Aracımı sattım.Yorum yaparmısınız?

Hayırlı Olsun
Bence Ucuza Gitmiş

bence iyi yapmışsınız, çünkü 2.0 litrelik bi aracın satışı her zaman kolay olmaz. malum günümüz yakıt fiyatları o motorlara kolay kolay el sürdürtmüyor. o aracın normalde ederi daha fazladır muhakkak, ama belirttiğim gibi yakıt fiyatları nedeniyle bu araçlara talebin azalması hakettiği fiyatın altında gitmesine sebep olmakta. hayırlı olsun inşallah

2.0 lt vectrayla 1.6 lt vectradan daha az yaktırırım kucuk motor az yakar demek degıl buna gore sattıgım 1.3 arabam 2.0 nın yarısı kadar yakması lazımdı ama gelgelelım aralarında tas catlasın 2lt oynar 1.6 ıle hıc fark bıle yoktu ben suan 2000 dızele bınıyorum vergı yuksek olmasa 2500 olsa ona bınerım buyuk motor herzaman avantajlıdır

bu arada arkadasın aracı normal pıyasa fıyatında gıtmıs ne dusuk ne yuksek, hayırlı olsun

2.0 lt vectrayla 1.6 lt vectradan daha az yaktırırım kucuk motor az yakar demek degıl buna gore sattıgım 1.3 arabam 2.0 nın yarısı kadar yakması lazımdı ama gelgelelım aralarında tas catlasın 2lt oynar 1.6 ıle hıc fark bıle yoktu ben suan 2000 dızele bınıyorum vergı yuksek olmasa 2500 olsa ona bınerım buyuk motor herzaman avantajlıdır

bu arada arkadasın aracı normal pıyasa fıyatında gıtmıs ne dusuk ne yuksek, hayırlı olsun
sizin bindiğiniz dizel, beyfendinin sattığı benzinli. 2.0 daima 1.6'dan fazla yakar benzinde. insanların 1 litre az yakmak için bile çırpınışlarının ve benzin fiyatlarının ortada olduğu şu dönemlerde 2.0 benzinli araca binmek ve satmak çok zordur. ha dizele binilir, dizelin 1.6sı ile 2.0ı arasında çok fark yoktur ki zaten mazot benzinden ucuz ve gittiği menzil daha fazla. o yüzden aralarında fark çok azdır, 2.0 dizele çok rahat binilir çok da güzel olur. ama 2.0 benzinli daima ve daima 1.6 benzinliden daha çok yakar ve satışı belirttiğim gibi benzin fiyatları yüzünden zordur...

1.3 1.6 2.0 dedıklerım benzınlı ıcındı

bugun sehır ıcınde benzınlı aracların genel ortalaması 10 lt ne 1.1-1.2-1.3 bunu 6lt ye dusurebılır nede 1.6-1.8-2.0 13-14 lt ye cıkartabılır genel olarak aynı yakarlar ve uzun yola cıkıldıgı anda da 2.0 kendını gosterır 1.3 tende 1.6 danda daha az yakar daha cok keyıf verır

Son düzenleme:
1.3 1.6 2.0 dedıklerım benzınlı ıcındı

bugun sehır ıcınde benzınlı aracların genel ortalaması 10 lt ne 1.1-1.2-1.3 bunu 6lt ye dusurebılır nede 1.6-1.8-2.0 13-14 lt ye cıkartabılır genel olarak aynı yakarlar ve uzun yola cıkıldıgı anda da 2.0 kendını gosterır 1.3 tende 1.6 danda daha az yakar daha cok keyıf verır
ben 1.6 110hp C3 ile şehir içi 7.4 lt yakıyordum. en fazla en fazla 8 litre. sizce 2.0 lt benzinli ile bu değerler yakalanabilir mi? 2.0 benzinli ortalamasını 12 altına indiremeyenler var. uzun yolda dediğiniz doğru ama şehir içi 2.0 benzinli motor tam bir işkence olur. 1.3 motorda kasayı kaldırmaz ondan çok yakar. 1.6 motor bizim ülkemiz trafiğini, motor vergilendirmelerini ve benzin fiyatlarını düşünürsek idealdir.

Uzunyoldada 2.0 benm kullandığım 1.6dan az yakamaz

Saygılar :)

benim anlatmak ıstedıgım aslında uzun yol avantajı yoksa tabıkı 2000 motor bır aracı sehır ıcı trafıgıne sokmak cokta mantıklı degıl ama 1.6 ılede arasında ucurum olmaz bunuda belırtmek ıstedım uzun yolda ısede ısler degısıyor tabıkı

neyse arkadasa alacagı arac hayırlı olsun gonul ısterkı 3000-5000 motor arabalara bınelım ama ımkansız kalıyor ulkemızde :)

Geri