arabamı satmayı düşünüyorum

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan xmyy_24
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Konu baya bir dağılmış ve vergi sistemine kadar gitmiş.

Birkere araçlar sınıf sınıf ve parasıda ona göre değişiyor. Yani 20 yaşındaki 1.6-2.0 bir C sınıfı sedanla 10 yaşındaki 1.2 araç aynı fiyat olabiliyor. Kimisi düşük model olsun ama sedan, konfor, sınıfı iyi olsun diyor kimisi sıfır olsun gıcır gıcır ama sınıfı düşük, konforu idare etsin diyor. Öncelikle beklenti ve maddiyatla alakalı.

Vergi sisteminde ise bence aracın rayiç bedeli ne ise ona göre alınmalı. Sıfır km 1.4 corsa ile 1.4 Passat aynı vergiyi vermemeli bence.

Arif arkadaşa katılıyorum. Aracımı alırken 2009-2010 model getz alabiliyordum. Fakat modeli düşük olsun segmenti yüksek olsun dedim. Astra mı getz mi diye düşündükten sonrada 2003 astrada karar kıldım ve aldım. Arz talep meselesi.

Son düzenleme:
kardeşim konu baya dağılmış ama dediğin gibi hatasız bi vectrayı satıpta megane almazdım. megane kötü değilde vectra 100. yıl hele ki hatasız ve full ise km de daha 118 binde ise ben düşünmezdim değişmeyi. megane ı eğer dizel düşünüyorsanız düşük km de bulmanız zaten zor atrı renault'un dizel motoru ekonomik seri ama biraz sıkıntılı bi motor. turbu enjektör vs biraz masraf çıkartıyor.

ya zaten vazgeçtim heralde kıyamıyorum satmaya arkadaşın arabasına bindim 2005 megane dıynamıc dizel kullandım arabyı ama vectranın tandını vermedi bana :) şimdiki düşüncemde 150.000 km ye kadar bineyim diyorum... bi sıkıntı çıkarma ise

Geri