Aracınız Ne kadar yakıyor?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan hk__26
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
ya arkadaşlar yıllardır böyle saçma sapan şeyler duyarım ve deli olurum.
2.0 motor nasıl olacakda 1.6 motordan daha az yakacak,
bi öğrenilmiş, kasayı rahat kaldırıyo, yok öbürü çekmiyo,
bu dediğinde zerre kadar doğruluk payı olsa herkes 5.2 cherokee lerle gezerdi,,,
göz ucuyla bakıp bir de örnek buldum sana,
http://www.sahibinden.com/fiyati_du...e_limited-70WQQaXQQ16188395WQQpXQQdisplayitem
bu linkteki büyük motorlu araba ne kadar yakar peki, senin söylemine göre bunun da şehir içi km de 0,06 lira falan yakması lazım. ama ne yazıkki benzinle 1 lira lpg ile 0,50 0,60 lira civarında yakıyorlar bunlarda.
dediğin doğru yada mantıklı olsa kimse astra ya bu arabadan daha fazla para vermez. özelliklere baksana full+full ve az yakıyor...
araba olarak otekı arabalar kac sılındır acaba 6 8 10 sılındır yakıtı ıcmesı normal 2000 motor 4 sılındır 1,6 ıle aynı hıc bunu dusundunuzmu butun 2000 motorlu 4 sılındırlı kullanan arac sahıplerıne sorun ıstersenız arada bı kac kısı en fazla fazla yakıyo der oda surmeyı bılmedıgı ıcın ayrıca cogu kisi yıllık vergıden dolayı 2000 motor almıyo

Son düzenleme:
2.0 motor kullananların züğürt tesellisi bence onlar.
neyse arkadaşım, herkes istediğine inanmakta serbest illaki..
yakıttaz zaten dediğiniz gibi az yaksa vergiyi amorti eder...
2.2 4 silindir frontera lar kaç litre yakıyor km de acaba?

2.0 motor kullananların züğürt tesellisi bence onlar.
neyse arkadaşım, herkes istediğine inanmakta serbest illaki..
yakıttaz zaten dediğiniz gibi az yaksa vergiyi amorti eder...
2.2 4 silindir frontera lar kaç litre yakıyor km de acaba?
zaten bana amortı gelıyo yakıt:D frontera jeep modelıne gırmıyomu 2000 motor arabaya bı 4 kısı bındırın gezın bıde 1,6 motora sonra bı bakın yakıtlarına herkese sorabılırsınız ayrıca bıde rampa bı yer olursa yada dur kalkı cok olan yer daha ıyı olur sonra bı bakın benım akrabamın tekınde golf 5 1,6 var km 35 kurus honda cıvıc 2008 elegance 1,6 olan akrabam 40 kurus yakıyo sehır ıcı ben 27 kurus yakıyorum sızce fark neden

sizin tabirinizle onlar kullanmayı bilmiyordur.. :)
benim otomatik olmasına rağmen orta sert kullanımla 8.5 litre yakıyor.
frontera tabiki de jeep e giriyor ama siz sadece motordan bahsettiğiniz için onu örnek verdim...
dediğim gibi fark kullanımdan kaynaklıdır...
ben şimdi birkaç modelin fabrika verilerine bakayım, ordan örnek vereyim size.
henüz bakmadım ama eminim ki 1.6 lar 2.0 lardan daha düşüktür...

bu rakamlar bana abartılı geldi
sızın arabanız asırı yakıyo asagı yukarı 20 kurus o zaman benzınde hemen hemen 40 kurus yakıyo cok yakıyo benım arkdasın bmw 3.25 o kadar benzın yakıyo lpg ayarınızda sorun olabılır benim tanıdıka 2,0 gls var b kasa duz sıstem lpg o bıle 175 180 yakıyo sehır ıcı

