Araç ses yalıtımı?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ogun06
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
evet agırlık olarak fazla bende ziebartta bakmıştım 2 tane metal parça vardı göstermek için koymuşlar bitanesi yalıtımsız bitanesine yalıtım yapmışlar sesi baya azatmış ama çok agırdı benim bu dedigim taban yalıtımı püskürtek arabanın altına atıyolarmış fiyatınada o zaman 1500 tl demişlerdi :D

renkli sonax ziebart v.b gibi tabelalar olunca fiyatlar uçuyor aynısını sanayide bir ustaya yaptırsan çeyrek fiyatı verirsin..

bende herhalde yeni arabama yaptırıcak olsam bir davlumbazları yaptırırdım neticede yol ve lastik gürültüsü ordan geliyor..

yakında ben yapıcam recep abi yaptı daha önce recep76 araçtırsan sayfasını bulursun bizde yapacagız

Bunlar benim Vectradan. Müzik sistemi ile uğraşınız yok ise kapılar ile uğraşmanızı pek tavsiye etmem. Az bir miktar yol sesi dışında pek etkisi olmaz. İkinci resimde ortada bir sünger görüyorsunuz ya, o zaten Opel ve diğer Almanlara özgü kapanma sesini o veriyor.

Burda kullandığım malzeme soğuk yapıştırılabiliyor, zamanla (özellikle yazın sıcakta) ısınarak daha iyi tutuyor.

Tavsiyem davlumbazları içten ve dıştan, bagaj kapağı ve tabanlar ile uğraşmanız. Tabanlara erişmeniz zor, tüm koltukları, sonra yan basamakları ve orta konsolu sökmeniz gerekecek.

dscf4524q.jpg

Ben aracın bazı yerlerinde bu ürüne benzer (25 mm kalınlığında, yapışkansız) bir malzeme kullandım. Hafif ve fiyatının diğer ürünlere oranla daha uygun olması nedeniyle tercih etmiştim. Bu ürünün bir diğer iyi yanı kolay su tutmuyor ve alev almıyor olması.

Resim ekleme sitesi çalışırsa resimleri eklemeye çalışacağım.

Her şeyin fabrika çıkışı daha sağlıklı olur gibi geliyor bana. Az para ile verim alamadıktan sonra araçla oynatmaya lüzum yok. Ee bir ton para verdikten sonra da ben huzursuz olurum. En güzel çözüm bence şu:

url

Ben böyle düşünüyorum. :)

zaten yeni nesil araçlarda izalasyon gayet iyi.. yani 90lılar ve ortasından kastım yeni nesil derken. izalasyon konusunda..

Geri