Aracınızı nasıl aldınız?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan start19
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
14,000 nakit 5,000.. banka kredisiyle (euro) tamaman alin terimle aldim babadan birsey yok,,, cani sag, huzuru yerinde olsun yeter. Allahim Analarimizi Babalarimizi basimizdan eksik etmesin..

Evlendikten sonra babamla ortak almış olduğum aracı onlara bıraktım. Alışmışız bir kere, daha sonra iki aylık evliyken eşimin ve benim birikimlerimizle 1991 yılında 72 model Kadett'le başladık. Sırasıyla, üzerine ilave ede ede 1995 ylılnda 1974 model Murat 124, 1996 yılında 1982 Model Doğan, 1998 yılında 1990 model Flash, Kasım 2004 yılında da 1998 model Vectra'yı aldık. 2006 yılının Kasım ayında emekli olunca Ocak 2007 yılında eşime 1991 model otomatik Vectra'yı aldık. Kasım 2008 yılın da 1963 model Taunus'a (enkaza) sahip olduk. 20 sene eşim, 25 sene kendim çalıştığım halde halen sıfır bir araç sahibi olamadık, bundan sonra da sıfır verseler de artık ben almam. Kırıldım bir kere.:mad:

baba malı deyil ALINTERİ..

aynen..:D ilk 3 tofaşı saymassak (kesinlikle saymam)..

4. vectra 2001 1.8 cd
5. şimdiki Meriva OPC 1.6 TURBO; vectrayı 17.500 e bıraktım Meriva OPC ye 33000 istiyolardı, pazarlıkla 29000 aldım, 15 ay kısmı kredisini çatır çatır ödüyom..:)

ılk arabam fıat coupe 2 kısı ortak almıstık 17 yasındayken belırlı bır sure kullandık ve sattık kımsenın hbrıı yoktuu :D 2 arabam golf vr6 pert olduu ne guzel gıderdıı bee 3 arabam golf 4 5 arabam 206 gti 6 arabam honda tayyar garıbım pert olduu 7cı arabam z 3 aldıgım gıbı sattırdılar 8 arabam z 4 3,0 onuda sattırdılar 8 cı arabam vw tuareg pert olduuu araba kullanmam yasak olduu m6 aldırıcakken babam kadranı gorduu de get dedı hızlı arac amam dedı tam m 3 aldırıyodum bır arkadasımıı gorduu yan yan gıderken bundan ıstıyurm dedım kufur ettııı :D garajda yatan vectra gt vardı bıraz onu kullandım makınasıı bıttıı onu sattım sonra gızlı gızlı 106 xsi aldım topladım a dan z ye ıngıltereden makına getırttımm koydum calıstırdım ayarlarını yaparken 2 ye bolunduu sonra onu yaptırdım sattım yıne gızlı gızlı astra gsi aldımm ve kullanıyordum onunda pıstonları erıdıı pıston beklıyurmm :D:D:D:D:D:D:D: daha oncesıde var yanıı hatırlamadıklarım tabı yanı 9 yasıdna dırekson basına gectımm :D ve bunalrının bır cogunu kendı bırıktırdıgım paramla aldımm yanı hella para baba parası deyıll calıs senınde olsun demıslar :D

Benimde babam sağolsun. Hususi arabam. Babamın başka arabası var. Şimdi gurur duymak demişsiniz ya zaten babamın kazandığı parada bişekilde benimde etkim oluyor bence.(Takım ruhu diyebiliriz buna :D ) Yani arabayı kendim almış kadar gururlanıp bi o kadar da değerini biliyorum :) Hırsız girince de bi o kadar üzülüyorum :( Hatta babam arabasına hiç özen göstermez, ben onunkine de özen gösteriyorum, onun yerine gururlanıyorum :)

Yalnış anlaşıldıysam özür dilerim,aile bireyleri ile beraber çalışarak para kazanmanız büyük mutluluk,zaten ülkemizdeki işletmelerin çoğu aile işletmesidir.Ama şunuda itiraf edeyim 1983 yılında kazandığım ilk parayla aldığım pantolunu giymesemde hala gardrobumda saklıyorum ve bu benim övünç kaynağım.

