Aracınız Ne kadar yakıyor?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan hk__26
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
arkadaslar gecen ay tekrar sıfırlamıstım depoyu bugun tekrar depoya gaz aldım tam 402 km yaptım sehırıcı 54 tl lık gaz aldı ınanmayan varsa bulusalım birgün fislerini gösterebirim

50 tl lpg ile 580-570 km yapıyorum uzun yolda sehır ıcıde 50 ytl lpg ıle 400 km yapıyorum

arkadaslar gecen ay tekrar sıfırlamıstım depoyu bugun tekrar depoya gaz aldım tam 402 km yaptım sehırıcı 54 tl lık gaz aldı ınanmayan varsa bulusalım birgün fislerini gösterebirim

tl lt olmasın. yada gerçekten tl ise belki LPG'yi daha ucuz alıyorsunuzdur. litresini kaçtan alıyorsunuz LPG'nin?

klima ve farlar nerdeyse hep açik..
60 liralık lpg ile 370 km yaptim. şehir içinde.. opetten alıyorum lpgyi..

aracım 99 model vectra gt
simit depo 37-38 litre alıyor 64-65 TL'ye doluyor
agresif kullanım ile şehir içi (İZMİR) 320-330 km yol yapıyorum
65/330=19.6 kuruş yapar
sakin kullanımla 380 km üzerine çıkıyor

50 tl lpg ile 580-570 km yapıyorum uzun yolda sehır ıcıde 50 ytl lpg ıle 400 km yapıyorum

bu rakamlar bana abartılı geldi

3000 devirde kontrollü ve yokuş aşağı farkettiğim anda boş viteste :) ve trafiğin akışkan oldugu yerlerde cruise (3bin devir sabit) olmak kaydıyla 280 tl. depoyu doldurdugumda ve hız yapmayacağım dediğimde ara gazı verip beni yoldan çıkarttıklarında 430-460 tl. teknik verilerle değil her seferinde depoyu doldurup km.yi sıfırlayıp sarı ışığa kadar aynı agresyonda kullanarak hesaplayıp söylüyorum. bir depo rekorum 640 km. :) aldıgımdan beri hep 97 oktan kullandım .

araba 2000 motor oldugu ıcın ben 1 ve 2 vıtesde 2000 de faln atıyorum vitesi, 3 vitese gelınce 2300 faln atıyorum 4 vitesde ayagınız ıstedıgınız kadar basabılırısnız cok az basarsanız yolun durumuna göre 4.6 5.8 faln fazla basarsanız en son 11,6 gosterıyo yol bilgisayrında arkadaslarımın cogu ılk vıtesde 3000 devir 2 vitesde 3000 3 vitesde 2300 cıvarı vıtes atıyo sonra dıyo sen nasıl bu kadar yakıt yakıyosun o ayagınızı gaza bastıgınızda ılk vıteslerde yol bılgısayrına iyi bakın 15,9 25,4 falan gosterıyo araba 2000 motor ayagının ucuyla bassan ucup gıdıyo o yuzden yeri geldiginde bende basıyorum 2 viteste 3 viteste 4000 devirlerdede atıyorum vitesi sakinde kullansam yavasta kullansam lavota kullanan arkadaslar bilir lpg nın ustundekı 4 ısıkla 200 km yapıyorum ama arkadaslar 1600 motor araba her zaman 2000 den fazla yakar gaza basarsan 2000 motor arabayı rahat kaldırıyo ama 1600 motor arabayı rahat kaldırmyo bıde ıcıne 3 4 kısı bınerse sonra yakıtı ucuruyo lpg ayarı ıyı olan araba her zman az yakar lpg ayarı ne az nede cok az olunca gaza basarsın gıtsın dıye cok olunca sen basmasanda o yakar bide ben zamanı gelmeden bujılerımı hava filtremi degsıtıryorum 8000 km olunca mesela ayrıca butun lpg cıler bırbırnı tutmaz cogu hava basıyo ben cok lpg cı gezdım ankarada butun opet yada petrol ofısı aynı degıl aralarında fark var

Son düzenleme:
ama arkadaslar 1600 motor araba her zaman 2000 den fazla yakar gaza basarsan 2000 motor arabayı rahat kaldırıyo ama 1600 motor arabayı rahat kaldırmyo bıde ıcıne 3 4 kısı bınerse sonra yakıtı ucuruyo
ya arkadaşlar yıllardır böyle saçma sapan şeyler duyarım ve deli olurum.
2.0 motor nasıl olacakda 1.6 motordan daha az yakacak,
bi öğrenilmiş, kasayı rahat kaldırıyo, yok öbürü çekmiyo,
bu dediğinde zerre kadar doğruluk payı olsa herkes 5.2 cherokee lerle gezerdi,,,
göz ucuyla bakıp bir de örnek buldum sana,
http://www.sahibinden.com/fiyati_du...e_limited-70WQQaXQQ16188395WQQpXQQdisplayitem
bu linkteki büyük motorlu araba ne kadar yakar peki, senin söylemine göre bunun da şehir içi km de 0,06 lira falan yakması lazım. ama ne yazıkki benzinle 1 lira lpg ile 0,50 0,60 lira civarında yakıyorlar bunlarda.
dediğin doğru yada mantıklı olsa kimse astra ya bu arabadan daha fazla para vermez. özelliklere baksana full+full ve az yakıyor...

Geri