sizin tabirinizle onlar kullanmayı bilmiyordur.. :)
benim otomatik olmasına rağmen orta sert kullanımla 8.5 litre yakıyor.
frontera tabiki de jeep e giriyor ama siz sadece motordan bahsettiğiniz için onu örnek verdim...
dediğim gibi fark kullanımdan kaynaklıdır...
ben şimdi birkaç modelin fabrika verilerine bakayım, ordan örnek vereyim size.
henüz bakmadım ama eminim ki 1.6 lar 2.0 lardan daha düşüktür...
yok hayır normal gaza basıyolar ama araba cekmıyo 3 4 kisi binince cekse bile yakıtı cok yakıyor ama 2000 motor rahat rahat cekıyo bıde sert kullanmazsan her zaman az yakıyorum hem de basınca gıdıyo 1,6 zorluyo her zaman motoru fronteranın lastıklerı hıc dusundunuzmu ayrıca arkadan cekıs vectra ıle fronteranın lastıklerı, sonra enjentor ayarları,pıstonları aynımı?ayrıca o baktıgnız fabrıka verileri düz ve güzel yollarda hesaplanıyo türkiye yollarında hesaplanmıyo:Dtürkiyenin yolları kimi yer fısıtk kimi yer daha dogrusu cogu yer berbat cogu zaman rampa yada dur kalk yapıyosun duz yolda, ama dıs ulkelerde oyle degıl sehır ıcı duz otoban duz yol

Son düzenleme:
1.4 1.6 2.0
opel 8 8.8 (115hp)
10.3(180hp)

renault 9.1 13

honda 9.8 10.9

yeterince anlaşılır oldu mu bilmiyorum tablo ama durum bu...
geri kalan pilotaja bağlı.
ayrıca sürekli vurguladığınız 4 kişi binince kısmına gelince, ben servisçilik yapmıyorum, taksici de değilim, yani arabayı genellikle tek başıma işe gidip gelirken, haftasonları da eşimle beraber kullanıyoruz... bayram seyran olacak ve memlekete gidicez de kalabalık binilecek. onda da zaten herkesein kendi arabası olduğundan genelde ayrı ayrı gidiliyor bir yere giderken....
özetle 1.6 motorlar 2.0 lardan az yakar. aksinde ısrar etmeyin bence ama karar sizin... :)

ne yazık ki tablo benim yazdığm gibi görünmedi.
boşlukları sildi otomatik olarak.
neyse az da olsa farklar anlaşılıyor.

1.4 1.6 2.0
opel 8 8.8 (115hp)
10.3(180hp)

renault 9.1 13

honda 9.8 10.9

yeterince anlaşılır oldu mu bilmiyorum tablo ama durum bu...
geri kalan pilotaja bağlı.
ayrıca sürekli vurguladığınız 4 kişi binince kısmına gelince, ben servisçilik yapmıyorum, taksici de değilim, yani arabayı genellikle tek başıma işe gidip gelirken, haftasonları da eşimle beraber kullanıyoruz... bayram seyran olacak ve memlekete gidicez de kalabalık binilecek. onda da zaten herkesein kendi arabası olduğundan genelde ayrı ayrı gidiliyor bir yere giderken....
özetle 1.6 motorlar 2.0 lardan az yakar. aksinde ısrar etmeyin bence ama karar sizin... :)
tamam haklısınız :Dbızım sulalelede hepsının 2 cocugu var ıkıde kendılerı cocukları 15-25 yasları arasında yanı 4 kısıyle beraber gezıyolar ben ondan yola cıkıyorum bende 4 kısıyle beraber gezıyorum ama 1,6 ancak tdci ford larda az yakıyo ama benzınde 1,6 cok yakıyo, lpg de ıse ıstanbulda da bi tanıdıgım arabasıyla 2005 corolla var otobanda 185 kurus yaktı ıstersenız bı ara deneyın opel vectra yı ama saglam motorlu olanından ölmus motorlu olanına bınersenız cok yakar ayrıca

Son düzenleme:
en son istanbul'a geldim..Marmaris'te tam doldurdum depoyu ve susurluğa kadar geldim...Toplam 482 km sonra tüp bitti... Yani uzun lafın kısası 8.8 lt/100 km tüp yaktım...Bu arada İzmir-Aydın otobanında 160-180 km hızla gittim ve de klima her zaman devredeydi...

Geri