arabamı satmayı düşünüyorum

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan xmyy_24
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Millet vergisi düşük diye bu arabalara biniyor.her gün yengeç gibi yan yan yürüyen bu Araçları görüyorum ve aynı trafikte yol alıyoruz.ben 80 bine gidip araba da alsam adam 5 binlik arabasıyla benim canımı tehlikeye atıyor.en basiti ben Karlı zeminde kar lastiği alıyorum aman kaportaya Bişey Olmasın diye adam Arabası canı vergisi ucuz olduğu için mevsim lastiği bile almıyor kayda Kaya Kaya gelip bana vuruyor.herkes aynı vergiyi verse zaten bu Araçları kimse satın almaz.

ne alakası var hocam seninki can da o adamınki patlıcanmı?
vergisi az olması arabayı cazip kılar ama tek basına vergisi az diye araba mı alınır?
örneğin broadway ile maneger arasında cok bi vergi farkı yok ama satışları arasında dağlar kadar fark var...
vergiden baska bu arabanın satışını etkileyen ikinci eldeki durumu var yedek parça fiyatları var vs vs...
milleti arabasının fiyatına göre sıralamaya sokmanızda cok mantıksız... yan yan gidiyo canımı tehlikeye atıyor dediginiz araçların içinde daha cok lüks araclar bmw ler mercedesler de var. isterseniz açın youtube u izleyin. adamın yan yan gitmesi bakımsız olması lastik almaması vs vergi ile bağdaştırmanız cok sacma bence. 5 binlik aracın gelip size carpması ile 50 binlik aracın size carpması ihtimali aynıdır emin olun. iş arabada değil şahısta biter!!!

konu baya bi hareketlenmiş... adam 1994 model toyota ya 17-18 bin tl fiyat çekiyor ki 200 bin km den aşagı toyota yok piyasada olsa da çok nadir tamam masrafsız olabilir az yakıyor olabilir ama çok abartılı bunları görüp te 99 model araba için 24-25 bin tl bence gayet normal (temiz ise km si düşük ise eğer ) şahsi fikrim.

hocam önemli olan model değil arabadır.. bazen 2000 model araca 2005 ten fazla para vermeniz gerekebilir. iş sadece modeldemi bitiyor. aracın markası durumu bakımı motoru vırtı zırtın hiçmi önemi yok.
benim bi tanıdıgım 18.300 e corollasını satısa cıkardıgı gün sattı. 96 model hemde. ama nete baktıgın 14 binden 17bin arasında zibil gibi corolla var. bu arabayı 18 bine alan kerizmi arkadas. demekki var bi hikmeti. araç temiz olmasa keyfinden vermez herhalde...
millet genelde boyle yok o kadar verilirmi o yaştaki arabaya yok o etmez işe yaramaz diye sallar savurur ama bide bunu soyleyen adamların arabasına müşteri olda gör bakalım ne fiyat istiyorlar?? kendi arabalarını satarken kim diyo acaba bu araba bilmem şu kadar yaşta ben buna az para isteyim diye?

ne alakası var hocam seninki can da o adamınki patlıcanmı?

vergisi az olması arabayı cazip kılar ama tek basına vergisi az diye araba mı alınır?

örneğin broadway ile maneger arasında cok bi vergi farkı yok ama satışları arasında dağlar kadar fark var...

vergiden baska bu arabanın satışını etkileyen ikinci eldeki durumu var yedek parça fiyatları var vs vs...

milleti arabasının fiyatına göre sıralamaya sokmanızda cok mantıksız... yan yan gidiyo canımı tehlikeye atıyor dediginiz araçların içinde daha cok lüks araclar bmw ler mercedesler de var. isterseniz açın youtube u izleyin. adamın yan yan gitmesi bakımsız olması lastik almaması vs vergi ile bağdaştırmanız cok sacma bence. 5 binlik aracın gelip size carpması ile 50 binlik aracın size carpması ihtimali aynıdır emin olun. iş arabada değil şahısta biter!!!

2 hafta evvel Konya'da kar kıyamet olurken Citroen c4 arabamızla yoldayız adam geldi ışıklarda arkadan vurdu.yerler buz.indik ,-Görünmez kaza hehehehe diye Gülüyor adam.lastikleri kabak.arabanın şasi kaymış yolda yürümesi yan yan.bizde 700 liraya kış lastiği almıştık aman arabaya Bişey Olmasın diye.tampon,bagaj Kapağı ve arka sağ Çamurluğu işlem görecek.adamın Sigorta'sı da yok kaç gündür abim gidip geliyor,mahkemeye verecekler.neyse ben size derdimi anlatamadım,ucuz olması insanı lakayıt yapıyor.zaten araba 3bin lira neden 500 liraya lastik alayım,neden balataları değişeyim diye düşünmüyor.geçen yine astrayı sürüyorum adam sol aynamı kırdı geçti 89 doğanla.adamın malı canı değersiz.bazen düşünüyorum da şöyle bir araç Alıp adalet dağıtmak eğlenceli olabilir.

92393f4774eec8c0e073a843d8732c2d.jpg

hocam önemli olan model değil arabadır.. bazen 2000 model araca 2005 ten fazla para vermeniz gerekebilir. iş sadece modeldemi bitiyor. aracın markası durumu bakımı motoru vırtı zırtın hiçmi önemi yok.
benim bi tanıdıgım 18.300 e corollasını satısa cıkardıgı gün sattı. 96 model hemde. ama nete baktıgın 14 binden 17bin arasında zibil gibi corolla var. bu arabayı 18 bine alan kerizmi arkadas. demekki var bi hikmeti. araç temiz olmasa keyfinden vermez herhalde...
millet genelde boyle yok o kadar verilirmi o yaştaki arabaya yok o etmez işe yaramaz diye sallar savurur ama bide bunu soyleyen adamların arabasına müşteri olda gör bakalım ne fiyat istiyorlar?? kendi arabalarını satarken kim diyo acaba bu araba bilmem şu kadar yaşta ben buna az para isteyim diye?[/QUyani

yani demek istediğim araba bakımlı temiz sorunsuz olursa 2-3 fazla olur o fiyatlar verilir...