Yaklaşık 5 ay sahibinden.com araba.com vs siteleri ziyaret ederek, izmir, denizli, manisa otopazarlarını arşınlayarak, trnin biçok yerindeki doğuşoto opel bayilerini arayarak, 4 mart 2009da sahibinden.com da izmir kemalpaşada birinden 11bin tlsini usa, yedek subaylık ve 1 yıllık çalışma süremdeki tasarruflarımla 14bin tlsini de ailemin desteğiyle denkleştirip 25bine aldım.

ilk arabam 96 tipo slx ti, 25 yaşında kredi ile almıştım, evlendikten sonra tipomuzu sattık, kayınpederim denizli de orjinal boyasız 2001 astra edition bulduğunu söyledi, biraz kredi çektik parayı gönderdik, görmeden aldık arabamızı, çok ta memnun kaldım bu alışverişten, değerli kayınpederime bir kere daha teşekkür ederim bizi opelci yaptığı için.

Evlendikten sonra babamla ortak almış olduğum aracı onlara bıraktım. Alışmışız bir kere, daha sonra iki aylık evliyken eşimin ve benim birikimlerimizle 1991 yılında 72 model Kadett'le başladık. Sırasıyla, üzerine ilave ede ede 1995 ylılnda 1974 model Murat 124, 1996 yılında 1982 Model Doğan, 1998 yılında 1990 model Flash, Kasım 2004 yılında da 1998 model Vectra'yı aldık. 2006 yılının Kasım ayında emekli olunca Ocak 2007 yılında eşime 1991 model otomatik Vectra'yı aldık. Kasım 2008 yılın da 1963 model Taunus'a (enkaza) sahip olduk. 20 sene eşim, 25 sene kendim çalıştığım halde halen sıfır bir araç sahibi olamadık, bundan sonra da sıfır verseler de artık ben almam. Kırıldım bir kere.:mad:

savas abı herkes mersıne gıdıyor sen tersıne ya :kop::kop::kop::kop:

bence senın vectralar ve enkaz(taunus) bır cok sıfır aracdan coooook ıyı durumda
allah kaza bela gostermesın

ben yıllardır arac kullansamda bu ılk arabam oldu annemın ısteklerı dolayısıyla aldık cok aramadım bır gunde aldım once 2004 clıo alıyordum (pazarlıgı yaptık kapora verdım) dayım geldı ve bana olum sen yıllardır opel istiyordun neden clıo dedı hadı gıdıyoruz dedı ve benı arkadasının galerısıne goturdu ve opelımı aldık ve hıc bır yere gosterıp sormadım aldım eve gıttım

baba parasına gelınce yaklasık 4000tl babamdan gerısı benım odemem ıle (banka kredısı ıle 9 ay kaldı allaha sukur)almıs oldum memmumun

ben aracımı bisiklet yarışlarından kazandığım parayı bitirmekle aldım...

milli bisiklet yarışçısıydım bir senede 16 tane yarışa katılıyordum kazandığım parayı hep harcıyordum kafama araba almayı koydum ve bir sezon boyunca yarışlardan kazandığım tüm parayı biriktirdim ve resimde görünen aracımı birazda babamın yardımı ile 18.000 tl ye aldım....hey gidi ne günlerdi...

ılk arabam fıat coupe 2 kısı ortak almıstık 17 yasındayken belırlı bır sure kullandık ve sattık kımsenın hbrıı yoktuu :D 2 arabam golf vr6 pert olduu ne guzel gıderdıı bee 3 arabam golf 4 5 arabam 206 gti 6 arabam honda tayyar garıbım pert olduu 7cı arabam z 3 aldıgım gıbı sattırdılar 8 arabam z 4 3,0 onuda sattırdılar 8 cı arabam vw tuareg pert olduuu araba kullanmam yasak olduu m6 aldırıcakken babam kadranı gorduu de get dedı hızlı arac amam dedı tam m 3 aldırıyodum bır arkadasımıı gorduu yan yan gıderken bundan ıstıyurm dedım kufur ettııı :D garajda yatan vectra gt vardı bıraz onu kullandım makınasıı bıttıı onu sattım sonra gızlı gızlı 106 xsi aldım topladım a dan z ye ıngıltereden makına getırttımm koydum calıstırdım ayarlarını yaparken 2 ye bolunduu sonra onu yaptırdım sattım yıne gızlı gızlı astra gsi aldımm ve kullanıyordum onunda pıstonları erıdıı pıston beklıyurmm :D:D:D:D:D:D:D: daha oncesıde var yanıı hatırlamadıklarım tabı yanı 9 yasıdna dırekson basına gectımm :D ve bunalrının bır cogunu kendı bırıktırdıgım paramla aldımm yanı hella para baba parası deyıll calıs senınde olsun demıslar :D

Abi bunları almayıp biriktirseydin şu an bugatti veyronla geziyo olurdun:D

Geri