Aracımı sattım.Yorum yaparmısınız?

Tahmin ettiğim gibi oldu.Bu gün arabayı sanayiye götürdüler.Sonrasında yok komple boyalıymış fiyatta indirim yaparsam alacaklarını söylediler.Bende ustanın ustalığına göre değişir bu dedim.Çünkü ben bir yerle bırakmadım bi kac yere baktırdm arabama,tavan ve bagaj kapağında boya yok dendi.Bende kaporalarını verdim.Aldım arabamı.Kısacası yurdumun insanı yine malı kötüleyerek fiyat düşürmenin derdinde idi.Madem komple boyalı alma ozaman.Neyse mal benim nasılsa.

Tahmin ettiğim gibi oldu.Bu gün arabayı sanayiye götürdüler.Sonrasında yok komple boyalıymış fiyatta indirim yaparsam alacaklarını söylediler.Bende ustanın ustalığına göre değişir bu dedim.Çünkü ben bir yerle bırakmadım bi kac yere baktırdm arabama,tavan ve bagaj kapağında boya yok dendi.Bende kaporalarını verdim.Aldım arabamı.Kısacası yurdumun insanı yine malı kötüleyerek fiyat düşürmenin derdinde idi.Madem komple boyalı alma ozaman.Neyse mal benim nasılsa.
aynen yaaa ne derdiniz var arkadaş! arabayı beğendiysen ver fiyatını al, malı kötüleyip fiyat kırma çirkefliğine neden düşüyorsun, neden kendini bu kadar ucuzlatıyorsun.:mad:

Şehiriçinden kasıt nedir onu anlamak lazım.Ortalama hızı kaçmış 2.8'in 11 litre yakarken?

Benim şu an ortalama hızım 46 kmh ve 5.1 litre yakıyorum. 46 kmhde haliyle dur kalklar çok az.Bu da düşük yakıt tüketimini getiriyor.

Ama 30 kmh ortalama bir hız ş.içi sayılabilir. Bu ortalama hızda 6 litre civarı yakıyorum.

Ortalama hız söylenmeden 11 litre yakmış 15 yakmış hiç bir değere itibar göstermem.:)

peh benzinli arabayla 5-6 lt yakıyorsun öylemi bukadar millet bosuna dızel alıyor ozaman senın araban dızeldende az yakıyor lt olarak helal olsun o arabaya ıyı bak basına bısey gelmesın

Aracınızı satmaya karar verdiyseniz satın bence.

gelelim 2.0 vs 1.6 konusuna;
1.4 tonluk bir araçta 1.6lt motor(turbosuz) aynı aracın 2.0 motorlusundan fazla yakar.Bunun aksini söyleyen ya 2.0 kullanmamıştır yada kullandığında dip gaz gitmiştir.En basit örnek 1.6 nın 3200 devirle 3. viteste çıktığı yokuşu, 2.0lt araç sıkışmadan atıyorum 4. viteste daha düşük devirde çıkar.Heleki 100 km nin üstünde 1.6 lt lik araç 2.0lt araçtan dahada fazla yakar.Tek handikap şehiriçidir o da en fazla 1 veya 2lt oynar...

peh benzinli arabayla 5-6 lt yakıyorsun öylemi bukadar millet bosuna dızel alıyor ozaman senın araban dızeldende az yakıyor lt olarak helal olsun o arabaya ıyı bak basına bısey gelmesın

benm araba zaten dizel. Kocaman CDTI yazdım :D

Sol tarafta otomobil kısmında çıkması lazım

bende 198.000 km de vectra b vardi 1.6 lpg li. araca babam 15.000 tl istiodu aracimiz km si cok olmasina ragmen cok temizdi... genelde millet 13.500-14.000 veriolardi... babamda vermiyordu mal nasil olsa benim satmasamda olur diyordu... bi tanidik 14.500 verdi arabayi verdik ama babam adama pisman olursan getir arabami geri alirim diyor su an yandim yandima araba ariyoruz kendi arabamizin temizliginde araba bulamadik... insanlarimiz maalesef karsisindaki mal sahibini saf zennederek arabaya camur atarak uyguna almaya bakiyor... yanlis bi dusunce... tekrar hayirlisi olsun degerini bilen birine gider umarim alan da satan da memnun kalir....

Aracınızı satmaya karar verdiyseniz satın bence.

gelelim 2.0 vs 1.6 konusuna;
1.4 tonluk bir araçta 1.6lt motor(turbosuz) aynı aracın 2.0 motorlusundan fazla yakar.Bunun aksini söyleyen ya 2.0 kullanmamıştır yada kullandığında dip gaz gitmiştir.En basit örnek 1.6 nın 3200 devirle 3. viteste çıktığı yokuşu, 2.0lt araç sıkışmadan atıyorum 4. viteste daha düşük devirde çıkar.Heleki 100 km nin üstünde 1.6 lt lik araç 2.0lt araçtan dahada fazla yakar.Tek handikap şehiriçidir o da en fazla 1 veya 2lt oynar...

Ben kısmen aksini söylüyorum. 2.0 vectramızda vardı 1.6 vectramızda vardı astradan önce. Ama 1.6 uygun kullanılırsa 2.0dan her şartta az yakar ama 2.0'ın varacağı yere 15dk geç varır.

Ayrıca şunuda belirteyim daha önce de söyledim ama inanmadılar :D.Eskişehir- Sakarya/Geyve arası 2.0 CD araçla 110 km sonucu 4.7 litre / 100 km ortalama yakaladık.

http://www.hizliupload.com/img/55172904097464392759.jpg

2.0 lt vectrayla 1.6 lt vectradan daha az yaktırırım kucuk motor az yakar demek degıl buna gore sattıgım 1.3 arabam 2.0 nın yarısı kadar yakması lazımdı ama gelgelelım aralarında tas catlasın 2lt oynar 1.6 ıle hıc fark bıle yoktu ben suan 2000 dızele bınıyorum vergı yuksek olmasa 2500 olsa ona bınerım buyuk motor herzaman avantajlıdır

bu arada arkadasın aracı normal pıyasa fıyatında gıtmıs ne dusuk ne yuksek, hayırlı olsun

+1000000
Kesinlikle doğru, 1.4 - 3.2 arası bütün benzinli motor seçeneklerini kullanmış biri olarak tamamen katılıyorum. ;)

yukarda yazmıssın 2.0 benım kullandıgım 1.6 dan daha az yakamaz bende benzınlı zannettım :mad::D

sen nıye gırıyon tartısmaya dızelle:hıh:

lafın gelişi dedim . 1.6yı kullansam 2.0 benden az yakamaz demek istedim :D

Geri