2 hafta evvel Konya'da kar kıyamet olurken Citroen c4 arabamızla yoldayız adam geldi ışıklarda arkadan vurdu.yerler buz.indik ,-Görünmez kaza hehehehe diye Gülüyor adam.lastikleri kabak.arabanın şasi kaymış yolda yürümesi yan yan.bizde 700 liraya kış lastiği almıştık aman arabaya Bişey Olmasın diye.tampon,bagaj Kapağı ve arka sağ Çamurluğu işlem görecek.adamın Sigorta'sı da yok kaç gündür abim gidip geliyor,mahkemeye verecekler.neyse ben size derdimi anlatamadım,ucuz olması insanı lakayıt yapıyor.zaten araba 3bin lira neden 500 liraya lastik alayım,neden balataları değişeyim diye düşünmüyor.geçen yine astrayı sürüyorum adam sol aynamı kırdı geçti 89 doğanla.adamın malı canı değersiz.

üstad benim aracın arkasından da iki ay once h kasa 2011 model astra geldi çarptı. ben şimdi astra kullananları adamın canı malı degersiz diye mi nitelendireyim...
veya aynanı kıran 89 dogan degilde 2009 mercedes olsaydı bunun canı malı degersiz degil kırsın boswermi diyecektin?
adı üstünde kaza bu arkadasım markası modeli olmaz. beyefendi bilinçli bi adam doğanada binebilir. serseri zübbe biri mercedese insanlar bu şekilde sınıflandırılmaz

millet genelde boyle yok o kadar verilirmi o yaştaki arabaya yok o etmez işe yaramaz diye sallar savurur ama bide bunu soyleyen adamların arabasına müşteri olda gör bakalım ne fiyat istiyorlar?? kendi arabalarını satarken kim diyo acaba bu araba bilmem şu kadar yaşta ben buna az para isteyim diye?[/QUyani

yani demek istediğim araba bakımlı temiz sorunsuz olursa 2-3 fazla olur o fiyatlar verilir...

aynen oyle...

üstad benim aracın arkasından da iki ay once h kasa 2011 model astra geldi çarptı. ben şimdi astra kullananları adamın canı malı degersiz diye mi nitelendireyim...

veya aynanı kıran 89 dogan degilde 2009 mercedes olsaydı bunun canı malı degersiz degil kırsın boswermi diyecektin?

adı üstünde kaza bu arkadasım markası modeli olmaz. beyefendi bilinçli bi adam doğanada binebilir. serseri zübbe biri mercedese insanlar bu şekilde sınıflandırılmaz

Haklısın kardeşim ben burada genelleme Yapmıyorum.biz Boşa Yarışıyoruz vergi sistemi baştan sona yanlış.keşke iş sadece vergi ile bitse ama depoları 40 liraya doldurabilsek.

2 hafta evvel Konya'da kar kıyamet olurken Citroen c4 arabamızla yoldayız adam geldi ışıklarda arkadan vurdu.yerler buz.indik ,-Görünmez kaza hehehehe diye Gülüyor adam.lastikleri kabak.arabanın şasi kaymış yolda yürümesi yan yan.bizde 700 liraya kış lastiği almıştık aman arabaya Bişey Olmasın diye.tampon,bagaj Kapağı ve arka sağ Çamurluğu işlem görecek.adamın Sigorta'sı da yok kaç gündür abim gidip geliyor,mahkemeye verecekler.neyse ben size derdimi anlatamadım,ucuz olması insanı lakayıt yapıyor.zaten araba 3bin lira neden 500 liraya lastik alayım,neden balataları değişeyim diye düşünmüyor.geçen yine astrayı sürüyorum adam sol aynamı kırdı geçti 89 doğanla.adamın malı canı değersiz.bazen düşünüyorum da şöyle bir araç Alıp adalet dağıtmak eğlenceli olabilir.

92393f4774eec8c0e073a843d8732c2d.jpg
ben bişey alabilsem gözümden sakınırım hocam sen ne diyosun:))

Konu biraz dağılmış, açan arkadaşa söylüyorum; bence aracına güveniyosan piyasanın biraz üstünde satışa koyabilirsin. Ben 25 bin TL'ye satılabileceğine pek inanmıyorum. KM'si düşük ve temiz ise ederi 23 bin TL gibi duruyor. Benim dikkatimi çeken başka bir durumda internet fiyatları pazardan daha yüksek.

son olarak herkesin malı kendisine kıymetlidir. İlanlara bakıyoruz hepsi türkiyede tek, eşsiz, benzersiz, emsalsiz....

Konu baya bir dağılmış ve vergi sistemine kadar gitmiş.

Birkere araçlar sınıf sınıf ve parasıda ona göre değişiyor. Yani 20 yaşındaki 1.6-2.0 bir C sınıfı sedanla 10 yaşındaki 1.2 araç aynı fiyat olabiliyor. Kimisi düşük model olsun ama sedan, konfor, sınıfı iyi olsun diyor kimisi sıfır olsun gıcır gıcır ama sınıfı düşük, konforu idare etsin diyor. Öncelikle beklenti ve maddiyatla alakalı.

Vergi sisteminde ise bence aracın rayiç bedeli ne ise ona göre alınmalı. Sıfır km 1.4 corsa ile 1.4 Passat aynı vergiyi vermemeli bence.

Geri