Araç ses yalıtımı?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ogun06
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
ne kadar ekmek o kadar kofte, al bir yildiz boyle seylerle ugrasma demi :D... izalasyon yapacagina opelimiz araclarimiza SDVC (hiza duyarli ses seviyesi) koymus, motor sesi artinca muzik seside artiyor :D

ne kadar ekmek o kadar kofte, al bir yildiz boyle seylerle ugrasma demi :D... izalasyon yapacagina opelimiz araclarimiza SDVC (hiza duyarli ses seviyesi) koymus, motor sesi artinca muzik seside artiyor :D

Doğru... :)

Demokrasilerde çareler tükenmiyormuş. :)

051020114.jpg

Würthün kendinden yapışkanlı malzemesi.

051020113.jpg

Ses yalıtımına faydası olmayan, su tutan eski malzemeyi söküp attık, şaft tüneli ve zemine würthün malzemesini yapıştırdık.

051020111.jpg

Üzerine sünger yapıya sahip ses izolasyon malzemesini yapıştırdık.

051020112.jpg

1905200910.jpg

1905200913.jpg

en son taban halısını yerleştirdik.

Son düzenleme:
senin kullandığın malzeme çok kalınmış abi.

savas abi malzeme kalin ama gayet kaliteli bunlar, cok guzel. FIREX sunger diyorlar ve sesi cok iyi kesiyor, guzel olmus.

Ömer telif hakkı isterim :). Aynı malzemeyi motor kaputuna da uyguladık. Anadol'un orjinalinde yok ama ben gene de tavsiye ederim :D.

senin kullandığın malzeme çok kalınmış abi.
Hakan İzmir'de (daha İzmir'in her yerini iyice öğrenemedim :() bu malzemeyi bile zor buldum. İnternet, eş dost derken aylarımı aldı. Bu malzemenin 10 mm ve 15 mm lik olanları da var ama yoğunluk derecesi düşük olduğu için değmez, ben 20 mm lik olanından almaya gitmiştim, ellerinde kalmadığı için mecburen 25 mm lik olanında karar kıldım. Bu malzeme aslında sanayi tipi klimalarda ve deniz araçlarının motor sesi yalıtımı için (lüks deniz araçlarında 50 mm ve üzerini tercih ediyorlarmış) kullanılıyormuş, o nedenle su ve aleve karşı dayanıklı, biraz da pahalı ;).

Geri