Aracımı sattım.Yorum yaparmısınız?

sizin bindiğiniz dizel, beyfendinin sattığı benzinli. 2.0 daima 1.6'dan fazla yakar benzinde. insanların 1 litre az yakmak için bile çırpınışlarının ve benzin fiyatlarının ortada olduğu şu dönemlerde 2.0 benzinli araca binmek ve satmak çok zordur. ha dizele binilir, dizelin 1.6sı ile 2.0ı arasında çok fark yoktur ki zaten mazot benzinden ucuz ve gittiği menzil daha fazla. o yüzden aralarında fark çok azdır, 2.0 dizele çok rahat binilir çok da güzel olur. ama 2.0 benzinli daima ve daima 1.6 benzinliden daha çok yakar ve satışı belirttiğim gibi benzin fiyatları yüzünden zordur...

uzun yolda 2.0 1.6dan daha az yakar özellikle yuksek hızlarda ama sehırıcınde 1.6 daha az yakar

Son düzenleme:
Vectra C2 1.6 şehiriçi 8-9 litre
Vectra B2 2.0 otm. şehiriçi 10-11 litre

İstanbul'da bir servise bakıma gelen 34 plakalı Vectra C2 2.8 OPC ort.tüketim 11 litre
başka bir servise gelen almancı Insignia OPC sahibinin dediğine göre Almanya şehiriçi tüketimi 10,5 litre

Insignia 1.6T 180hp İstanbul şehiriçi 10-12 litre
Insignia 2.0T 220hp otm. İstanbul şehiriçi 11 litre

D segmentinde benzinli 1.6 motorun tek esprisi vergi avantajı.

küçük hacimli motor uzun yolda yüksek devirlerde sıkışır ve çok yakar
büyük hacimli motorda alt devirlerde çok yakar ( şehir içi )

olayın formülasyonu budur..

yorumlara teşekkurler

Vectra C2 1.6 şehiriçi 8-9 litre
Vectra B2 2.0 otm. şehiriçi 10-11 litre

İstanbul'da bir servise bakıma gelen 34 plakalı Vectra C2 2.8 OPC ort.tüketim 11 litre
başka bir servise gelen almancı Insignia OPC sahibinin dediğine göre Almanya şehiriçi tüketimi 10,5 litre

Insignia 1.6T 180hp İstanbul şehiriçi 10-12 litre
Insignia 2.0T 220hp otm. İstanbul şehiriçi 11 litre

D segmentinde benzinli 1.6 motorun tek esprisi vergi avantajı.

Şehiriçinden kasıt nedir onu anlamak lazım.Ortalama hızı kaçmış 2.8'in 11 litre yakarken?

Benim şu an ortalama hızım 46 kmh ve 5.1 litre yakıyorum. 46 kmhde haliyle dur kalklar çok az.Bu da düşük yakıt tüketimini getiriyor.

Ama 30 kmh ortalama bir hız ş.içi sayılabilir. Bu ortalama hızda 6 litre civarı yakıyorum.

Ortalama hız söylenmeden 11 litre yakmış 15 yakmış hiç bir değere itibar göstermem.:)

90km hızla gidiceksen zaten 2.0 almanın bir mantığı yok

Geri