güzel Türkçemizi bozmayalım bilinçli bir şekilde...

konunun başlığını düzenledim
lütfen birazdaha dikkat edelim güzel Türkçemizi bozmayalım bilinçli bir şekilde...

suçüstü öğretmenine yakalanmış öğrenci gibi oldum..:sorry:
cezamız ne olcek pardon olacak..:)

genelde ankara araçları daha temiz ve diri oluyor nedense. havanın neminin ist'a kıyasla daha az olması ve evlerin genelinde kapalı ya da açık otoparkın olması da araçların temizliği için güzel bir imkan. istanbula gitmiştim geçen hafta otoparka verdiğim paranın haddi hesabı yoktu.

:good:mantıklı geliyo..
peki araç için nemli ya da kuru hava motor performansı ve yakıta ne etki eder..:D
Yukarda yazmıştım ama anlamamışsın sanırım; Ankarada performansda düşer yakıtta artar. Nem olmadığından aracın kaportası daha uzun ömürlü olur. İstanbulda 20 derece sıcaklıkta klima açarken Ankara da buna ihtiyaç duymazsın. Birde ilave olarak kış için ayrıca lastik almak zorundasın.
Ankara da eskisi gibi kış olmuyo diyen arkadaşada - 15 derecenin neresini kış kabul etmediğini sormak istiyorum. İlla 1 metre kar yağması gerekmiyor. Ankara nın zaten ayazı kış yapıyor.

Yukarda yazmıştım ama anlamamışsın sanırım; Ankarada performansda düşer yakıtta artar. Nem olmadığından aracın kaportası daha uzun ömürlü olur. İstanbulda 20 derece sıcaklıkta klima açarken Ankara da buna ihtiyaç duymazsın. Birde ilave olarak kış için ayrıca lastik almak zorundasın.
Ankara da eskisi gibi kış olmuyo diyen arkadaşada - 15 derecenin neresini kış kabul etmediğini sormak istiyorum. İlla 1 metre kar yağması gerekmiyor. Ankara nın zaten ayazı kış yapıyor.

Yaş gereği sizin daha iyi bilmeniz lazım ki eski kışlar çok çok sert geçerdi. Ben ilkokula giderken falan sadece geceleri değil gündüzleri de çok soğuk olurdu. Mesele bu kış belki birkaç gün -12 falan oldu sonra öyle anormal bir soğuk olmadı. Geçen kış ondan önceki kış falan da öyle. Çatılarda buzdan sarkıtlar oluşurdu eskiden ne bilim. Kar yağmayınca bana pek kış gibi gelmiyor orası gerçek ;)

bundan önce kastamonudaydım iklim aynıydı yani 4 adet kar lastiği kar yağmasa da gizli buzlanma için gerekliydi.. ;)
bi yerde rakımın performansı etkilediği belirtilmekteydi.. aklıma gelince araya sıkıştırdım.. benim burda merak ettiğim turbolu araçlarda kışın performans artışı yaza göre daha fazla hissedilmekte.. çünkü araç soğukta daha fazla hava çekebiliyo yani zengin karışım oluyo.. bu durumda ankarada daha az performans düşüşü olmaz sanırım.. iyice karıştırdım..:D

Valla ben olsam arabadan çok kendimi düşünürdüm önce :D

Aynen ya artık arabaların bagımlısı olmusuz :) Arabam nerde rahat ederse orda yasarım misali :)

Sorunuza gelince Bence Ankara çünkü ARABALAR daha diri kalıyor eğitim kosullar ıyı trafık yogunlugu ıstanbuldan ıyı ekonomik kosulları daha uygun can sıkıntısıda dersenız ıstanbulda harcıyagınız benzın vb.. masrafları ankarada yarısını harcarsınız kalan yarısıylada hafta sonu baska yerlere gıdersınız

Son düzenleme:
Geri